Data publikacji:

Xiaomi Mi Band 3 czy Huawei Band A2? Jaką opaskę fitness wybrać? 

Xiaomi Mi Band 3 i Huawei Band A2 to dwie niezwykle popularne opaski fitness, które kosztują około 100 złotych. Osoby decydujące się na zakup, często mają dylemat, która z nich jest lepsza. Na to pytanie postaramy się postarać w naszym porównaniu. 
Tym razem na tapet bierzemy dwie opaski fitnessowe i sprawdzamy, czym się różnią. Porównanie Xiaomi Mi Band 3 i Huawei Band A2 to starcie najpopularniejszych aktualnie urządzeń. Które z nich wyjdzie z pojedynku zwycięsko? 

Xiaomi Mi Band 3 - zaawansowane funkcje w kompaktowym wydaniu 

Opaska Xiaomi Mi Band 3 szybko zastąpiła poprzednią generację, która sprzedała się w milionach egzemplarzy. W nowej wersji pojawiło się kilka bardzo istotnych zmian, znacząco wpływających na codzienne użytkowanie. Obudowa została wyposażona w ekran OLED o przekątnej 0,78 cala z rozdzielczością 128x80 px. W stosunku do poprzednika poprawiono jego jasność, dlatego w pełnym słońcu znacznie łatwiej dostrzec aktualną godzinę. 

Xiaomi Mi Band 3 - dane techniczne: 

 • przekątna ekranu: 0,78 cala 
 • rozdzielczość: 128x80 px
 • stopień ochrony: IP68 
 • pojemność baterii: 110 mAh
 • waga: 20 g 
 • maksymalny czas pracy: 480 godzin 
 • funkcje: pulsometr, krokomierz, kalorie, czas i jakość snu 

Huawei Band A2 dane techniczne: 

 • przekątna ekranu: 1 cal 
 • rozdzielczość: 128x64 px
 • stopień ochrony: IP67
 • pojemność baterii: 95 mAh
 • waga: 21 g 
 • maksymalny czas pracy: 18 godzin
 • funkcje: pulsometr, krokomierz, kalorie, czas i jakość snu 

Opaska Xiaomi Mi Band 3 oferuje podstawowe funkcje pomagające w monitorowaniu codziennej aktywności. Przede wszystkim za jego pomocą zmierzysz liczbę pokonanych kroków, a także dystans. Wszystkie dane są ładnie przedstawiane w aplikacji Mi Fit dostępnej na smartfony z iOS i Androidem. Mocną stroną zegarka jest wodoszczelność zgodna z certyfikatem IP68. Oznacza to, że z opaską zanurzysz się nawet na głębokość 50 metrów. Tak naprawdę możesz założyć opaskę nie przejmując się, że ulegnie ona uszkodzeniu. Kolejną zaletą Mi Banda 3 jest bateria o pojemności 110 mAh. Trochę większy wyświetlacz potrzebuje więcej energii, jednak osiągnięcie dwóch tygodni na jednym ładowaniu nie stanowi najmniejszego problemu. 

Obszerniejsze informacje o tym produkcie znajdziesz w naszym
teście Xiaomi Mi Band 3. Sprawdź, czy to opaska fitness, jakiej szukałeś?

Huawei Band A2 - eleganckie wzornictwo i duży wyświetlacz 

Huawei Band A2 ma nieco inne wzornictwo niż konkurencyjny model. Przede wszystkim wyświetlacz o przekątnej 1 cala jest nieco większy niż w Mi Bandzie 3. To pozwala na wyświetlanie większej ilości informacji. Dzięki temu łatwiej odczytać przychodzącą wiadomość, a także przychodzące połączenie. 

Miłośnicy amatorskiej aktywności sportowej z pewnością docenią monitorowanie treningu w czasie rzeczywistym. Jeśli twój wysiłek będzie zbyt intensywny, to opaska wyświetli odpowiednie powiadomienie. Opaska Huawei sprawdza również jakość snu i podobnie jak Mi Band 3 ma opcję inteligentnego alarmu, który budzi za pomocą delikatnych wibracji. 

Nieco gorzej Huawei Band A2 wypada pod względem czasu pracy na jednym ładowaniu. Według producenta opaska potrafi działać 9 dni na jednym cyklu ładowania. Przy intensywnym korzystaniu ten czas może być nawet nieco krótszy. Warto dodać, że ten wynik na tle smartwatchy i tak jest dużo lepszy. Popularne zegarki przeważnie wytrzymują około 2-3 dni na baterii. 

Jaką opaskę fitness wybrać? 

Xiaomi Mi Band 3 i Huawei Band A2 to niemal identyczne opaski. Za produktem Xiaomi przemawia przede wszystkim bardzo dobrze działająca bateria, elegancki wygląd oraz całkiem sporo funkcji. Warto dodać, że wybór dodatkowych opasek do tego modelu jest ogromny i każdy bez wątpienia znajdzie coś dla siebie. Produkt Huawei przypadnie do gustu osobom, które preferują nieco większy wyświetlacz. Band A2 ze względu na swoje eleganckie wzornictwo sprawdzi się nie tylko w sportowych stylizacjach, ale również tych bardziej eleganckich. Małym minusem tego modelu jest wodoodporność zgodna ze standardem IP67. 

Jeśli planujesz często nosić smartband na basenie lub pod prysznicem, to lepiej wybrać Xiaomi Mi Banda 3. Jaką opaskę wybrać? W mojej ocenie lepszym wyborem będzie opaska Xiaomi. Tak naprawdę ma ona wszystko, czego można oczekiwać od smartbanda monitorującego aktywność. Za około 100 złotych to aktualnie najlepszy wybór. 

A jeżeli lubisz porównania, zobacz nasze pozostałe artykuły:
.