Wielki powrót Samuraja Jacka!

W latach 2002-2004 w Polsce na Cartoon Network można bylo oglądać kreskówkę Samuraj Jack, która podbiła serca wielu najmłodszych widzów. W tej serii, Jack zostaje wysłany w przyszłość przez złego Aku, do świata, w którym rządzi zło. Dzielny samuraj szuka drogi do domu, do przeszłości, aby tam pokonać Aku i zapobiec wszystkim nieszczęściom. Serial ten miał 4 sezony i ostatecznie Jackowi nie udało się powrócić do domu. Aż do teraz – Adult Swim zapowiedziało piąty sezon przygód Samuraja Jacka.
Minęło 50 lat od wydarzeń z poprzedniego sezonu, ale czas nie wypływa na Samuraja Jacka. Tak rozpoczyna się trailer nowych przygód bohatera. Tym razem kreskówka nie ma być przeznaczona dla typowych widzów Cartoon Network. Nowe odcinki zostały wyprodukowane z myślą o starych fanach serii, którzy dalej zastanawiają się, czy dzielnemu samurajowi udało się powrócić do domu. Serial ma przybrać dużo bardziej poważny, mroczniejszy ton i zdecydowanie nie będzie nadawał się dla dzieci. Jak sprawdzi się taka formuła? Przekonamy się już w tym roku!
Jak na razie nie wiadomo, czy zostanie wyprodukowana polska wersja piątego sezonu, ale Samuraj Jack będzie wyświetlany w Adult Swim (nocnej wersji Cartoon Network) już w marcu 2017.  

Samuraj Jack został stworzony przez Genndy’ego Tartakowsky’ego, znanego animatora, który odpowiedzialny jest również za takie kreskówki jak Laboratorium Dextera, Atomówki oraz Tytan Symbionik (jego najnowsze dzieło, które ukazało się w 2010).

Samuraj Jack to nie tylko świetna animacja. Kreskówka odniosła sukces również dzięki bardzo wciągającej fabule, a także poruszaniu ważnych problemów (jak chociażby problem utopii i antyutopii). Dla najmłodszych widzów jest to tylko walka ze złem, ale z biegiem lat można dostrzec w tej kreskówce drugie, a czasami nawet trzecie dno.
Samuraj Jack nominowany był do wielu prestiżowych nagród, oto kilka wygranych:
  • Nagroda OIAF za najlepszy serial telewizyjny (2002)
  • Annie za wybitną muzykę w serialu animowanym (2002)
  • Annie za wybitną produkcję w serialu animowanym (2003)
  • Nagroda Primetime Emmy za wybitne osiągnięcia w animacji (2005).

Przypominamy, że premiera nowego sezonu Samuraja Jacka już w marcu 2017. Nie możemy się doczekać!
Autor: Jakub Spiryn