Data publikacji:

Organizer na biżuterię – jak przechowywać biżuterię?

Chcesz w końcu zaprowadzić porządek wśród swoich błyskotek? Zastanawiasz się, jak przechowywać biżuterię? Zobacz, jaki organizer na biżuterię wybrać.
jak przechowywać biżuterię
Chaos w kolekcji biżuterii bywa irytujący – zwłaszcza gdy akurat poszukujesz tego jednego, określonego naszyjnika lub kolczyków. Gorączkowego poszukiwania ulubionych ozdób możesz uniknąć w bardzo łatwy sposób: wystarczy dobry organizer na biżuterię. W tym artykule tłumaczymy, jak przechowywać biżuterię i jakie rodzaje organizerów znajdziesz na rynku.

Organizer na biżuterię – dlaczego warto?

Niewłaściwie przechowywana i niezabezpieczona biżuteria z czasem się niszczy. Pod wpływem kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem na powierzchni twoich srebrnych czy złotych błyskotek prędzej, czy później pojawi się nieestetyczny, ciemny nalot. Można go co prawda usunąć domowymi sposobami, jednak w tym przypadku świetnie sprawdza się zasada – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Podczas nieumiejętnego czyszczenia biżuterii można przecież łatwo porysować cenne akcesoria.
Ponadto, jeśli zostawiasz swoją biżuterię gdzie popadnie, istnieje ryzyko, że części kompletu gdzieś się zgubią lub trwale zniszczą. Zaplątany łańcuszek, brakujące kamyki w kolczykach czy porysowany pierścionek – nie brzmi to najlepiej, prawda? Porządek w biżuteryjnej kolekcji pozwoli ci na szybkie znalezienie tego, co jest ci w danym momencie niezbędne i szybkie przygotowanie każdej stylizacji.
Zastanawiasz się jak przechowywać biżuterię? Aby uniknąć sytuacji tego typu, należy zdać się na solidny organizer na biżuterię.

Jak przechowywać biżuterię?

Masz pokaźną kolekcję błyskotek, a może ograniczasz się tylko do kilku sztuk? W każdym przypadku przyda ci się organizer na biżuterię, dzięki któremu zachowasz porządek i zabezpieczysz cenne ozdoby. Sprawdź, jakie rodzaje organizerów znajdziesz w sklepach internetowych.

Szkatułki na biżuterię

Jeśli w swoich zbiorach akcesoriów posiadasz naprawdę pokaźną kolekcję błyskotek, świetnym pomysłem na uporządkowanie całego tego bałaganu będzie organizer na biżuterię w formie szkatułki. Zasobniki tego typu składają się najczęściej z kilku przegród oraz szufladek i są wyściełane warstwą miękkiego materiału. To pozwala na pogrupowanie błyskotek, dzięki czemu zawsze łatwo zorientujesz się w zawartości kuferka i znajdziesz to, czego aktualnie potrzebujesz. Z kolei warstwa materiału wyściełającego wnętrze kuferka sprawi, że twoje pierścionki bransoletki itd. nie będą się rysować i niszczyć w pojemniku. Dlatego właśnie organizer na biżuterię z przegródkami będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli w twojej kolekcji dominują wyroby ze złota i srebra.

Duża szafka na biżuterię

Kolekcja twoich ozdób jest naprawdę pokaźna? Jeśli tylko dysponujesz wolną przestrzenią, rozważ zakup skrzynki z szufladkami, która pozwoli ci na bezpieczne przechowywanie ulubionych skarbów. To rewelacyjny sposób na przechowywanie wszystkich błyskotek – od pierścionków, poprzez kolczyki, aż po naszyjniki. Wybór szafek na biżuterię jest naprawdę duży – możesz zdecydować się na nowoczesny model w kolorze czarnym lub białym, a jeśli preferujesz tradycyjne meble, również ten w kolorze naturalnego drewna.

Małe pudełeczko - organizer na biżuterię

Jeśli twoja kolekcja nie jest tak liczna i organizer na biżuterię z przegródkami nie będzie ci potrzebny, dobrym pomysłem jest pudełko na błyskotki. Niewielkie szkatułki tego typu najczęściej dzielą się na kilka części, gdzie pogrupujesz kolczyki, łańcuszki i pierścionki. Małe pudełko sprawdzi się także w każdej podróży.

