Data publikacji:

Jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do telefonu?

Słuchawki bezprzewodowe to wygoda użytkowania w każdej sytuacji. Akcesoria najczęściej wykorzystują łączność Bluetooth, dzięki której mogą połączyć się ze smartfonem, tabletem albo laptopem. Kupiłeś właśnie nowy model i nie wiesz, jak włączyć słuchawki bezprzewodowe i sparować je ze swoim telefonem? Przychodzimy z pomocą! Przeczytaj nasz poradnik, aby dowiedzieć się, jak połączyć się ze słuchawkami bezprzewodowymi, jeśli masz telefon z Androidem albo iOS.
jak włączyć słuchawki bezprzewodowe

Jak pierwszy raz włączyć słuchawki bezprzewodowe? O tym warto wiedzieć

Zanim podpowiemy ci, jak sparować słuchawki bezprzewodowe z telefonem, warto przypomnieć o konieczności przeczytania instrukcji przed pierwszym uruchomieniem. To właśnie tam znajdziesz wszystkie informacje niezbędne do włączenia i sparowania nowego akcesorium muzycznego oraz rozwiązania ewentualnych problemem. Przed przystąpieniem do połączenia dwóch sprzętów sprawdź też, czy bateria w słuchawkach jest naładowania.
Jak uruchomić słuchawki bezprzewodowe i sparować je z telefonem? Czytaj dalej!

Jak połączyć się ze słuchawkami bezprzewodowymi, jeśli masz iPhone'a?

Jak sparować słuchawki bezprzewodowe z telefonem marki Apple? Połączenie akcesorium muzycznego z iPhonem jest dość proste. Pierwszym krokiem jest włączenie łączności Bluetooth zarówno w smartfonie, jak i w słuchawkach. W niektórych modelach dodaje się specjalny tryb parowania. Jeśli jesteś właścicielem jednego z nich, to konieczne jest włączenie tej opcji. Poczekaj, aż diody się zaświecą i możesz przystąpić do działania.
Kolejnym krokiem jest włączenie ustawień w telefonie i przejście do opcji Bluetooth. Upewnij się, że jest włączona, a następnie poczekaj chwilę, aż smartfon wyświetli listę dostępnych urządzeń. Znajdź na niej swoje słuchawki bezprzewodowe, wybierz je i gotowe. W tym momencie obok ich nazwy powinien pojawić się napis „Połączono”.

Jak sparować słuchawki ze smartfonem z Androidem?

Masz telefon z systemem operacyjnym Android i nie wiesz, jak uruchomić słuchawki bezprzewodowe na swoim urządzeniu? Pierwszy krok jest standardowy – należy uruchomić łączność Bluetooth na obu sprzętach i włączyć tryb parowania w akcesorium.
Jak włączyć Bluetooth na Androidzie? Podobnie jak w przypadku iPhone'a, ta opcja znajduje się w ustawieniach, jednak nie pod standardową nazwą, a w zakładce Połączenia. Gdy wyświetli ci się lista funkcji, włącz Bluetooth i sprawdź listę dostępnych urządzeń. Jeśli twoje nowe słuchawki bezprzewodowe są kompatybilne ze smartfonem, to powinny pojawić się na liście. W niektórych przypadkach niezbędne jest podanie kodu (znajdziesz go w instrukcji słuchawek albo wystarczy standardowy ciąg liczb: 0000).

Jakie problemy mogą się pojawić w trakcie uruchamiania słuchawek bezprzewodowych?

Jednym z najczęstszych problemów, które pojawiają się nie tylko w trakcie pierwszego parowania słuchawek bezprzewodowych ze smartfonem, to brak wyświetlania się akcesorium na liście dostępnych urządzeń Bluetooth. Co może być przyczyną?
Przede wszystkim należy sprawdzić, czy masz w ogóle uaktywniony Bluetooth w telefonie, a słuchawki bezprzewodowe są włączone (potwierdzeniem jest zazwyczaj świecąca się dioda). Jeśli odhaczyłeś te punkty na liście, a akcesoria nadal nie działają, to upewnij się, że nie jesteś połączony z żadnym innym urządzeniem. W większości smartfonów można korzystać w danym momencie tylko z jednego sprzętu. Podobnie jest w przypadku słuchawek – jeśli są sparowane z laptopem albo tabletem, to należy je w pierwszej kolejności odłączyć.
Jeżeli wymienione wskazówki nie przyniosą oczekiwanego efektu, to być może nowe słuchawki bezprzewodowe nie są kompatybilne z twoim smartfonem. W takim przypadku nie uda ci się ich sparować.
Zdjęcie: Envato Elements
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.