Data modyfikacji:

Zabawki edukacyjne dla psa

Zabawki edukacyjne dla psów nie tylko stanowią znakomitą rozrywke dla naszych czworonożnych przyjaciół, ale także wspierają prawidłowy rozwój pupila. Inteligentne zabawki dla psów oddziałujące na zmysł węchowy sprawdzają się w każdym wieku psa. Zmuszają go do intensywnego poszukiwania ukrytego przysmaku, dzięki czemu każdy ukryty smakołyk jest prawdziwą nagrodą. Zobacz, jakie zabawki edukacyjne dla psów wybrać.

Zabawki edukacyjne dla psów – jakie wybrać?

Każdy właściciel czworonoga zastanawia się, jak dbać o psa. Jego prawidłowy rozwój intelektualny wspomogą zabawki edukacyjne dla psów:

 1. Mata węchowa lub miska wydłużająca czas jedzenia
 2. Mata edukacyjna dla psa
 3. Kong dla psa
 4. Gra strategiczna dla psa
 5. Twister dla psa

  Mata węchowa lub miska wydłużająca czas jedzenia

  Jeśli twój łakomy czworonóg uwielbia węszyć, mata węchowa to idealna zabawka edukacyjne dla twojego psa. Wystarczy, że między gęstą sieć pasków włożysz pojedyncze smakołyki. Psy mają silnie rozwinięty zmysł zapachu. Twój pupil będzie czuł przysmaki, ale nie będzie ich widział przez paski maty węchowej. To świetna i ekscytująca zabawa edukacyjna dla psów. Alternatywą dla mat jest specjalna miska z wypustkami, która wydłuża czas jedzenia. Sprawdza się u psów, które łapczywie jedzą na co dzień, oraz jako urozmaicenie codziennych posiłków. Miska jest wykonana z silikonowego materiału, który jest wytrzymały i można go z łatwością myć.

  Mata edukacyjna dla psa

  Maty edukacyjne dla psa mają wbudowane na stały napy, do których można przypiąć wybrane elementy. Mogą to być większe lub mniejsze kieszonki z przysmakami lub miękkie rolki. Zbudowane są z różnych materiałów, w zależności od producenta. Większość z nich można bezpiecznie prać w pralce w całości. Są alternatywą dla mat węchowych. Mają nad nimi tę przewagę, że ustawienie kieszonek można dowolnie przepisać w inne miejsca. Dzięki temu zabawka edukacyjna dla psów nie znudzi się aż tak szybko.

  Możesz także sam spróbować wykonać taką matę dla psa. Zabawki edukacyjne dla psa diy wymagają tylko trochę fantazji i maszyna do szycia. Pamiętaj jednak, by wszystkie elementy dokładnie przyszyć do maty. Zabawki edukacyjne dla psów muszą być przede wszystkim dla nich bezpieczne.

  Kong dla psa

  Kong to znakomita zabawka edukacyjna dla psa. Zaspokaja naturalne potrzeby czworonogów, takie jak: gryzienie, poszukiwanie i zdobywanie jedzenia oraz żucie. Zabawka posiada specjalny otwór, który można wypełnić mokrą karmą, specjalistycznym pasztetem dla psów lub ulubioną pastą dla psów. Lepiej sprawdzają się mokre przysmaki o gęstej konsystencji. Sucha karma łatwo z konga wypada. Ta zabawka edukacyjna dla psów jest budowana z bardzo wytrzymałego materiału – naturalnego kauczuku – co zapewnie dłuższą żywotność produktu w zderzeniu z ostrymi zębami psa.

  Dostępne są różne rozmiary kongów, które należy dostosować do wieku psa i jego rasy. Taki gadżet dla psa jest świetnym rozwiązaniem do przełamania nudy w codziennych posiłkach, ale także do odwrócenia uwagi pupila. Na rynku są dostępne inne zabawki edukacyjne dla psów tego typu, ale ich jakość i wytrzymałość jest różna.

  Gra strategiczna dla psa

  To zabawka edukacyjna dla psów, która może dostarczyć czworonogowi dużo wrażeń i narastającej ekscytacji. Pies czuje ukryty przysmak, ale go nie widzi. Musi wykonać różne czynności, by go znaleźć. W zależności od modelów i producentów polega to na wykonywaniu operacji za pomocą języka lub nosa. Część elementów należy podważyć, inne nacisnąć, aby wyskoczyła smaczna nagroda.

  Takie zabawki edukacyjne dla psa wykonane są często z tworzyw sztucznych, dlatego nie nadają się dla każdego pupila. Psy, które zbyt mocno się ekscytują, mogą pójść na skróty i wydobyć smakołyki siłą, przegryzając plastik, który mogą przez przypadek połknąć. Zwróć na to uwagę przy wyborze zabawki dla psów. Część zabawek edukaycjnych dla psa jest wykonana z drewna, które jest bezpieczniejsze na zdrowia i życia psów.

  Twister dla psa

  Zabawka edukacyjna dla psów, która ma kształt koła. Składa się z małych szufladek, w których ukryte są smakołyki. Pies, chcąc wydobyć nagrodę, musi przesuwać elementy w różnych kierunkach.