Data modyfikacji:

Najlepsze słuchawki douszne: ranking TOP 10

Słuchawki douszne dzięki niewielkim rozmiarom i kompaktowej formie świetnie sprawdzają się w każdej sytuacji bez względu na to, czy korzystamy z nich na siłowni czy podczas podróży do pracy. Jakie wybrać słuchawki douszne? Ranking popularnych modeli cenionych producentów ułatwi ci to zadanie.

słuchawki douszne

Słuchawki douszne: ranking

Jakie będą najlepsze słuchawki douszne? Sprawdź przygotowane przez nas zestawienie polecanych modeli.

  1. Apple AirPods 2
  2. Apple AirPods Pro
  3. Xiaomi Airdots
  4. Huawei FreeBuds 3
  5. QCY T1 TWS
  6. Media-Tech MT3593
  7. Xiaomi AirDots Pro
  8. Apple AirPods
  9. Apple EarPods
  10. JBL T205 BT

Jakie słuchawki douszne wybrać?

Dzięki upowszechnieniu się muzycznych serwisów streamingowych i urządzeń mobilnych, a także popularyzacji aktywnego stylu życia, w ciągu ostatnich kilkunastu lat słuchawki douszne przeżywają prawdziwy renesans. Producenci elektroniki poprawiają ergonomię i żywotność tych urządzeń, a także wprowadzają zaawansowane technologie transmisji danych oraz odtwarzania dźwięku.

Obecnie największym powodzeniem wśród kupujących cieszą się bezprzewodowe słuchawki douszne Bluetooth, a zwłaszcza ich wersje pozbawione jakichkolwiek kabli łączeniowych (technologia TWS). Dzięki niewielkim rozmiarom świetnie sprawdzają się w praktycznie każdej sytuacji.

To dobre słuchawki douszne zwłaszcza dla osób uprawiających różnego rodzaju sport lub dojeżdżających do pracy. Są również najlepszymi słuchawkami dousznymi do smartfona. Praktycznie wszystkie modele posiadają bowiem wbudowane mikrofony, umożliwiając swobodne rozmowy bez potrzeby sięgania po telefon.

Apple AirPods 2

Nasz ranking słuchawek dousznych otwiera produkt należący do bezprzewodowej linii AirPods firmy Apple, która dzięki pozbawionej jakichkolwiek kabli konstrukcji zdobyła ogromną popularność na całym świecie, a także doczekała się licznych naśladowców. Omawiana wersja pochodzi z 2019 roku i jest następcą oryginalnych AirPods z 2016 roku.

Bezprzewodowe słuchawki douszne korzystają z najnowszej technologii Bluetooth 5.0 i oferują zaawansowany system redukcji szumów. Choć stworzone zostały z myślą o urządzeniach mobilnych z systemem iOS, połączymy jest także z Androidem i innym sprzętem audio. Musimy jednak pamiętać, że nie wykorzystamy wówczas ich wszystkich unikalnych funkcji.

Te niewielkie słuchawki ważą w sumie zaledwie 4 gramy i ładują się w specjalnym etui korzystającym z portu Lightning. Na pełnej baterii działają nieprzerwanie przez około 5 godzin. Cena nowego kompletu to ok. 620 zł. W sprzedaży znajduje się również droższa wersja z ładowarką indukcyjną w zestawie – cena ok. 750 zł.

Apple AirPods Pro

Dwukrotnie droższa wersja Apple AirPods 2, która zadebiutowała w sprzedaży w 2019 roku. Jedne z najlepszych słuchawek dousznych. Zostały przeznaczone dla bardziej wymagających użytkowników, dysponujących także zasobniejszym portfelem. Od tańszego modelu różni je zaawansowany system redukcji hałasu, zwiększona odporność na wodę i pot (klasa IPX4), bardziej ergonomiczna konstrukcja i wyższej jakości komponenty.

Czas działania na pełnej baterii to około 4,5 godziny. W zestawie znajduje się etui, którego energię, w przeciwieństwie do standardowej wersji dołączanej do AirPods 2, można uzupełnić dzięki wykorzystaniu opcji ładowania indukcyjnego. Cena nowego kompletu to ok. 1200 zł.