Organizer na biżuterię do szuflady

Dobrą opcją na zaprowadzenie porządku wśród twoich błyskotek może być organizer na biżuterię do szuflady. Wkład tego typu dzieli się na małe przegródki i najczęściej ma też wydzielone miejsce na pierścionki. To w zasadzie podobne rozwiązanie, jak wspomniany wcześniej kuferek, tylko wyściełany miękkim materiałem wkład ulokujesz we wnętrzu szuflady. Gdzie umieścić organizery na biżuterię do szuflady? To dobra opcja na zagospodarowanie toaletki do sypialni czy szafki nocnej. Ciekawym rozwiązaniem są również organizery na zegarki, które można umieścić nawet w szafie na ubrania.

Wieszak na biżuterię

Innym sposobem, jak przechowywać biżuterię, mogą być różnego typu wieszaki. Najczęściej świetnie sprawdzają się w przypadku łańcuszków i bransoletek. Najczęściej spotykanym kształtem wieszaka na biżuterie jest ten przypominający manekin krawcowej – bardzo stylowy i kobiecy. Bez problemu znajdziesz jednak również bardziej oryginalne wieszaki, na przykład przypominające słonia lub kota.
Warto jednak mieć na uwadze fakt, że biżuteria ciemnieje pod wpływem kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem. Dlatego jeśli szukasz organizera na biżuterię i chcesz, aby był to wieszak lub stojak, na ekspozytorze tego typu najlepiej jest zawiesić błyskotki wykonane ze sztucznych materiałów.
Jeśli na wieszaku chcesz koniecznie przechowywać biżuterię z metali szlachetnych, wybierz model z ochronną pokrywką, która ograniczy pojawianie się nieestetycznych przebarwień.

Szkatułka z uchwytem idealna na podróż

Chcesz zabrać ulubione ozdoby w podróż, nie narażając ich na zniszczenie? Szkatułka wyposażona w poręczny uchwyt sprawdzi się w tym celu idealnie. Model wykonany ze sztywnego materiału należycie ochroni ozdoby, a rączka pozwoli ci wygodnie przenosić kuferek z miejsca na miejsce.

Organizer na biżuterię jako prezent

Jeśli szukasz prezentu dla bliskiej ci osoby, która uwielbia świecidełka, organizer na biżuterię może być znacznie lepszym rozwiązaniem niż same błyskotki. Dlaczego? Chodzi oczywiście o możliwość rozminięcia się z gustem osoby, którą obdarujesz. Za to organizer na biżuterię do szuflady czy w formie kuferka pozwoli zapanować nad chaosem wśród akcesoriów. Szczególnie warto postawić na ten drugi zasobnik – przedmioty tego typu same w sobie prezentują się efektownie i są bardzo pojemne.
Zarówno duży, jak i niewielki organizer na biżuterię okaże się trafionym upominkiem dla mamy, siostry lub przyjaciółki, która uwielbia kolekcjonować błyskotki.

Jak pielęgnować biżuterię? Kilka ważnych zasad

Właściwe przechowywanie biżuterii to tylko jeden z czynników, dzięki którym zachowuje ona świetny wygląd przez lata. Jeśli chcesz cieszyć się swoimi ozdobami jak najdłużej, pamiętaj również o tym, aby:
  • Regularnie czyścić ją za pomocą delikatnej ściereczki z mikrofibry. Dzięki temu zachowa nienaganny blask.
  • Chronić ozdoby przed zanieczyszczonym powietrzem i wilgocią.
  • Nie narażać biżuterii na działanie skrajnych temperatur.

Jak przechowywać biżuterię? Podsumowanie

Przechowywanie ulubionej biżuterii w bezpiecznym miejscu zapobiegnie nie tylko jej zagubieniu, ale również zniszczeniu. Bez względu na to, jaką przestrzenią dysponujesz, w sklepach internetowych bez kłopotu znajdziesz odpowiedni organizer na biżuterię. Zadbaj o swoje błyskotki i ciesz się idealnym porządkiem.
Zdjęcie: Evanto Elements