Data modyfikacji:

Ranking najlepszych smartbandów

Smartbandy charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami, a także bardzo rozwiniętymi funkcjami. Powiadamienia z telefonu czy śledzenie aktywności fizycznej, to jedynie przykłady tego, co mają do zaoferowania. Jak wybrać smartband? Ranking polecanych smartbandów na pewno ci w tym pomoże.

Jaki będzie najlepszy smarband?

W ostatnich latach inteligentne zegarki podbiły rynek i zyskały ogromną popularność. Popularne smartwatche, choć dysponowały świetnymi funkcjami, to nie były odpowiednie dla każdego. Z tego powodu producenci stworzyli smartbandy, czyli niewielkie opaski wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Waga kilkudziesięciu gramów sprawia, że tego urządzenia praktycznie w ogóle nie czuć na nadgarstku.

Jaki smartband wybrać? Na pewno jednym z ważniejszych elementów urządzenia jest ekran. Zazwyczaj ma rozmiar około 1 cala. Droższe wersje oferują kolorowy wyświetlacz, który ma personalizowane tarcze. Jeśli zależy ci jedynie na podstawowych informacjach, to monochromatyczny panel będzie w zupełności wystarczający.

Dla użytkownika niezwykle ważna jest zastosowana bateria. Najlepsze smartbandy działają nawet dwa tygodnie bez konieczności sięgania po ładowarkę. Zwykle montuje się ogniwa, które mają od 100 mAh do około 250 mAh.

Ceny smartbandów zaczynają się już od około 50 złotych. Najdroższe modele, które oferują zaawansowane funkcje, kosztują około 500 złotych. W naszym rankingu smartbandów uwzględniliśmy najlepsze modele, charakteryzujące się świetnym wyglądem i zaawansowanymi funkcjami.

Jakie funkcje smartbanda? Opaska z pomiarem jakości snu

Miłośnicy sportu powinni spojrzeć na to, jakie funkcje ma do zaoferowania dany model. W dobrym smartbandzie znajdziesz informację o liczbie kroków, przebytym dystansie, a także aktualnym pulsie. Najlepsze smartbandy analizują również aktywność podczas snu. To bardzo przydatne informacje.

Najlepsze smartbandy z GPS

Niektóre wersje dodatkowo mają wbudowany moduł GPS, który umożliwia dokładne określenie lokalizacji, a także pokazanie na mapie trasę biegu czy przejazdu na rowerze. Zwykle przy korzystaniu z GPS-a czas pracy na baterii jest nieco krótszy.

Wodoodporne smartbandy z IP68

Miłośnicy sportów wodnych z pewnością docenią wodoodporność opasek sportowych. Jakie modele wybierać? Kieruj się standardem IP. Symbol IP68 oznacza, że smartband ma ochronę przed wnikaniem pyłu, natomiast druga cyfra sugeruje, że urządzenie można zanurzyć w wodzie.