Data modyfikacji:

Którą myjkę do okien wybrać – Viledę czy Karcher?


Mycie okien to jedna z czynności, za którą nie przepada zbyt wiele osób. A gdyby tak ułatwić sobie sprzątanie? To możliwie dzięki myjce do okien – urządzeniu, które ułatwia i przyspiesza dokładne wycieranie nawet dużych szyb! Dzięki niej bez problemu usuniesz zabrudzenia, nie martwiąc się o zacieki. Którą myjkę do okien wybrać – marki Vileda czy Karcher? Sprawdzamy!
mycie szyb

Jak działa myjka do okien?


Zanim podpowiemy ci, którą myjkę do okien wybrać – Viledę czy Karcher, warto najpierw sprawdzić, jak w ogóle działa tego typu urządzenie. Jak już z pewnością się domyślasz – mały sprzęt AGD z powodzeniem zastępuje szmatki czy klasyczne zbieraczki. Sekretem jego działania jest wykorzystanie pary wodnej, która powstaje z wody nalanej do specjalnego pojemnika.

Myjka do okien jest zasilana akumulatorowo, dzięki czemu nie wymaga podłączenia do prądu podczas używania. Po wlaniu do pojemnika wody zostaje ona podgrzana do 100 stopni Celsjusza, a w momencie, gdy zaczyna wrzeć, z urządzenia zaczyna się wydobywać para wodna, która bez problemu radzi sobie z zanieczyszczaniami na szybie.

Oczywiście, myjka do okien jest również wyposażona w zbieraczkę, która pozwala na szybkie i łatwe zebranie wody. W efekcie nie musisz już sięgać po dodatkowe ręczniki papierowe czy szmatki, ponieważ powierzchnia jest nie tylko sucha, ale także wolna od smug

Czy warto zainwestować w myjkę do okien Vileda i Karcher?


Zdecydowanie tak! Myjka do okien to przede wszystkim doskonały sposób na ułatwienie sobie sprzątania. Jej zakup jest również świetnym pomysłem na zadbanie o środowisko. Dzięki niej nie musisz korzystać z jednorazowych ręczników czy szmatek, które po pewnym czasie muszą być wymienione na nowe. Oczywiście, myjka nie wymaga również użycia detergentów, co automatycznie przekłada się na możliwość zaoszczędzenia pieniędzy.

Na liście zalet myjki do okien marki Vileda czy Karcher znalazł się również długi czas działania. W zależności od modelu, na którego zakup się zdecydujesz, może on poradzić sobie z umyciem na jednorazowym ładowaniu nawet do 150 metrów kwadratowych. Praktyczne urządzenia są również łatwe w obsłudze i mogą być z powodzeniem stosowane do mycia innych szklanych powierzchni – luster, frontów witryn, a nawet okien w samochodzie. 

Jaka myjka do okien jest najlepsza – Vileda czy Karcher?


Która myjka do okien jest lepszym wyborem – Vileda czy Karcher? Tak naprawdę urządzenia obu marek mogą pochwalić się zarówno zaletami, jak i wadami. Już teraz warto podkreślić, że polecamy obydwóch producentów. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat myjek każdego z nich.

Myjka do okien Vileda jest dostępna w wielu wariantach, które łączy krótki czas ładowania trwający maksymalnie 4 godziny oraz możliwość pracy przez około 40 minut. Dzięki temu można umyć jednorazowo nawet do 60 metrów kwadratowych. Co więcej, urządzenie może być stosowane do mycia lodówki czy kafelków w łazience.

Wśród zalet myjki Vileda znalazła się łatwa obsługa i lekkość oraz szerokie zastosowanie. Dodatkowo urządzenie cicho pracuje. Jeśli chodzi o wady, to można uznać za nią dłuższy czas ładowania niż w przypadku modelu Karcher oraz mniejszą wydajność akumulatora. 
Myjka do okien Karcher jest wyposażona w spryskiwacz ze ściereczką i pojemnik na brudną wodę. Z powodzeniem możesz stosować ją w wersji solo lub dodać delikatny detergent. Po umyciu szyby zanieczyszczenia z pozostałościami płynu są zasysane do pojemnika i gotowe!

Największą zaletą myjki do okien Karcher jest wysoka jakość gwarantowana przez znanego producenta. Odpowiednia konstrukcja pozwala na higieniczną wymianę wody i gwarantuje brak problemów ze smugami. Dzięki niej nie musisz się martwić o dodatkowe polerowanie, a sam czas mycia jest znacząco skrócony. Urządzenie Karcher można także stosować do innych powierzchni. Jeśli chodzi o wady, to jedyną jest cena, która jest wyższa niż w przypadku modelu Vileda. 
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.