Data modyfikacji:

Debiutuje Xiaomi Mi Band 4. Opaska fitness będzie murowanym hitem! 

Chiński producent zaprezentował nowego następcę kultowej opaski fitness. Xiaomi Mi Band 4 w porównaniu do poprzedników otrzymał kolorowy wyświetlacz, z możliwością personalizacji jego tarcz. To jednak nie koniec nowości. Sprawdź pełne dane techniczne Xiaomi Mi Band 4, a także jego cenę i datę premiery. 
Zestawienie "Najlepsze opaski monitorujące aktywność do 200 zł" zostało zdominowane przez Xiaomi Mi Banda 3, ponieważ oferował znakomity stosunek jakości do ceny. Produkt ten cieszy się również ogromną popularnością na Ceneo.pl. Mogłoby się wydawać, że w tak małej obudowie chiński producent umieścił już wszystko, co tylko możliwe. Prezentacja kolejnej generacji kultowej opaski fitness udowodniła, że może być jeszcze lepiej. 

Xiaomi Mi Band 4 dane techniczne: 

 • ekran: 0,95 cala 
 • rozdzielczość: 120x240 px 
 • jasność: 400 nitów 
 • szkło 2,5D 
 • waga 22,1 g 
 • bateria: 135 mAh
 • funkcje sportowe: bieganie, jazda na rowerze, bieganie w terenie, pływanie, ćwiczenia, sportowy 
 • ekran dodatkowy, przypomnienie prędkości, przypomnienie o tętnie, zliczanie kroków

Kolorowy wyświetlacz i garść nowych tarczy

Monochromatyczny wyświetlacz Mi Banda 3 to już przeszłość. Czwarta generacja opaski Xiaomi otrzymała kolorowy ekran o przekątnej 0,95 cala. Wysoka rozdzielczość 120x240 px i jasność na poziomie 400 nitów powinny zapewnić znakomitą widoczność niezależnie od warunków. Panel urządzenia, podobnie jak w Xiaomi Mi Band 3 jest pozbawiony przycisków. Do sterowania służy jedynie jeden dotykowy klawisz.

Producent chwali się, że obszar wyświetlania treści zwiększył się w Mi Bandzie 4 o 39,9%. Dodatkowo użytkownik będzie mógł wybrać jedną z 380 unikalnych tarcz. Na taką nowość czekało wielu użytkowników! Na ekranie powiadomień odczytasz przychodzącą wiadomość, a także sprawdzisz kto do ciebie dzwoni. 

To nie koniec nowości w Xiaomi Mi Band 4 

Opaska Xiaomi Mi Band 4 nie będzie już tylko dodatkiem do garderoby, a pomocnikiem podczas uprawiania rozmaitych sportów. Funkcja rejestrowania aktywności obejmuje bieganie, jazdę na rowerze, bieganie w terenie, pływanie, a także ćwiczenia na siłowni. Urządzenie wyposażono w 6-osiowy czujnik, który jeszcze dokładniej mierzy kroki. Wodoodporna obudowa pozwala z kolei na nurkowanie do 50 metrów. Xiaomi ulepszyło także technologię pomiaru tętna i wykrywania snu. Wszystkie informacje będziesz mógł podejrzeć na ekranie swojego smartfona w dedykowanej aplikacji. 

Bardzo przydatną funkcją dostępną w Xiaomi Mi Band 4 jest opcja sterowania muzyką. Podczas biegania będziesz mógł z łatwością zmienić odtwarzaną piosenkę lub zmniejszyć, bądź zwiększyć głośność. Dodatkowo w sprzedaży pojawi się wersja z modułem NFC, która umożliwi płatności za zakupy. Niestety, ale wiele wskazuje na to, że ta funkcjonalność będzie dostępna wyłącznie w Chinach. Podobnie może być z wbudowanym w zegarek asystentem głosowym. Na ten moment nie mamy informacji, czy będzie on wspierał język polski, jednak jest to mało prawdopodobne. 

Bateria w Xiaomi Mi Band 4 

Może się wydawać, że zastosowanie kolorowego wyświetlacza skróci czas pracy na jednym ładowaniu. Chińczycy umieścili jednak akumulator o pojemności 135 mAh, co powinno przełożyć się na 20 dni pracy.

Wyjątkowa edycja Mi Band 4 Avengers 

Xiaomi Mi Band 4 pojawi się w wersji standardowej, a także z modułem NFC. Dla fanów Marvela przygotowano limitowaną edycję Avengers. W specjalnie przygotowanym pudełku użytkownik znajdzie trzy specjalne opaski, certyfikat z logo Avengers oraz zainstalowaną dodatkową tarczę z nowym motywem. 

Xiaomi Mi Band 4 - kiedy polska premiera? 

Sprzedaż opaski Xiaomi Mi Band 4 rozpocznie się w Chinach już 16 czerwca. Standardowa wersja Mi Banda 4 ma kosztować 25 dolarów, czyli około 95 złotych. Wersja z NFC została wyceniona na 35 dolarów (około 131 zł). Najwięcej zapłacimy za limitowaną edycję Avengers, która ma kosztować 50 dolarów (190 zł). Niestety oficjalna data polskiej premiery i ceny opaski sportowej nie są jeszcze znane. Niemal na pewno trafi ona do sprzedaży, ale póki co musicie uzbroić się w cierpliwość. 

Premiery, których nie możesz przegapić: 

 • Nokia 2.2 - dane techniczne. Zobacz tani telefon z dobrym aparatem 
 • Motorola Moto Z4 - znamy jej dane techniczne. To kolejny dobry smartfon w rozsądnej cenie 
 • Premiera OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro. Czy to najładniejsze smartfony na rynku?