Data modyfikacji:

Zasłony młodzieżowe. Jakie zasłony do pokoju młodzieżowego?

Twój nastolatek zmienia wystrój swojego pokoju? Zastanawiacie się, jaki dodatek doda pomieszczeniu charakteru? Wybierzcie odpowiednie zasłony młodzieżowe.
zasłony młodzieżowe
Aranżując wystrój pokoju, zwracasz uwagę na dodatki. Dekorujesz ściany, znajdujesz miejsce na pamiątki i ekspozycję fotografii, decydujesz się być może na gazetnik, pokojowy parawan lub nietuzinkowy puf. Oryginalne dodatki przełamują jednolitą stylistykę wnętrza. A co powiesz na łóżko na antresoli? Takie rozwiązanie pozwoli lepiej zagospodarować pokój!

Wybrałeś chłodną biel? Drewno? Pastele? Intensywny kolor lub ciekawy wzór z pewnością sprawią, że pokój twojego dziecka będzie miejscem, w którym nie tylko odpocznie po dniu pełnym wrażeń, ale i chętnie spotka się ze znajomymi.

Zasłony dopełniają całości. Co więcej, mogą być właśnie tym elementem wystroju pomieszczenia, który subtelnie informuje o osobowości jego właściciela.

Absurdalny print na prostej kotarze mówi jedno, zasłony, które w pokoju mogłaby powiesić Ania z Zielonego Wzgórza, mówią zupełnie co innego.

Nie dokonuj wyboru za swojego nastolatka. Niech to on „postawi kropkę nad i”. Zastanów się, czy zasłony mają być długie, czy krótkie. Jeśli twoje dziecko samo będzie dokonywało zakupu, przypomnij mu o tym, że istnieją różne sposoby mocowania zasłon.

Zasłony o ciekawym wzorze

Wybierzcie zasłony, które będą przyciągać wzrok poprzez ciekawy wzór. Na rynku jest wiele produktów, na które warto zwrócić uwagę. Zasłony mogą mieć jednolity kolor, na którym widoczny będzie biały, „tapetowy” wzór.

Jest to świetne nawiązanie do stylu vintage, bo tego typu ornamentyka od razu przywodzi na myśl dawny sposób malowania ścian – najpierw kolorową farbą, następnie wałkiem, który wybijał konkretny wzór. Pamiętasz pokój swojej babci lub cioci? Było? Było!

Także zasłony, które przypominają tapety z lat 80. i 90. są świetne. Lub takie, które wzorem nawiązują do znanych nam z dzieciństwa poszewek czy serwet.
Wersja „na tapetę” może być oczywiście nieco bardziej nowoczesna. Też super.
Pod uwagę trzeba wziąć jednak to, że nasz nastolatek musi „czuć” ten trend. Jeśli nie do końca mu to odpowiada, lepiej postawić na wzornictwo klasyczne, a wciąż nietuzinkowe. Przykładem tego jest nieśmiertelna krata. Szczególnie ta duża, wyrazista.

Jaki kolor zasłon wybrać?

Zasłony w pokoju nastolatka mogą „grać kolorem”. W pomieszczeniu o stonowanej kolorystyce przełamanej jakimś mocnym akcentem (może to być, na przykład, wspomniany wyżej puf o odpowiedniej barwie), doskonale sprawdzą się zasłony, które korespondują z tym dodatkiem.

Puf fioletowy, zasłony fioletowe. Lub jeszcze inaczej! Puf żółty, a zasłony… fioletowe. Mocne kolory są teraz bardzo na czasie. Młodzież je uwielbia, co widać nie tylko na ulicy, ale i w stylizacjach małoletnich gwiazd. Niech zasłony idą w kolor. Warto.

Romantyczne zasłony w pokoju nastolatki

Ciekawe zasłony młodzieżowe można znaleźć na przykład w sieci, przeszukując miejsca z zasłonami do pokojów dziecięcych. W tym przypadku ważną rolę odgrywać będzie jednak i przekaz, i całkowita stylistyka pomieszczenia.

Nastoletnie dziewczęta, które widzą siebie i swój pokój w wersji romantycznej, z pewnością znajdą tu coś dla siebie. Zasłony typu „Baby” bardzo dobrze komponują się z tego typu aranżacją. Oddają charakter nastolatki. Są dopełnieniem pewnego komunikatu.

Autorka: Barbara Szega