Data publikacji:

Zamrażarka do zabudowy. Estetyka, funkcjonalność i... oszczędność 

Gdy zamrażarka w twojej lodówce zaczyna pękać w szwach, to znak, że czas rozejrzeć się za drugą zamrażarką. Sprawdź, na co zwracać uwagę podczas zakupów. 

zamrażarka do zabudowy
Pokazywaliśmy już, czym charakteryzuje się najlepsza zmywarka do zabudowy oraz jaki piekarnik do zabudowy wybrać. Tym razem zajmiemy się zamrażarką.

Dlaczego warto kupić zamrażarkę do zabudowy? 

Zamrażarki znajdujące się w domowych lodówkach zwykle mają ograniczoną ilość miejsca. Przechowywanie zamrożonej żywności jest wygodnym rozwiązaniem, dlatego warto pomyśleć o zakupie dodatkowej zamrażarki. Standardowe modele wolnostojące umieszczone bezpośrednio w kuchni zaburzają estetykę pomieszczenia.

Zdecydowanie lepszym pomysłem jest zakup zamrażarki do zabudowy. Możliwość wpasowania jej w meble sprawi, że twoja kuchnia będzie wyglądała perfekcyjnie. Zamrażarki do zabudowy to również znakomity wybór dla osób związanych z gastronomią. Przechowywanie żywności w większych zamrażarkach jest znacznie wygodniejsze.

Jeśli masz dużą rodzinę lub często w trakcie tygodnia brakuje ci czasu na codzienne przygotowywanie posiłków, zamrażarka okaże się idealnym sposobem na oszczędność czasu i... pieniędzy. Zamiast sięgać po gotowe posiłki lub jeść na mieście, możesz ugotować raz większą porcję i nadwyżkę zamrozić. Zawsze, gdy poczujesz głód, możesz po prostu sięgnąć do zamrażarki. 

Sprawdź koniecznie: Jak działa lodówka bezszronowa

Na co zwracać uwagę podczas wyboru zamrażarki do zabudowy? 

Przed zakupem zamrażarki warto dobrze przemyśleć sprawę i sprawdzić najważniejsze parametry.

Pojemność i wymiary

Przede wszystkim musisz określić jaka pojemność jest ci potrzebna, a także ile wolnego miejsca znajduje się w zabudowie. Na podstawie tych informacji z łatwością wybierzesz odpowiedni model. W sklepach znajdują się zarówno małe zamrażarki do zabudowy, jak i te nieco większe.

Klasa energetyczna

Oprócz pojemności warto spojrzeć na klasę energetyczną. Dobre modele dysponują klasą A+ lub A++. Zużycie prądu w skali roku jest mniejsze, co przełoży się na niższe rachunki. Czasami warto dopłacić trochę pieniędzy do bardziej energooszczędnej zamrażarki. Taka inwestycja zwróci się prędzej, czy później. 

Technologie

Niektóre zamrażarki do zabudowy, podobnie jak lodówki dysponują technologią No Frost. Dzięki temu nie ma potrzeby jej rozmrażania, a na ściankach nie osadza się szron. Niestety, ale tego typu urządzenia są droższe od standardowych.

Na koniec spójrz jakimi technologiami, a także dodatkami kuszą producenci. Niektóre zamrażarki do zabudowy, oprócz No Frost oferują podświetlenie LED czy technologię szybkiego zamrażania. Takie dodatki na pewno będą przydatne w codziennym użytkowaniu. 

Polecane zamrażarki do zabudowy 

Electrolux EUN1100FOW - atrakcyjna cena

Solidna zamrażarka do zabudowy dysponuje pojemnością 98 litrów. Niskie zużycie energii to zasługa klasy energetycznej A+. Ciekawym rozwiązaniem jest funkcja FastFreeze pozwalająca na zachowanie smaku, a także wszystkich wartości odżywczych w potrawach. Sekretem tej technologii jest mrożenie w odpowiednio niskiej temperaturze.

W przypadku nagłego wzrostu temperatury natychmiast zostaniesz o tym poinformowany za pomocą wizualnego oraz dźwiękowego powiadomienia.

