Data modyfikacji:

Na co do kina, teatru opery i filharmonii? Najciekawsze widowiska w Polsce

Wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników wydarzeń kulturalnych: od 12 lutego 2021 roku kina, teatry, opery czy filharmonie ponownie otworzyły się dla swoich gości. Istnieją jednak ograniczenia – widzowie będą mogli skorzystać z 50 % miejsc, obowiązuje również noszenie maseczki oraz zakaz wszelkiej konsumpcji posiłków. Dzięki temu znowu można zobaczyć ulubionych aktorów na dużym ekranie lub grających na żywo w teatrze. Repertuar wydarzeń 2021 jest bardzo różnorodny, dzięki czemu każdy znajdzie wydarzenie dla siebie.

banksy

Banksy w Warszawie - Centrum Praskie Koneser

Wystawa The Art of Banksy. Without Limits trwa od 12 lutego do 11 kwietnia. Wydarzenie jest wyjątkową okazją, aby zobaczyć na żywo prace jednego z najbardziej znanych artystów na świecie. Wystawa w Warszawie będzie zbiorem ponad 100 prac artysty takich jak między innymi "Girl with Balloon", "Bomb Hugger", "Police Kids", "Pulp Fiction" czy "Flower Thrower".

Wystawę Banksy'ego można było zobaczyć już w takich miastach jak Amsterdam, Paryż, Berlin, Melbourne, Antwerpia, Bukareszt, Budapeszt czy Wiedeń. Teraz czas na Polskę - Banksy w Warszawie to wydarzenie, na które fani street artu czekali od dawna!

Dzieła Banksy'ego pojawiające się na ulicach wielu miast, za każdym razem wzbudzają duże zainteresowanie. Banksy jest artystą, który otwiera oczy na wiele problemów społecznych. Jego zwolennicy cenią go również za pomysłowość i duże poczucie humoru. Ciekawostką jest fakt, że kiedy w Bristolu zorganizowano referendum w sprawie usunięcia prac artysty, aż 97% osób zagłosowało przeciw, była to jednoznaczna opinia na temat obecności jego twór w przestrzeni miejskiej.

Bilety na wystawę Banksy'ego są dostępne na stronie eBilet.pl

Premiery kinowe 2021

Już niedługo ponownie będzie można zobaczyć najlepsze filmy na dużym ekranie. W kinie Helios szykuje się prawdziwa filmowa uczta dla wszystkich kinomaniaków. Repertuar kina Helios to filmy takie jak Wonder Woman 1984, w którego obsadzie znaleźli się Gal Gadot, Connie Nielsen, Chris Pine, czy Nie czas umierać, który jest filmem o przygodach Agenta 007. Na fanów mocnych wrażeń czekać będą takie produkcje jak Obecność 3: na rozkaz diabła czy Śmierć na Nilu. Najmłodsi będą mieli okazję świetnie się bawić razem z Minionkami w filmie Minionki: Wejście Gru oraz podczas filmu Co w duszy gra, który jest najnowszą produkcją Disney and Pixar.

Bilety do kina można kupić tradycyjne tuż przed spektaklem lub w formie vouchera Helios na stronie eBilet.pl który umożliwia wstęp na wybrany film.

Spektakle tetaralne repertuar 2021

Spektakle teatralne 2021 z pewnością zainteresują wielu fanów gry aktorskiej na żywo. Początek roku obfity jest zarówno w dramaty jak i komedie teatralne. Podczas poszukiwań idealnego przedstawienia warto zapoznać się z repertuarem teatrów takich jak Teatr Kamienica, Teatr Komedia czy Garnizon Sztuki, które przygotowały wiele wyjątkowych propozycji dla swoich gości.

Teatr Kamienica w Warszawie zaprasza na spektakl Kobieta, która ugotowałą męża, podczas którego będzie można zobaczyć wielu znanych aktorów. Na scenie między innymi Dorota Chotecka, Michalina Sosna czy Jacek Lenartowicz. Kobieta, która ugotowała męża to spektakl o miłosnym trójkącie i intrygującej sztuce kłamstwa, w którym nie zabraknie niespodziewanych zwrotów akcji.

Bilety na spektakl dostępne TUTAJ

Szalone Nożyczki to spektakl w reżyserii Jakuba Ehrlicha. Kultowy i uwielbiany scenariusz Szalonych nożyczek cieszy się powodzeniem na całym świecie już od ponad 50-ciu lat!

Komedia teatralna zjednała sobie widzów również z Polsce. Na scenie będzie można zobaczyć między innymi Dominikę Gwit, Krzysztofa Ibisza, Urszulę Dębską czy Przemysława Cypryańskiego. Najbliższe spektakle odbędą się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz Kinie Kijów Centrum w Krakowie.

Bilety na spektakl Szalone Nożyczki dostępne na eBilet.pl

Jedną z propozycji Teatru Komedia jest komedia O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor. To uroczo zakręcona farsa w klasycznym stylu, autorstwa mistrza tego gatunku - Kena Ludwiga. W czasie trwania spektaklu będzie można zobaczyć wiele niezwykle zabawnych postaci i nieprawdopodobnych zbiegów okoliczności. Szalone tempo i salwy śmiechu w rytm największych hitów operowych. Stylowa scenografia i kostiumy rodem z Paryża la 30. XX wieku stworzą wyjątkowy klimat wydarzenia.

Bilety na spektakl O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor dostępne już w sprzedaży.

Muzyka klasyczna – w jakim wydarzeniu warto wziąć udział?

Wielbiciele muzyki klasycznej już w lutym będą mogli ponownie usłyszeć ponadczasowe przeboje króla walca Johanna Straussa czy arii z najsłynniejszych operetek takich jak Zemsta Nietoperza, Baron cygański, Wesoła Wdówka czy Księżniczka Czardasza. Wszystko to podczas Koncertu Wiedeńskiego, który będzie można usłyszeć w wielu polskich miastach. Kolejną propozycją są Koncerty Chopinowskie w Sali Koncertowej Fryderyk w Warszawie oraz Recitale Chopinowskie, które odbywają się w Chopin Salon. Wydarzenia te są wyjątkową okazją, aby przypomnieć sobie twórczość Fryderyka Chopina, oderwać się na chwilę od codzienności i spędzić czas w otoczeniu najpiękniejszych dźwięków.

Bilety na koncerty muzyki klasycznej można kupić na eBilet.pl

Tekst: ebilet.pl