Data publikacji:

Żarówki RGB: dlaczego warto kupić, polecane modele

Żarówki RGB to świetny sposób na urozmaicenie oświetlenia w każdym domu. Możliwość zmiany kolorystyki sprawia, że w żadnym pomieszczeniu nie będzie już nudno. Sprawdzamy, jakie żarówki RGB są dostępne w sklepach na Ceneo.pl. 
Żarówki RGB
Zastanawiasz się, jakie oświetlenie do mieszkania wybrać? Poza standardowymi rozwiązaniami, warto poznać też nowoczesne. Tym razem skupimy się na żarówkach RGB.

Dlaczego warto kupić żarówkę RGB?

Żarówki RGB stały się nieodłącznym elementem wyposażenia każdego inteligentnego domu. Możliwość zmiany barwy emitowanego światła sprawia, że można dopasować ją do nastroju, a także konkretnego pomieszczenia. Żarówkami RGB z modułem Bluetooth można sterować za pomocą smartfona. To bardzo komfortowe rozwiązanie! 

Minusem takich modeli jest stosunkowo wysoka cena. Na szczęście w sklepach można znaleźć budżetowe modele. Do sterowania wykorzystywany jest nie telefon, a dołączony do zestawu pilot. Takie żarówki można dostać w sklepach już za kilkadziesiąt złotych.

Przed zakupem żarówki RGB należy sprawdzić, jaki gwint ma dana lampa. Kolorowe modele są dostępne do takich popularnych mocowań jak E27, E14, GU10 czy MR16. Tak naprawdę można ją podłączyć do praktycznie każdej lampy czy halogenu. 

Sprawdź również: Jak stworzyć inteligentny dom z Google Home

Polecane żarówki RGB 


Philips Hue zestaw startowy White and Color

To najlepszy zestaw dla każdego, kto myśli o stworzeniu inteligentnego domu. Znajdujący się w zestawie mostek umożliwia sterowanie oświetleniem za pomocą aplikacji dostępnej na iOS oraz Androida.

W każdej z trzech żarówek użytkownik może wybrać jeden z 16 milionów kolorów. Dodatkowo każda z nich synchronizuje się z muzyką lub dźwiękiem telewizora. Za pomocą takiego kompletu użytkownicy stworzą niepowtarzalny nastrój. 

Żarówka LED RGB+W 7 5 W 

To jedna z najtańszych kolorowych żarówek RGB z pilotem. Moc 5 W zapewnia delikatną wiązkę światła. Uniwersalne mocowanie E27 pasuje do większości lamp.

Na pilocie jest dostępnych kilkanaście różnych kolorów do wyboru. Każdy, kto chce zobaczyć, jak działa żarówka RGB, powinien sięgnąć po ten model. 

VTAC LED VT2022 

VTAC LED to kolejna budżetowa żarówka, która według producenta zużywa aż o 80% energii mniej i działa znacznie dłużej niż standardowe żarówki. System 16-stopniowego przyciemniania jest sterowany za pomocą pilota.

Jego zasięg wynosi nawet 12 metrów, dlatego leżąc na kanapie można zarządzać oświetleniem. To solidna i energooszczędna żarówka. 

Osram LED Start RGBW Remote P25 

Żarówka znanego producenta gwarantuje bezproblemowe działanie przez dłuższy czas. Prezentowany model ma moc 4,5 W i ma opcję sterowania za pomocą pilota. Specjalne trzy efekty świecenia są dodatkowym atutem.  

Force Light Led E27 A60 3 W 

Kolejna żarówka w bardzo przystępnej cenie w podstawowym trybie emituje ciepłą barwę światła. Do wyboru jest oczywiście kilkanaście kolorów, które wybierane są za pomocą pilota. Producent żywotność tego modelu ocenia na 30 000 godzin. Wiązka światła ma 500 lumenów, co pozwoli na oświetlenie małego pomieszczenia. 

Woox Smart LED Wi-FI

Żarówka RGB sterowana za pomocą telefonu za mniej niż 100 złotych? To propozycja od firmy Woox Smart. Moc strumienia świetlnego wynosi 380 lumenów, co jest wynikiem niezłym.

Żarówkę można kontrolować również za pomocą asystentów głosowych takich jak Asystent Google czy Amazon Alexa. Żarówka RGB pozwala użytkownikowi na wybór dowolnego koloru. 

Hama LED Wi-Fi 

Ostatnia żarówka RGB w naszym zestawieniu została przygotowana do pracy z asystentami głosowymi. Dedykowana aplikacja umożliwi łatwe zarządzanie oświetleniem.

Dużą zaletą tej żarówki jest to, że do jej działania nie jest konieczny specjalny most. Firma Hama przewiduje możliwość sterowania kilkoma żarówkami na raz z poziomu smartfona.