Szuflady z przejrzystymi frontami pozwalają lepiej zapanować nad tym, co znajduje się wewnątrz urządzenia. Ten model świetnie sprawdzi się w każdej kuchni

Whirlpool AFB1840A+ - pojemna zamrażarka pod zabudowę

Jeśli szukasz naprawdę dużej zamrażarki, to Whirlpool przygotował dla ciebie odpowiedni model. Pojemność 210 litrów pozwala na zrobienie naprawdę sporych zapasów.

Plusem tego modelu jest funkcja szybkiego mrożenia, która pozwoli na zamrożenie większej ilości żywności w tym samym czasie. Na cyfrowym wyświetlaczu będziesz mógł ustawić  odpowiednie parametry oraz sprawdzić aktualną temperaturę.

Zamrażarka nie będzie również zbyt mocno hałasować, ponieważ generuje zaledwie 39 dB

Bosch GIV11AF30 - bardzo dobra klasa energetyczna 

Mała zamrażarka pod zabudowę na tle konkurencji wyróżnia się klasą energetyczną A++. Niskie zużycie w skali roku na pewno przełoży się na niższe rachunki. Pojemność 72 litrów spokojnie sprawdzi się w każdym domu. Bosch wyposażył swoją zamrażarkę w najnowsze technologie takie jak No Frost, czy supermrożenie z automatycznym wyłączeniem. W ciągu 24 godzin urządzenie jest w stanie zamrozić nawet 8 kg żywności. Do montażu pod zabudowę drzwi można zamocować zarówno prawostronnie, jak i lewostronnie. Na Ceneo.pl ten model cieszy się bardzo dobrymi opiniami. 

Siemens GI 38NP60 - dla wymagających

Ten model firmy Siemens można polecić przede wszystkim do restauracji, czy innych miejsc związanych z gastronomią. Oszczędność energii gwarantuje technologia A++, co przekłada się na zużycie 244 kWh w skali roku.

Technologia No Frost dba o to, aby na ściankach nie osadzał się szron. Innowacyjne rozwiązania wspomagające otwieranie i zamykanie drzwi w codziennym użytku są bardzo pomocne.

Co ciekawe, zamrażarka ma kalendarz zamrażania żywności, dlatego będziesz wiedział, kiedy dana potrawa została umieszczona w zamrażarce. W ciągu 24 godzin będziesz mógł zamrozić 25 kg żywności.

To bardzo dobry model, który spełni oczekiwania wymagających użytkowników. 

AEG ABB68211AF - kompaktowa zamrażarka

Mała zamrażarka pod zabudowę dysponuje pojemnością 95 litrów. Funkcja Frostmatic osiąga maksymalną wydajność zamrażania w krótkim czasie, dlatego produkty są zawsze świeże.

Za utrzymanie temperatury odpowiada elektroniczne sterowanie, które zapobiega wahaniom. W ten sposób nie ma możliwości, że dojdzie do przypadkowego rozmrożenia. Zamrażarka ma również wbudowany alarm dźwiękowy uruchamiający się, gdy drzwi nie są domknięte. To bardzo dobry model w rozsądnej cenie.

Candy CFU135/1E - budżetowa zamrażarka pod zabudowę 

Firma Candy jest znana z produkcji przystępnych cenowo sprzętów AGD i nie inaczej jest w tym przypadku. Zamrażarka pod zabudowę ma klasę energetyczną A+, która przekłada się na zużycie 193 kWh w skali roku.

Pojemność całkowita wynosi 97 litrów, dlatego ilość dostępnego miejsca jest całkiem spora. Zdolność zamrażania w przypadku tego modelu wynosi 6 kg, co jest wynikiem niezłym. Jeśli nie chcesz wydawać majątku na zamrażarkę to ten model jest dla ciebie. 

Liebherr Suig 1514 – doskonałe parametry

Najwyższa jakość wykonania i doskonałe parametry to wizytówka firmy Liebherr. Prezentowana zamrażarka ma klasę energetyczną A++. System SmartFrost niweluje ryzyko osadzania się szronu na ściankach. Szybkie schładzanie do odpowiedniej temperatury, a także automatyczna zmiana trybu pracy charakteryzują ten model.

Dodatkowo zamrażarka generuje hałas na poziomie 38 dB, dlatego nie musisz się martwić, że urządzenie będzie pracować zbyt głośno. To solidny produkt, który posłuży przez bardzo długi czas.