Data modyfikacji:

Jaki tablet na studia dla studenta wybrać?

Wbrew powszechnym opiniom etap studiów to nie tylko czas na poznawanie nowych osób, rozwijanie pasji i nabywanie nowych, zwiedzanie nieznanych miejsc oraz większe lub mniejsze przyjęcia. Aby utrzymać status studenta i osiągać zadowalające wyniki na studiach, konieczne jest przygotowywanie notatek. Jak to zrobić, aby notatki wyglądały estetycznie, były zawsze dostępne w jednym miejscu, a ich wykonanie nie pochłaniało wielu godzin i dużego nakładu energii?
tablet na studia

Co usprawni naszą pracę? Tablet na studia!

Odpowiedzią na to pytanie jest tablet dla studenta. Tablet na studia to urządzenie, które może odczarować konieczność przygotowywania notatek, która do tej pory zazwyczaj kojarzyła się z mozolnym, ręcznym przepisywaniem treści z podręczników i skryptów.
Tablet do notatek na studia to sprzęt, dzięki któremu można mieć wszystkie notatki w jednym miejscu. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, które redukuje ilość materiałów niezbędnych każdego dnia na studiach. Każdy, kto ma tablet do notatek na studia, ceni to rozwiązanie za wygodę, szybkość obsługi oraz estetykę stworzonych notatek, którą w tym przypadku bardzo łatwo utrzymać.
Jaki tablet na studia wybrać? Na to pytanie trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ obecnie w sklepach znaleźć można niezliczoną ilość tabletów od różnych producentów.
Zatem który tablet na studia wybrać, aby być zadowolonym z efektu? Jakie parametry powinny mieć dobre tablety na studia? Co warto dokupić? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, dlatego każdy, kto planuje kupić tablet do notatek na studia, powinien zapoznać się z jego treścią.

Czy warto zdecydować się na tablet na studia?

Chociaż obecne smartfony mają coraz większe wyświetlacze oraz oferują coraz więcej możliwości, to wiele osób wybierających się na studia decyduje się na tablet do notatek na studia. To niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie czasu, papieru oraz miejsca w uczelnianym plecaku czy torbie. Robienie notatek na tablecie jest bardzo szybkie i proste, dzięki czemu czas poświęcany na przygotowywanie się do zajęć lub egzaminów znacznie się skraca.
Tablet na studia sprawdzi się niemal na każdym kierunku, dlatego cieszy się dużą i niesłabnącą popularnością wśród studentów. Większość dostępnych obecnie tabletów ma wbudowany aparat o wysokiej rozdzielczości, który pozwala na szybkie fotografowanie stron w podręcznikach, wzorów lub zapisów na tablicy czy slajdów.
Z użyciem tabletu można nie tylko przygotowywać notatki, ale także przeglądać, tworzyć i edytować prezentacje multimedialne, czytać książki czy artykuły, a także przeglądać strony internetowe. Z tego powodu wielu studentów nie wyobraża sobie swojej edukacyjnej ścieżki bez takiego urządzenia jak tablet do notatek na studia.

Tablet dla studenta — jakie powinien mieć parametry?