Xiaomi Airdots

Bezprzewodowe słuchawki douszne chińskiej firmy Xiaomi, które są jej budżetową odpowiedzią na serię AirPods. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to duże rozmiary oraz dość toporna konstrukcja, wizualnie nierobiąca tak pozytywnego wrażenia jak smukłe kształty modeli oferowanych przez konkurencję.

W zamian za to słuchawki douszne oferują jednak dłuższy czas działania na pełnej baterii (aż 12 godzin). Ładowanie odbywa się w dedykowanym etui (maks. czas oczekiwania to 2 godziny). Cena to ok. 135 zł.

Huawei FreeBuds 3

Kolejny w rankingu słuchawek dousznych produkt chińskiego giganta technologicznego, tym razem spółki Huawei, który rzuca rękawice amerykańskim AirPods. Ważące niewiele ponad 9 gram słuchawki douszne Bluetooth dostępne są w trzech kolorach, wyposażone zostały w system redukcji szumów oraz baterię wystarczającą na nieprzerwaną pracę przez cztery godzin. Znajdujące się w zestawie eleganckie etui oferuje także możliwość ładowania indukcyjnego. Cena ok. 700 zł.

QCY T1 TWS

Tanie bezprzewodowe słuchawki douszne, które pozbawione są kabli łączeniowych (TWS). Zostały stworzone przez należącą do Xiaomi firmę QCY. Zestaw korzysta z modułu Bluetooth 5.0 i łączy się automatycznie ze sparowanym urządzeniem po wyjęciu z niewielkiego magnetycznego etui, pełniącego rolę ładowarki. Maksymalny czas pracy na pełnej baterii to 4 godziny. Cena ok. 80 zł.

Przeczytaj także: Słuchawki do smartfona - jakie będą dobre słuchawki do telefonu?

Media-Tech MT3593

Kolejne solidne i tanie słuchawki douszne TWS, zbliżone osiągami do QCY T1. Zestaw ustępuje mu jednak pod względem czasu działania. Przy maksymalnym naładowaniu baterii słuchawki wyłączą się po 1,5 godziny. Urządzenie posiada moduł Bluetooth 5.0 oraz etui-ładowarkę. Cena ok. 80 zł.

Xiaomi AirDots Pro

Ulepszona wersja Xiaomi Airdots. W przeciwieństwie do tańszego modelu może pochwalić się smukłym kształtem i niewielkim rozmiarem słuchawek. Urządzenie oferuję także opcję aktywnej redukcji szumów. Maksymalny czas pracy uległ jednak skróceniu i wynosi 3 godziny. Produkt sprzedawany jest wraz z dużym etui posiadającym pojemną baterię. Cena ok. 200 zł.

Apple AirPods

Następny w rankingu słuchawek dousznych model AirPods, który zadebiutował w sklepach w 2016 roku. Od nowszych wersji różni je nieco inna budowa zewnętrzna oraz mniej zaawansowany chipset, a także brak wsparcia dla standardu Bluetooth 5.0. Słuchawki zostały oficjalnie wycofane ze sprzedaży w marcu 2019 roku, ale nadal kupimy je w wybranych sklepach. Cena ok. 700 zł.

Apple EarPods

Wśród polecanych słuchawek dousznych nie mogło zabraknąć klasycznych i najprostszych słuchawek od Apple, stworzonych z myślą o mobilnych urządzeniach z systemem iOS. Ich 1,4-metrowy kabel wyposażony jest w standardowy mikrofon i regulator głośności. Słuchawki łączą się z naszym urządzeniem za pomocą klasycznej wtyczki mini Jack. Cena ok. 45 zł.

JBL T205 BT

Bezprzewodowe słuchawki douszne o ergonomicznej budowie, zaprojektowane przez należącą do Samsunga i uznaną amerykańską firmę JBL. Ważące około 16 gramów słuchawki posiadają trójprzyciskowy pilot z mikrofonem i regulatorem głośności. Ich zaletą jest również nieplączący się płaski przewód oraz całkiem pojemna bateria, dzięki której czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu wynosi 6 godzin. Cena ok. 170 zł.