Data modyfikacji:

Łóżko piętrowe z biurkiem dla młodzieży: pomysł na pokój dla chłopca i dziewczynki

Łóżko piętrowe z biurkiem dla młodzieży to idealne rozwiązanie do niewielkiego pokoju dla chłopca lub dziewczynki. Na górze mebla znajduje się wygodne posłanie, na dole zaś dziecko może odrabiać lekcje lub spędzać czas przy komputerze. Jakie jeszcze zalety mają wielofunkcyjne łóżka piętrowe? Zobacz, jakie łóżko piętrowe z biurkiem dla chłopca i dziewczynki wybrać.

łóżko piętrowe

Łóżko piętrowe z biurkiem dla młodzieży: pomysł na mały pokój dla dziecka

Jakie łóżko do sypialni dziecka wybrać? Szukasz wielofunkcyjnego mebla, który idealnie wpasuje się w pokój chłopca lub dziewczynki? Doskonałym pomysłem jest łóżko piętrowe z biurkiem dla młodzieży. To świetny sposób na zagospodarowanie niewielkiej przestrzeni. Urządzony w ten sposób pokój młodzieżowy dla chłopca lub dziewczynki na pewno przypadnie twojemu dziecku do gustu.

Dziecko śpi na łóżku umieszczonym na górze mebla. Wchodzi do niego po schodkach lub wygodnej drabince. Pod posłaniem natomiast umieszczone jest biurko. Niektóre modele mają również wbudowaną szafę lub półeczki, co pozwala na dodatkowe zaoszczędzenie miejsca.

Szukasz łóżka piętrowego z biurkiem dla dziewczynki? Postaw na model w różowym kolorze, z motywem z ulubionej książki czy serialu. Chłopcom natomiast zazwyczaj bardziej podobają się ciemne kolory. To doskonały pomysł na pokój dla dziecka, które jest już w stanie samo bez problemu wejść po schodkach do posłania.

Przeczytaj również: Jakie krzesło do biurka dla dzieci: ranking

Wady i zalety łóżka piętrowego z biurkiem dla dziewczynki lub chłopca

Największą zaletą łóżka piętrowego z biurkiem dla młodzieży jest to, że pozwala ono zaoszczędzić sporo miejsca w pokoju. Na górze dziecko śpi, na dole zaś odrabia lekcje, przechowuje swoje rzeczy lub ubrania (gdy w mebel wbudowana jest również szafa). Ponadto taki mebel gwarantuje dziecku upragnioną prywatność. Chłopiec czy dziewczynka może mieć poczucie, że łóżko na piętrze jest jego własną oazą spokoju.

Wadą łóżka piętrowego z biurkiem jest natomiast fakt, że wchodzenie na górę, szczególnie w nocy, może być nieco kłopotliwe. Ponadto nadaje się ono jedynie do dosyć wysokich mieszkań – w niskich pokojach dziecko mogłoby uderzać głową w sufit. Z pewnością nie sprawdzi się również na poddaszu.

Jednak mimo tych nielicznych wad uważamy, że łóżko piętrowe z biurkiem dla młodzieży jest świetnym rozwiązaniem, które na pewno spodoba się dziecku. Poniżej opisujemy pokrótce poszczególne rodzaje tego mebla.

Łóżko piętrowe z biurkiem i szafą dla młodzieży

Łóżko piętrowe z biurkiem i szafą to doskonały sposób na zaoszczędzenie miejsca w pokoju dla chłopca lub dziewczynki. Jak wygląda taki mebel? Na dole znajduje się biurko oraz duża szafa, w której można schować na przykład koce lub pościel.

Łóżko natomiast umieszczone jest nad nimi. Do posłania prowadzi drabinka lub małe schodki. To świetne rozwiązanie dla starszego dziecka, które bez problemu poradzi sobie z wchodzeniem do łóżka po stopniach. Razem z zasłonami młodzieżowymi będzie znakomitym wystrojem pokoju.

Łóżko piętrowe podwójne z biurkiem

Łóżko piętrowe podwójne z biurkiem doskonale sprawdzi się w niewielkim pokoju dwójki rodzeństwa. Na górze znajdują się dwa połączone ze sobą łóżka, do których wchodzi się po schodkach lub po drabince.

Poniżej natomiast umieszczone są dwa biurka. Dzieciaki mogą odrabiać przy nich lekcje, a także trzymać na nich swoje książki i przybory szkolne. Wygodne łóżka na podwyższeniu natomiast gwarantują młodzieży nieco prywatności.

Łóżko piętrowe z biurkiem na dole i schodami

Szukasz łóżka piętrowego z biurkiem, w którym twoje dziecko będzie mogło trzymać ubrania lub różne drobiazgi? Postaw na mebel ze schodkami, w których umieszczone są małe szafki lub półeczki.

Na każdym schodku łóżka dziecko będzie mogło trzymać osobiste przedmioty, a na górze – spać w wygodnym posłaniu gwarantującym prywatność i wygodę.

Łóżko piętrowe dla młodzieży z przestrzenią na dole

Naszą ostatnią propozycją wielofunkcyjnego łóżka piętrowego dla młodzieży jest model z wolną przestrzenią na dole. Jak wygląda taki mebel?

Na górze tradycyjnie znajduje się łóżko, do którego prowadzą schodki lub drabinka. Na dole natomiast chłopiec lub dziewczynka może zagospodarować przestrzeń po swojemu.

Zmieści się biurko z krzesłem, mała szafka lub komoda. Możesz postawić tam również kanapę i mały stolik, tak aby stworzyć dla dziecka miejsce do relaksu, w którym będzie mogło np. przyjmować kolegów i koleżanki. To idealny sposób na sprytne urządzenie niewielkiego pokoju dla młodzieży. Dodaj jeszcze dekoracje do pokoju dziecka i sypialnia marzeń gotowa.

Autorka: Olga Wacholc