Recenzja - God of War 4 vs Assassin's Creed: Origin

Jedne z najbardziej rozpoznawalnych tytułów przygodowych gier akcji XXI w. Osadzone w zupełnie odmiennych światach wykreowanych przez Ubisoft Montréal (Assassin's Creed: Origin) oraz SIE Santa Monica Studio (God of War 4) dzielą fanów konsol na dwa obozy. Zobacz naszą wideo recenzję obu gier i zdecyduj sam który z niesamowitych światów chcesz eksplorować wcielając się w postać nubijskiego skrytobójcy - Bayeka, czy też - spartańskiego wojownika Kratosa.

God of War 4

Głównym bohaterem God of War jest ponownie Kratos. Po wypełnionych gniewem i szaleństwem greckich przygodach, które zwieńczyła destrukcja Olimpu i śmierć wielu helleńskich bogów oraz herosów, protagonista ucieka na daleką Północ, szukając spokoju i wytchnienia. Na miejscu zakłada nową rodzinę i poznaje ponownie trudy ojcostwa, zmuszające go do odrzucenia poprzedniego trybu życia. Niestety na skutek różnych wydarzeń musi ponownie wyruszyć na wyprawę, którą tym razem znaczą ciała stworów i bóstw wyjętych wprost z wierzeń wikingów. God of War wprowadza wcześniej nieobecne elementy rozgrywki, a także zmienia nieco jej tempo oraz przebieg. Widoczne jest to nie tylko w zmianie kamery, która teraz na wzór współczesnych przygodowych gier akcji znajduje się stale za naszymi plecami, ale także w narracji i tonie całej historii.

Assassin’s Creed: Origins

Pod względem fabularnym, Assassin’s Creed: Origins stanowi swoisty prequel całego cyklu, przenosząc graczy w najdodleglejsze jak dotąd czasy starożytnego Egiptu, a więc okres na długo przed wydarzeniami ukazanymi w poprzednich częściach serii. W trakcie zabawy wcielamy się w postać niewolnika o nieco ciemniejszej karnacji, będącego dalekim przodkiem Altaira – czyli bohatera pierwszego Assassin’s Creeda. Dzięki osadzeniu akcji w stosunkowo ubogo udokumentowanym okresie historycznym, całość odznacza się zaś bodaj największą (w porównaniu do poprzednich odsłon cyklu) swobodą w zakresie kształtowania fabuły. gólne fundamenty rozgrywki w Assassin’s Creed: Origins nie odbiegają w sposób znaczący od rozwiązań, znanych z poprzednich odsłon serii – tak więc nadal mamy tu do czynienia z grą przede wszystkim przygodową, w której sekwencje akcji czy drobiazgowo planowane skrytobójstwa są tylko uzupełnieniem właściwej rozgrywki, nastawionej na eksplorację i wykonywanie kolejnych zadań. Całość została oczywiście dostosowana do całkiem nowych dla cyklu realiów, tak więc w grze powraca m.in. możliwość poruszania się na grzebietach wierzchowców, czy podróżowania za pomocą łodzi. Spory nacisk położono też na urozmaicenie mechaniki walki oraz postępów gracza i rozwoju kontrolowanej postaci.

God of War 4 - recenzje użytkowników

Według zadowolonych klientów Ceneo.pl, gra God of War 4 wyróżnia się takimi cechami jak:

grafika:
grywalność:
jakość:

Assassin's Creed: Origin - recenzje użytkowników

Według zadowolonych klientów Ceneo.pl, gra Assassin's Creed: Origin wyróżnia się takimi cechami jak:

grafika:
grywalność:
jakość:

Recenzja i opinia pochodzi z porównania gier RPGi: God of War 4 vs Assassin's Creed: Origin
Assassin's Creed: Origin na Ceneo został oceniony na 4.9/5 w 25 opiniach.
Opinia wystawiona 3 tygodnie temu przez:
Antifyme


Ocena: 5/5

Restart serii wyszedł jej absolutnie na plus. Mimo silnych nawiązań do pierwotnej trylogii, czuć olbrzymi powiew świeżości. Quasi otwarty świat dostarcza wielu godzin satysfakcjonującej eksploracji. A walka jest mięsista i efektowna jak nigdy. Na minus tylko powtarzające się walki z wieloma trollami.

Opinia wystawiona 8 miesięcy temu przez:
Krzysiek


Ocena: 5/5

Gra jest świetna. Najlepsza ze wszystkich assassin's. Jest dużo do roboty, nie ma nudy. Co chwilę coś się dzieje. Nowy system walki jest świetny. Grafika bardzo ładna. Grywalność świetna. Na PlayStation 4 Pro nią na praktycznie spadków wydajności. Szczerze polecam.