Data publikacji:

Dlaczego warto wybierać kosmetyki mineralne?

Nawet, gdy twoja skóra jest wyjątkowo problematyczna, nie jesteś skazana na zrezygnowanie z makijażu. Kosmetyki kolorowe, poza tuszowaniem niedoskonałości z powodzeniem mogą także pielęgnować naszą skórę. Doskonałym udowodnieniem tej tezy są kosmetyki mineralne – przekonaj się sama, jakie korzyści możesz wyciągnąć z ich używania!

1. Nie tylko dla cery problematycznej

Kosmetyki mineralne doskonale sprawdzą się u posiadaczek każdego typu cery – zarówno trądzikowej, jak i suchej czy wrażliwej. Ich lecznicze właściwości sprawiają, że produkty te doskonale niwelują zmiany trądzikowe i pochłaniają sebum, z drugiej zaś strony – redukują alergiczne podrażnienia.

2. Możliwość stopniowania efektu

Pudry czy podkłady mineralne mają tę zaletę, że bez problemu możemy budować z ich użyciem różne poziomy krycia. Jeśli zależy ci na zamaskowaniu niedoskonałości, po prostu nałóż więcej produktu, z kolei jeśli chcesz wykonać jedynie delikatny makijaż – wystarczy dosłownie odrobina.

3. Zero chemii

W dobrej jakości kosmetykach mineralnych nie znajdziemy konserwantów czy substancji zapachowych. To czysta natura – krystaliczne minerały, takie jak cynk, mika i pigmenty pochodzące z np. z tlenku żelaza i chromu.

4. Brak właściwości komedogennych

W przypadku mineralnych kosmetyków, nie ma mowy o problemie z tzw. „zapychaniem” porów – obecność wyłącznie naturalnych komponentów wyklucza wystąpienie tego przykrego efektu.

5. Szeroki wybór produktów

Moda na minerały spowodowała, że dziś mamy praktycznie nieograniczony wybór kosmetyków kolorowych z ich zawartością. Możemy wybierać spośród mineralnych produktów do makijażu twarzy, a więc np. podkładów, pudrów czy korektorów, jednak bez problemu znajdziemy także palety mineralnych cieni oraz produktów do konturowania.
Przeciwwskazaniem do używania kosmetyków mineralnych jest właściwie tylko jeden czynnik – alergia na którykolwiek ze składników, co jednak w przypadku minerałów zdarza się wyjątkowo rzadko. Niektórym z pań może także przeszkadzać ich konsystencja – zazwyczaj wyjątkowo sypka, która wymaga od nas dużej wprawy w wykonywaniu makijażu.

Są wśród was miłośniczki produktów mineralnych? Pochwalcie się swoimi ulubieńcami!

autor: Joanna Stanuch

Zobacz także