Okapy przyścienne: 5 powodów, dla których warto zwrócić na nie uwagę

Okapy przyścienne

Okapy przyścienne są jednym z najlepiej sprzedających się modeli. Ich producenci mają w swojej ofercie wiele egzemplarzy z różnych półek cenowych. Zwraca uwagę także ich zróżnicowanie pod względem wzornictwa.

Ze względu na ogromny wybór polskich i zagranicznych okapów przyściennych każdy znajdzie wyciąg odpowiedni dla siebie. Zróżnicowany wygląd tych urządzeń pozwoli na ich dopasowanie do każdego stylu w kuchni. Proponujemy 5 najważniejszych powodów, dzięki którym każdy użytkownik znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Powód nr 1: wysoka wydajność

O wydajnym okapie mówimy wtedy, gdy jest on w stanie przefiltrować zanieczyszczone powietrze co najmniej 6 razy w ciągu godziny. W praktyce oznacza to, że dobra wydajność okapu to minimum 200m3/h na biegu początkowym. Prezentujemy kilka modeli okapów przyściennych, które z powodzeniem polecić możemy jako wydajne.

Okap przyścienny FALMEC RUBIC

Niezwykle wydajny, osiąga moc rzędu 450 m3/h. Wykonany z czarnego szkła hartowanego, wyposażony w oświetlenie LED, dodatkowo daje możliwość obniżenia ilości nieprzyjemnych zapachów o ponad 95% i wykrywa związki zanieczyszczające powietrze. Jego wygląd jest ciekawym nawiązaniem do regularnych i symetrycznych kształtów. Na myśl przywodzi nowoczesny, ażurowy mebel, który pięknie oświetli naszą kuchnię oraz salon.

Okap przyścienny NODOR CUBE GLASS

Ten model wykonany jest ze stali nierdzewnej okap przyścienny marki NODOR na najwyższym biegu osiąga wydajność aż 645 m3/h. Zapewnia ponadto oszczędność energii elektrycznej oraz możliwość ustawienia pracy okapu na określony czas. Jego biały kolor będzie idealnym uzupełnieniem kuchni w stylu skandynawskim lub kuchni minimalistycznej.

Powód nr 2: jakość wykonania

Ciekawym przykładem są okapy przyścienne rustykalne wykonane często ze stali lakierowanej. Ich estetyka przywodzi na myśl tradycyjny wystrój kuchni. Kilka interesujących przykładów pozwoli spojrzeć na ducha poprzednich epok z dozą nowoczesności.

Okapy marki BEST potrafią zachwycić formą i kolorystyką. Jednocześnie pełnią swoją rolę oczyszczania i filtrowania powietrza. Okap przyścienny BEST FOLGARIDA i jego klasyczny design sprawia, że dobrze wygląda właściwie w każdej kuchni. Steruje się nim za pomocą suwaka, który zapewnia szybką zmianę zakresu prędkości na trzystopniowej skali.

Kolejny industrialno-rustykalny okap przyścienny to ELICA TAMAYA. Wykonany jest ze stali lakierowanej na kolor szlachetnej czerni. Wygodne sterowanie przyciskowe i uchwyt są w kolorze złotym, który wprowadza ciekawy kontrast.

Powód nr 3: nowoczesne technologie

Okapy przyścienne okrągłe są jednymi z chętniej wybieranych modeli przyściennych. Miewają formę tuby, elipsy lub mogą mieć zaokrąglone boki. Idealnie sprawdzą się jako elementy dekoracyjne kuchni i salonów ze względu na nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Okap przyścienny Pando Onna

Łączy w sobie wysoką jakość wykonania z dobrymi parametrami technicznymi. Jego jedną z ważniejszych cech jest kształt i wykorzystanie oświetlenia LED - dzięki niemu rachunki za prąd z pewnością będą niższe. Komin i czasza lakierowane są na biało. Okap posiada również sterowanie Soft-Touch i czujnik zabrudzenia filtrów.

Okap przyścienny okrągły BEST OVER SIDE

BEST oferuje model, który również posiada oświetlenie diodowe i sterowanie Soft-Touch. Dodatkowo jednak wyposażony jest w sensor pary. Co to oznacza? Że okap uruchamia się automatycznie, gdy tylko wyczuje w pomieszczeniu wilgoć. Zwraca także uwagę bardzo nietypowy kształt tego modelu, który ma formę poziomej rury przywodzącej na myśl industrialne wnętrza.

Powód nr 4: funkcjonalność

Modelami, które użytkownicy oceniają jako bardzo wygodne są okapy kuchenne skośne. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem ze względu na szeroki wybór i wygodę w użytkowaniu, co zapewnia ich uchylona konstrukcja, dzięki której zyskać można wolną przestrzeń do pracy nad płytą grzewczą.

Okap TITAN NAŚCIENNY marki Toflesz

Może on pracować w trybie wyciągu i pochłaniacza, zastosowano w nim kilkuwarstwowy filtr aluminiowy i energooszczędne oświetlenie diodowe. Dodatkowo wyróżnia się on:

  • możliwością sterowania pilotem
  • wygodnym sterowaniem sensorowym
  • wyposażeniem w dodatkową funkcję timera
  • Innym modelem okapu przyściennego skośnego jest dość ciekawie wykonany wyciąg ELICA CONCETTO, który daje możliwość dopasowania oświetlenia okapu do światła panującego w kuchni. Model zwraca też uwagę swoją “pomarszczoną” częścią przednią, która przywodzi na myśl śnieżnobiałą powierzchnię.

    Powód nr 5: cicha praca

    Żeby okap uznać za cichy, jego praca na I biegu powinna wynosić poniżej 50 dB. Pozwoli nam to na swobodną rozmowę w kuchni podczas gotowania i przygotowywania posiłków. Taką cichą pracą cechują się m.in. okapy przyścienne standardowe. Mają one kształt odwróconej litery T.

    Warto przyjrzeć się następującym modelom:

    Okap przyścienny ELICA METEORITE

    Jego poziom dźwięku na najniższym biegu to 32 dB. Wyprodukowano go z wysokiej jakości stali nierdzewnej INOX i z czarnego szkła hartowanego. Cechuje się ponadto: sterowaniem sensorowym z możliwością regulacji czterostopniowego zakresu prędkości, oświetleniem LED, które zapewnia równomiernie rozłożone światło nad płytą kuchenną i klimatyczny nastrój.

    Okap przyścienny GLOBALO NIDARO

    Minimalna głośność tego modelu to 42 dB. Dzięki temu nie będzie przeszkadzał domownikom w wykonywaniu codziennych czynności. Wykonany został z białego szkła hartowanego oraz stali lakierowanej na biało. Doskonale będzie sprawdzał się w przestronnych kuchniach, a jego biała kolorystyka będzie znakomitym uzupełnieniem aranżacji kuchennych w stylu skandynawskim. Warto również zaznaczyć, że jest po polski producent.

    Okapy kuchenne przyścienne montuje się do ściany kuchni lub salonu. Producenci oferują szeroki wachlarz modeli, wśród których każdy znajdzie ten idealny do swojej kuchni. Oto, w największym skrócie, zalety tego rodzaju wyciągu kuchennego:

  • różnorodność designu
  • wygodne sterowanie
  • solidne wykonanie
  • duża rozpiętość szerokości
  • zastosowanie nowoczesnych technologii
  • ciche działanie
  • wysoka wydajność
  • oświetlenie energooszczędne
  • Autor: Dawid Brandebura