Data modyfikacji:

Firma OnePlus zapowiedziała swój pierwszy tablet

Chińska spółka OnePlus potwierdziła, że wraz z premierą jej najnowszego smartfona OnePlus 11, która wyznaczona została na 7 lutego, do sprzedaży trafi również pierwszy tablet producenta ona nazwie OnePlus Pad. Marka OnePlus, działająca na rynku od 2013, znana jest praktycznie wyłącznie dzięki swoim telefonom. Nowy typ urządzenia w jej katalogu ma pomóc w rozszerzeniu bazy konsumentów oraz zwiększeniu rozpoznawalności jej produktów.
Na razie nie znamy technicznych szczegółów na urządzenia. Do pierwszych informacji na jego temat dotarł serwis Tech Radar, który otrzymał również grafikę promocyjną od producenta. Widać na niej wyraźnie, że tablet będzie posiadał z tyłu pojedynczą kamerę i zostanie zamknięty w aluminiowej obudowie w kolorze zielonym (a także zapewne w kilku innych barwach) z prostymi brzegami.
Warto dodać, że w pierwszej kolejności tablet będzie dostępny wyłącznie w Chinach, na sprzęt w Europie będziemy musieli poczekać zapewne nieco dłużej. Analitycy spodziewają się, że OnePlus Pad dostępny będzie w dość atrakcyjnej cenie, zajmując miejsce wśród urządzeń ze średniej półki, pomiędzy premiowymi urządzeniami Samsunga oraz najtańszymi propozycjami firmy takich jak Lenovo lub Huawei.