Data publikacji:

Samsung Galaxy S22 vs Samsung Galaxy S21. Który flagowiec wybrać?

Samsung Galaxy S22 vs Samsung Galaxy S21 – zastanawiasz się, który model wybrać? Z naszego artykułu dowiesz się, który z nich będzie dla ciebie odpowiedni.

Samsung Galaxy S22 vs Samsung Galaxy S21 

Bez wątpienia smartfony koreańskiej marki technologicznej Samsung z serii Galaxy to ich sztandarowe modele. Nic więc dziwnego, że powyższa linia rozwija się w bardzo szybkim tempie, a tym samym ostatnio mieliśmy okazję przywitać nowy model z serii Galaxy S22. Bezsprzecznie zainteresuje on fanów nowinek technologicznych, jednak czy przekonają się do niego fani poprzedniego (choć wcale nie tak starszego) modelu Samsung Galaxy S21?
Jeśli więc zastanawiasz się, czy model Galaxy S21 zmienić na jego młodszego brata, bądź nie jesteś pewny, czy swój dotychczasowy telefon zmienić na Galaxy S21 czy Galaxy S22 – koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Znajdziesz w nim porównanie powyższych modeli.  

Samsung Galaxy S22 vs Samsung Galaxy S21: wygląd 

Jednym z elementów, na który zwracamy uwagę przy wyborze nowego telefonu, jest jego wygląd. Doskonale wiedzą o tym projektanci od Samsunga, którzy zróżnicowali w istotny sposób kwestię wizualną powyższych modeli. Galaxy S21 posiada trzy modele, jednak tylko jeden z nich posiada szklane wykończenie pleców. Jednak w przypadku najnowszego modelu, na szklane wykończenie tyłu zdecydowano się w każdym modelu Galaxy S22.  
Czy to dobry wybór? Tę decyzję należy podjąć samemu. Dzięki szkłu smartfon wygląda bardziej elegancko. Jednak brak powyższego wykończenia gwarantuje mniejszą podatność na pęknięcia oraz zabrudzenia. Różnica w wyglądzie dotyczy także obiektywów, choć zarówno Galaxy S22, jak i Galaxy S21 posiada trzy tylne obiektywy, w starszym modelu wystają one poza pozostałą część tylnej obudowy, natomiast w młodszym modelu zrezygnowano z tego pomysłu. 
Co ciekawe, w przypadku ekranu, w obu smartfonach zastosowano tę samą technologię: ekran w technologii Dynamic AMOLED. Co więcej, oba modele posiadają taką samą rozdzielczość wynoszącą 1080 x 2400, podobnie ma się sytuacja z stopniem odświeżenia, które wynosi 120 Hz. Ekran obu Galaxy posiada 6,2 cala, jednak ze względu na to, iż Galaxy S22 jest o 5 milimetrów krótszy, oznacza to, że posiada bardziej zminimalizowane ramki. 

Samsung Galaxy S22 czy Samsung Galaxy S21: aparat  

Dla wielu z nas kolejnym istotnym aspektem przy wyborze smartfona jest aparat. W tym przypadku zauważyć można znaczne różnice pomiędzy dwoma flagowcami, jednak ich wspólną cechą jest to, iż zostały wyposażone w potrójny układ kamer. Co więcej, posiadają identyczną tylną soczewkę ultraszeroką oraz identyczny przedni aparat, jednak na tym podobieństwa się kończą.  
Jakie więc różnice można zauważyć w przypadku aparatów? Samsung Galaxy S21 posiada obiektyw szerokokątny 50 Mpix oraz przysłonę f/1.8. Natomiast Samsung Galaxy22 to takie wartości jak 12 Mpix oraz przysłona f/1.8. Teleobiektyw w Samsung Galaxy S21 to 64 Mpix i 3x zoom hybrydowy. Samsung Galaxy S22 to 10 Mpix z przysłoną f/2.4. Co jednak oznaczają te wartości w praktyce? W tej rozgrywce znaczącą przewagę zdobywa Galaxy S22 dzięki matrycy przepuszczającej więcej światła, co pozwala na ostrzejsze i jaśniejsze zdjęcia. 

Samsung Galaxy S22 vs Galaxy S21: podzespoły 

Oba modele posiadają pamięć RAM 8 GB. Jednak Galaxy S21 to procesor Samsung Exynos 2100 oraz system operacyjny Android 11. Natomiast Galaxy S22 wyróżnia procesor Samsung Exynos 2200 i system operacyjny Android 12. Co więcej, ten model posiada procesor graficzny Samsung Xclipse 920/ 

Samsung Galaxy S22 vs Samsung Galaxy S21: cena 

Ceny za smartfona uzależnione są od jego modelu. W przypadku Galaxy S21 ceny zaczynają się od 2 799 zł, natomiast w przypadku Galaxy S22 sięgają one nawet 4 000 zł. 
Zdjęcie: Materiały producenta
Autor: Magda Pitura