Data publikacji:

Organizer na biżuterię – jak przechowywać biżuterię?

Chcesz w końcu zaprowadzić porządek wśród swoich błyskotek? Zasatnawiasz się, jak przechowywać biżuterię? Zobacz, jaki organizer na biżuterię wybrać.

organizer na biżuterię

Organizer na biżuterię – dlaczego warto?

Niewłaściwie przechowywana i niezabezpieczona biżuteria z czasem się niszczy. Pod wpływem kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem na powierzchni twoich srebrnych czy złotych błyskotek prędzej czy później pojawi się nieestetyczny, ciemny nalot. Można go co prawda usunąć domowymi sposobami, jednak w tym przypadku świetnie sprawdza się zasada – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Podczas nieumiejętnego czyszczenia biżuterii można przecież łatwo porysować cenne akcesoria. Ponadto jeśli zostawiasz swoją biżuterię gdzie popadnie, istnieje ryzyko, że części kompletu gdzieś się zgubią lub trwale zniszczą. Zaplątany łańcuszek, brakujące kamyki w kolczykach czy porysowany pierścionek – nie brzmi to najlepiej, prawda? Zastanawiasz się jak przechowywać biżuterię? Aby uniknąć sytuacji tego typu, należy zdać się na solidny organizer na biżuterię.

Jak przechowywać biżuterię?

Jeśli w swoich zbiorach akcesoriów posiadasz naprawdę pokaźną kolekcję błyskotek, świetnym pomysłem na uporządkowanie całego tego bałaganu będzie organizer na biżuterię w formie kuferka. Zasobniki tego typu składają się najczęściej z kilku przegród oraz szufladek i są wyściełane warstwą miękkiego materiału. To pozwala na pogrupowanie błyskotek, dzięki czemu zawsze łatwo zorientujesz się w zawartości kuferka i znajdziesz to, czego aktualnie potrzebujesz. Z kolei warstwa materiału wyściełającego wnętrze kuferka sprawi, że twoje pierścionki bransoletki itd. nie będą się rysować i niszczyć w pojemniku. Dlatego właśnie organizer na biżuterię z przegródkami będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli w twojej kolekcji dominują wyroby ze złota i srebra.

Jeśli twoja kolekcja nie jest tak liczna i organizer na biżuterię z przegródkami nie będzie ci potrzebny, dobrym pomysłem jest pudełko na błyskotki. Niewielkie szkatułki tego typu najczęściej dzielą się na kilka części, gdzie pogrupujesz kolczyki, łańcuszki i pierścionki.

Dobrą opcją na zaprowadzenie porządku wśród twoich błyskotek może być organizer na biżuterię do szuflady. Wkład tego typu dzieli się na małe przegródki i najczęściej ma też wydzielone miejsce na pierścionki. To w zasadzie podobne rozwiązanie, jak wspomniany wcześniej kuferek, tylko wyściełany miękkim materiałem wkład ulokujesz we wnętrzu szuflady. Gdzie umieścić organizery na biżuterię do szuflady? To dobra opcja na zagospodarowanie toaletki do sypialni czy szafki nocnej.

Innym sposobem, jak przechowywać biżuterię, mogą być różnego typu wieszaki. Najczęściej świetnie sprawdzają się w przypadku łańcuszków i bransoletek. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że biżuteria ciemnieje pod wpływem kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem. Dlatego jeśli szukasz organizera na biżuterię i chcesz, aby był to wieszak lub stojak, na ekspozytorze tego typu najlepiej jest zawiesić błyskotki wykonane ze sztucznych materiałów.

Organizer na biżuterię jako prezent

Jeśli szukasz prezentu dla bliskiej ci osoby, która uwielbia świecidełka, organizer na biżuterię może być znacznie lepszym rozwiązaniem niż same błyskotki. Dlaczego? Chodzi oczywiście o możliwość rozminięcia się z gustem osoby, którą obdarujesz. Za to organizer na biżuterię do szuflady czy w formie kuferka pozwoli zapanować nad chaosem wśród akcesoriów. Szczególnie warto postawić na ten drugi zasobnik – przedmioty tego typu same w sobie prezentują się efektownie i są bardzo pojemne.

Autorka: Kamila Zalińska-Woźny

;