Jaki tablet na studia wybrać, aby dobrze się sprawdzał podczas nauki i robienia notatek? Dla znacznej większości wybór tego typu urządzenia nie jest prosty, a dodatkowym utrudnieniem jest przytłaczająca ilość dostępnych na rynku tabletów od różnych producentów. Każdy, kto szuka dobrego tabletu, zastanawia się także, jakie parametry powinien mieć dobry tablet do notatek na studia, dlatego poniższa lista najważniejszych cech z pewnością ułatwi ten wybór.
 • Rozmiar — wśród dostępnych na rynku tabletów znaleźć można modele o różnych wielkościach. Zatem jaki rozmiar tabletu wybrać? Wybór rozmiaru w głównej mierze zależy od preferencji studenta, który będzie korzystał z tabletu. Osoby, które wolą urządzenia mniejsze, o bardziej kompaktowym rozmiarze, powinny zdecydować się na tablet do notatek na studia kompaktowy, w rozmiarze 7 cali lub 8 cali. Nieco większe tablety, które również świetnie sprawdzą się jako tablet do notatek na studia, to te w rozmiarze 9 cali oraz 10 cali (zobacz ranking tabletów 10 cali). Dobór odpowiedniego rozmiaru tabletu jest kluczowy dla wygody podczas tworzenia notatek.
 • Rozdzielczość ekranu — to kolejna niezwykle ważna kwestia, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę, wybierając tablet na studia. Rozdzielczość ekranu ma duży wpływ na obraz oraz wrażenia wizualne, dlatego tak ważny jest wybór tabletu o odpowiedniej rozdzielczości. Budżetowy tablet na studia ma zazwyczaj rozdzielczość 1280 x 800, z kolei tablet na studia ze średniej i wyższej półki cechuje się rozdzielczością 1920 x 1200, a także 2048 x 1536 lub wyższą.
 • System operacyjny — wybór systemu operacyjnego jest kluczowy z perspektywy użytkowania. Obecnie wyróżnić można dwa najpopularniejsze systemy operacyjne, czyli Android oraz iOS, a także nieco mniej popularny system Windows. Wybierając tablet na studia, warto sprawdzić, jaki system operacyjny jest wbudowany w dany model, ponieważ każdy z nich ma dopasowane do siebie programy i aplikację.
 • Pamięć RAM — pamięć RAM w tablecie, podobnie jak w przypadku komputerów stacjonarnych i laptopów, ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego i szybkiego działania tabletu. Tablet na studia z optymalną ilością pamięci RAM działa szybko, sprawnie oraz bezawaryjnie. Jaka ilość pamięci RAM będzie odpowiednia? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć, jednak prawdą jest, że im więcej pamięci RAM posiada urządzenie, tym lepiej i płynniej działają programy i aplikacje.
 • Pamięć wewnętrzna — w związku z tym, że studia wymagają notatek z wielu przedmiotów, warto wybrać tablet na studia z taką ilością pamięci wewnętrznej, która pomieści wszystkie zebrane materiały. Pamięć wewnętrzna jest kluczowa także dla pobieranych programów i aplikacji, dlatego wybierając tablet do notatek na studia, koniecznie należy zwrócić uwagę na ilość wbudowanej pamięci. Jaki wynik da optymalny efekt? Najlepiej sięgnąć po tablet na studia z jak największą ilością pamięci wbudowanej, jednak tablety z pamięcią 8 GB powinny sprawdzić się u niemal każdego studenta.
 • Bateria — biorąc pod uwagę długie godziny spędzone na uczelnianych zajęciach, wybierając tablet na studia, warto zwrócić uwagę na pojemność jego baterii. Bateria o optymalnej pojemności zapewni wielogodzinną, nieprzerwaną pracę bez konieczności ładowania. To szczególnie ważne dla osób, które często i długo korzystają z tego typu urządzeń.
 • Jakie akcesoria warto dodać do tabletu?

  Decydując się na tablet do notatek na studia, warto zwrócić uwagę także na dopasowane do niego akcesoria, które nie tylko ułatwią codzienne korzystanie z urządzenia, ale także zapewnią mu ochronę przed wieloma czynnikami.
  Kupując tablet, warto zdecydować się także na folię ochronną lub szkło hartowane zarówno na przód tabletu, jak i na jego tył. Szkło lub folia zabezpieczą ekran przed pęknięciami oraz zarysowaniami, a także zwiększą ochronę tabletu podczas upadku.
  Dobrym rozwiązaniem jest także kupno etui ochronnego. Wśród dostępnych na rynku etui znaleźć można takie zabezpieczające sam tył tabletu lub etui w formie książki, czyli popularny obecnie model z klapą ochraniającą tył oraz dającą dodatkową ochronę na ekran. 

  Jaki tablet na studia?

  Obecnie w sklepach znaleźć można niezliczoną ilość tabletów, dlatego wiele osób może mieć problem, aby wybrać dobry tablet na studia. Poniższy ranking zawierający najlepsze tablety na studia z pewnością ułatwi ten wybór:
  Zdjęcie: Envato Elements
  Karolina Grad
  Karolina Grad

  Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!