Data modyfikacji:

Jakie dobre okulary przeciwsłoneczne?

Mnogość fasonów i wzorów sprawia, że bez problemu znajdziesz okulary przeciwsłoneczne dostosowane do twojego indywidualnego stylu czy kształtu twarzy. Jednak okulary przeciwsłoneczne to nie tylko moda – to także ochrona oczu przed szkodliwymi promieniami słońca. Dzięki specjalnym filtrom UV okulary zapewniają ochronę nie tylko gałkom ocznym, ale także wrażliwej i cienkiej skórze wokół oczu. Zobacz, jakie okulary przeciwsłoneczne kupić.

okulary przeciwsłoneczne

Jakie okulary przeciwsłoneczne? Czy cena ma znaczenie?

Okulary przeciwsłoneczne możesz kupić na niemal każdym kroku – w osiedlowym sklepie, na straganie przy plaży i w sieciówce. Pytanie jednak, gdzie kupić dobre okulary przeciwsłoneczne i czy warto inwestować w droższe modele?

Tanie okulary nie tylko są nietrwałe, ale także nie chronią przed promieniami słońca. Okulary tego typu to jedynie modny dodatek, który może zaszkodzić naszemu zdrowiu. Chcesz kupić dobre okulary przeciwsłoneczne? Zobacz, jakimi kryteriami kierować się podczas zakupów.

Dobre okulary przeciwsłoneczne, czyli kilka słów o materiałach

Jakie okulary przeciwsłoneczne będą dobrym wyborem? Zacznijmy od podstaw, czyli od materiałów, z których zostały wykonane. Tutaj zasada jest prosta – im tańsze okulary, tym prawdopodobnie ich jakość będzie gorsza. To nie oznacza, że musisz bardzo drogie okulary. W sieciówkach znajdziesz produkty dobrej jakości, które są przystępne cenowo. Musisz tylko wiedzieć, jakich okularów szukać.

Większość okularów przeciwsłonecznych dostępnych na rynku jest wykonanych z plastiku. Takie okulary mają więcej wad niż zalet. Nie ochronią cię przed promieniowaniem słonecznym i nie sprawdzą się w przypadku osób, które mają choćby niewielką wadę wzroku. Plastikowe okulary są miękkie, łatwo się wyginają i szybko się rysują. Dlatego takie okulary możesz kupić swojemu dziecku lub osobie, która uprawia sport.

Dużo lepszym wyborem będą okulary z poliwęglanów, które są bardziej wytrzymałe i lekkie. Osoby rozważające zakup okularów korekcyjnych z przyciemnieniem powinny wybierać produkty z soczewkami z poliwęglanów.

Jakie okulary przeciwsłoneczne? Z filtrem UV

Kolejnym ważnym punktem jest filtr UV. Niestety większość tanich okularów dostępnych w sieciówkach nie posiada filtrów przeciwsłonecznych. Okulary bez filtrów dają jedynie zacienienie, jednak nie zapewniają ochrony przed szkodliwymi dla oczu promieniami przeciwsłonecznymi.

Gdzie szukać informacji, czy dany produkt posiada filtry UV? Takie oznaczenie powinno znajdować się na ramie lub etykiecie dołączonej do produktu. Dowiedz się więcej o tym, jakie filtry w okularach przeciwsłonecznych wybrać i pamiętaj, że dodatkowa powłoka z filtrem UV to konieczność, jeśli chcesz zadbać o kondycję swoich oczu podczas ekspozycję na promieniowanie słoneczne.

Okulary przeciwsłoneczne z antyrefleksem

Jakie okulary przeciwsłoneczne damskie i męskie przetrwają wiele sezonów? Wybierz produkt, który oprócz filtrów UV został wzbogacony także o inne powłoki. Do najpopularniejszych należą powłoka przeciw zarysowaniom, polaryzacja, filtry UV, a także szkła z antyrefleksem.

Takie okulary to świetny wybór dla osób, które podczas cieplejszych miesięcy dużo czasu spędzają narażone na promieniowanie słoneczne np. kierowcy. Okulary z takimi filtrami znacznie poprawią komfort użytkowania i jakość widzenia.

Jakie zacienienie okularów przeciwsłonecznych?

Na rynku znajdziesz okulary przeciwsłoneczne o różnym stopniu zacienienia soczewek. Co ciekawe, niektórzy uważają, że im ciemniejsze szkła, tym lepsza ochrona przed słońcem. Jednak sam kolor szkieł nie ochroni cię przed promieniowaniem słońca – zrobią to jedynie specjalne filtry, o których pisaliśmy wyżej. Powłoka UV jest tak naprawdę przezroczysta, więc nie ma żadnego wpływu na stopień zacienienia okularów.

Wybór stopnia zacienienia soczewek zależy więc od twoich osobistych preferencji. Pamiętaj, by nie wybierać zbyt ciemnych szkieł, ponieważ mogą przyczyniać się do szybszego zmęczenia oczu. Jeśli wolisz nowoczesne rozwiązania, być może produktem dla ciebie są szkła fotochromowe. Takie soczewki zacieniają się, gdy są wystawione na promieniowanie słońca. Dzięki temu zawsze możesz cieszyć się optymalną ochroną przeciwsłoneczną.

Modne okulary przeciwsłoneczne 2020

Dla wielu osób kluczowym czynnikiem podczas wyboru okularów jest ich wygląd. Modne okulary przeciwsłoneczne to świetny sposób na to, by podkreślić swój indywidualny styl i wyeksponować walory. Niektórzy mają problem z tym, jak dobrać okulary przeciwsłoneczne. Ważne jest, aby podczas zakupu zwrócić uwagę nie tylko na kształt okularów, ale także ich kolor.

Najpopularniejsze okulary przeciwsłoneczne posiadają czarne ramki, jednak mało kto wie, że takie wykończenia nie pasują wszystkim. Czarne okulary przeciwsłoneczne będą wyglądać dobrze w połączeniu z bardzo jasnymi lub bardzo ciemnymi włosami. Jeśli jesteś posiadaczem typowego dla Polaków, mysiego blondu, rozważ zakup okularów utrzymanych w jaśniejszej, brązowej kolorystyce lub szylkrecie.

Jakie są modne okulary przeciwsłoneczne damskie w 2020 roku? Od kilku sezonów królują kocie okulary przeciwsłoneczne oraz modele w stylu retro. W tym roku domy mody stawiają także na duże okulary przeciwsłoneczne. Wśród modnych okularów przeciwsłonecznych damskich i męskich znajdziemy także ponadczasowe Lenonki czy Aviatory.

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne?

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy? Tutaj zasada jest prosta – wybieraj okulary o odmiennym kształcie niż twoja twarz. Jeśli masz okrągłe rysy, sięgaj po okulary o bardziej geometrycznych kształtach.

Jakie okulary przeciwsłoneczne pasują do twarzy pociągłej? Wybieraj okrągłe okulary. Dzięki temu twoja twarz zachowa odpowiednie proporcje. Odpowiedni dobór okularów do kształtu twarzy sprawia, że zawsze będzie wyglądać modnie i z klasą.

Na okulary przeciwsłoneczne ze szkłami korekcyjnymi decyduje się coraz więcej osób. To wygodne rozwiązanie, dzięki któremu na wakacjach nie musisz nosić dwóch par okularów. Okulary przeciwsłoneczne tego typu przydadzą się szczególnie bliskowidzom. Mimo iż cena tych okularów jest wyższa, warto rozważyć ich zakup.

Autorka: Patrycja Hendzel