Data modyfikacji:

Smartband: ranking polecanych modeli

Smartbandy charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami, a także bardzo rozwiniętymi funkcjami. Powiadamienia z telefonu czy śledzenie aktywności fizycznej, to jedynie przykłady tego, co mają do zaoferowania. Jak wybrać smartband? Ranking polecanych smartbandów na pewno ci w tym pomoże.

Najlepszy smartband: ranking

Jaki będzie najlepszy smartband? W naszym rankingu znajdziesz propozycje zarówno podstawowych, jak i bardziej zaawansowanych modeli dla wymagających.

  1. Xiaomi Mi Band 4
  2. Samsung Galaxy Fit-E
  3. Honor Band 5
  4. FitBit Charge 3
  5. Garmin VivoFit 4
  6. Garett Fit 15

Jaki będzie najlepszy smarband?

W ostatnich latach inteligentne zegarki podbiły rynek i zyskały ogromną popularność. Popularne smartwatche, choć dysponowały świetnymi funkcjami, to nie były odpowiednie dla każdego. Z tego powodu producenci stworzyli smartbandy, czyli niewielkie opaski wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Waga kilkudziesięciu gramów sprawia, że tego urządzenia praktycznie w ogóle nie czuć na nadgarstku.

Jaki smartband wybrać? Na pewno jednym z ważniejszych elementów urządzenia jest ekran. Zazwyczaj ma rozmiar około 1 cala. Droższe wersje oferują kolorowy wyświetlacz, który ma personalizowane tarcze. Jeśli zależy ci jedynie na podstawowych informacjach, to monochromatyczny panel będzie w zupełności wystarczający.

Dla użytkownika niezwykle ważna jest zastosowana bateria. Najlepsze smartbandy działają nawet dwa tygodnie bez konieczności sięgania po ładowarkę. Zwykle montuje się ogniwa, które mają od 100 mAh do około 250 mAh.

Miłośnicy sportu powinni spojrzeć na to, jakie funkcje ma do zaoferowania dany model. W dobrym smartbandzie znajdziesz informację o liczbie kroków, przebytym dystansie, a także aktualnym pulsie. Najlepsze smartbandy analizują również aktywność podczas snu. To bardzo przydatne informacje.

Niektóre wersje dodatkowo mają wbudowany moduł GPS, który umożliwia dokładne określenie lokalizacji, a także pokazanie na mapie trasę biegu czy przejazdu na rowerze. Zwykle przy korzystaniu z GPS-a czas pracy na baterii jest nieco krótszy.

Ceny smartbandów zaczynają się już od około 50 złotych. Najdroższe modele, które oferują zaawansowane funkcje, kosztują około 500 złotych. W naszym rankingu smartbandów uwzględniliśmy najlepsze modele, charakteryzujące się świetnym wyglądem i zaawansowanymi funkcjami.

Przeczytaj również: TOP 10 tanich zegarków do biegania

Ranking najlepszych smartbandów

Xiaomi Mi Band 4

To zdecydowanie jedna z lepszych i jednocześnie tańszych opasek fitness na rynku. Xiaomi Mi Band 4 po raz pierwszy oferuje kolorowy wyświetlacz o przekątnej 0,95 cala. Producent wprowadził możliwość wyboru własnej tarczy, co pozwala na błyskawiczną zmianę wyglądu.

Możliwość kontrolowania utworów na Spotify z poziomu zegarka to funkcja, na którą czekało wiele osób. Dla sportowców przygotowano zestawy treningowe obejmujące m.in bieganie, jazdę na rowerze czy pływanie. Za około 120 złotych to doskonały wybór dla każdego!

Samsung Galaxy Fit-e

Kompaktowy smartband z naszego rankingu został zaprojektowany tak, aby zajmować na nadgarstku jak najmniej miejsca. Wbudowana bateria jest w stanie pracować nawet przez tydzień, co można uznać za znakomity wynik. Producent nie zapomniał o dedykowanych tarczach, a także funkcjach fitness.

Ciągły pomiar pulsu dostarcza na bieżąco informacji o tętnie. Szczegółowe dane możesz sprawdzić z łatwością w dedykowanej aplikacji Samsung Health. Plusem tego modelu jest wodoodporna obudowa i powiadomienia z telefonu, które zobaczysz na niewielkim wyświetlaczu.

Honor Band 5

Bardzo dobry smartband stanowi na rynku niemałą konkurencję. Wyświetlacz AMOLED o przekątnej 0,95 cala ma wysoką rozdzielczość 240 × 120 px. Kolory na ekranie są żywe i wiernie odwzorowane, a to sprawia, że każda dostępna tarcza prezentuje się bardzo efektownie.

Inteligentny asystent pokazuje przychodzące połączenia, wiadomości SMS, a także w subtelny sposób za pomocą wibracji pomaga ci się przebudzić. Na pokładzie urządzenia nie zabrakło systemu wykrywania tętna. Nowy algorytm jeszcze dokładniej przekazuje dane. To ładny smartband do codziennego użytkowania, który zasłużył na miejsce w rankingu smartbandów.

FitBit Charge 3

FitBit Charge został zaprojektowany dla osób, które od smartbanda oczekują nieco więcej. Opaska jest w pełni wodoszczelna i pozwala na zanurzenie nawet do 50 metrów.

Monitorowanie aktywności w tym modelu jest niezwykle dokładne, dlatego wszystkie dane są bardzo wiarygodne. Wbudowany pomiar pulsu działa niezależnie od pory dnia. Użytkownicy doceniają ten model za znakomity system monitorowania snu. Zdecydowanie jeden z najlepszych smarbandów na rynku.

Garmin Vivofit 4

Jaki będzie dobry smartband dla sportowca? Garmin Vivofit to smartband przygotowany z myślą o osobach aktywnych. Jego zadaniem jest śledzenie aktywności przez cały czas. Liczba kroków, spalone kalorie, dystans, a także jakość snu to najważniejsze funkcje tego modelu.

Urządzenie analizuje twoją aktywność i na jej podstawie dobiera cele, które musisz osiągnąć. Zaskoczeniem w tym smartbandzie jest bateria, która według producenta powinna wystarczyć nawet na rok użytkowania.

Garett Fit 15

Funkcjonalny smartband zamykający ranking ma wbudowany odbiorniki GPS i sprawdzi się w każdej sytuacji. Obudowa zgodna ze standardem IP68 jest odporna na działanie wody, jak i kurzu.

Urządzenie monitoruje tętno, ale również natlenienie oraz ciśnienie krwi. To bardzo istotne informacje, które na pewno pomogą w zaplanowaniu treningu i kontrolowaniu odpowiedniego tempa. Smartband ponadto wyświetla powiadomienia z telefonu, a na baterii może pracować nawet 7 dni.