Data publikacji:

Jaka hulajnoga elektryczna dla 10-latka?

Hulajnogi elektryczne są od lat częstym widokiem na ulicach polskich miast i miasteczek, a korzystają z nich zarówno dorośli, jak i dzieci w różnym wieku. Pojazdy są świetnym sposobem na rekreację na świeżym powietrzu, jak również idealnym środkiem transportu, pozwalającym na dojechanie do pracy lub szkoły. Z tego powodu pojazdy są też bardzo często wręczanym podarkiem przy okazji różnych okoliczności. Odpowiadamy, jaka hulajnoga elektryczna będzie najlepsza dla dzieci w wieku 10 lat?
hulajnoga elektryczna dla 10-latka

Hulajnoga elektryczna dla dzieci – co warto wiedzieć?

Elektryczne hulajnogi to pojazdy wyposażony w silnik elektryczny, który zasilany jest za pomocą wbudowanej baterii elektrycznej. Pojazdy mają regulowaną szybkość, a także hamulce pozwalające na szybkie zatrzymanie się. W przypadku rozładowania baterii, dziecko może nadal korzystać z hulajnogi, zwyczajnie odbijając się nogą od ziemi. Wiele modeli dostępnych w sklepach jest składana, co ułatwia ich przenoszenie i przechowywanie. Wadą hulajnóg elektrycznych jest ich wyższa waga, wynosząca nawet kilkanaście kilogramów. 
Dla 10-latka wybieramy dedykowane dzieciom modele hulajnóg elektrycznych, ponieważ dla maluchów standardowe pojazdy dla dorosłych są zdecydowanie za duże i wręcz niebezpieczne ze względu na zbyt wysoką kierownicę i zwiększoną wagę.

Hulajnoga elektryczna dla dziecka 10 lat – jak wybrać najlepszy model?

Wybierając hulajnogi elektryczne dla dzieci w wieku 10 lat, zwracamy uwagę na kilka podstawowych kwestii i parametrów pojazdu. 

Zasięg hulajnogi

Hulajnoga elektryczna dziecięca powinna odznaczać się jak największym zasięgiem. Jest to parametr podawany przez większość producentów i określa on maksymalną teoretyczną odległość, jaką można pokonać na pełnej baterii. Realnie jest ona niższa, bowiem nie poruszamy się po idealnie płaskim i równym terenie. Na zużycie energii wpływ ma również temperatura – jeżeli jest ona zbyt wysoka lub niska, akumulator będzie się szybciej rozładowywał.

Moc silnika i maksymalna szybkość

Moc silnika podawana jest w watach i wpływa na maksymalną szybkość oraz przyspieszenie. Modele przeznaczone dla dzieci mają zazwyczaj ograniczoną moc, a ich prędkość nie przekracza 16–17 km/h, co pozwala uniknąć szaleństw na chodniku i zwiększa równocześnie bezpieczeństwo maluchów.

Konstrukcja i jakość wykonania

Dobre hulajnogi elektryczne dla dzieci powinny odznaczać się wzmocnioną konstrukcją. Zwracamy szczególną uwagę na obecność antypoślizgowego pokrycia podestu, a także rączek kierownicy. Niezwykle przydatna będzie też składana nóżka pozwalająca na bezpieczne zaparkowanie jednośladu. Polecamy też hulajnogi składane, ułatwiające życie rodzicom, co pozwala na ich wygodne przenoszenie, a także znacznie łatwiejsze przechowywanie w przedpokoju, garażu lub bagażniku samochodu. Nie zapominajmy też o obecności błotników, zapobiegających zachlapaniu ubrań, a także obecności amortyzatorów poprawiających komfort jazdy. 

Elektryczna hulajnoga dla 10-latka – ranking polecanych modeli

Segway Ninebot Kickscooter Zing C10 

Hulajnoga elektryczna za 1000 zł? To jak najbardziej możliwe. Dobra hulajnoga elektryczna dla 10-latka. Model ma silnik o mocy 120 W i skierowany jest dla pociech w wieku od 8 do 14 lat, posłuży więc przez dłuższy czas. Pojazd rozpędza się maksymalnie do 16 km/h, a na pełnym ładowaniu możemy pokonać do 10 kilometrów. Bateria ma pojemność 2,5 Ah. Składana konstrukcja ułatwia przenoszenie i składowanie pojazdu. Podest i uchwyty wykonane są z antypoślizgowej gumy. 

Segway Ninebot Kickscooter Zing A6 

Składana hulajnoga elektryczna dla dzieci od 6. do 10. roku życia. Sprzęt wyposażony został w silnik o mocy 60 W i może rozpędzić się do 12 km/h. Na jednym ładowaniu można pokonać na nim ok. 10 kilometrów. Maksymalna waga użytkownika nie powinna przekraczać 50 kilogramów. W komforcie jazdy pomaga antypoślizgowy podest, wykonany z łatwo zmywalnej gumy. 

Razor E90

Polecana hulajnoga elektryczna dla najmłodszych użytkowników z silnikiem o mocy 90 W, rozwijająca prędkość do 16 km/h. Koła pokryte są kauczukiem amortyzującym jazdę, a rączki wyściełane są wygodną i miękką pianką. Bateria 7 Ah pozwala na nieprzerwaną jazdę do 80 minut na pełnym ładowanie. Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników o maksymalnej wadze 54 kg.

Razor E100 Power Core 

Elektryczna hulajnoga dla 10-latka. Model może pochwalić się silnikiem o mocy 100 W, pozwalającym na jazdę z prędkością do 17 km/h. Przednie koło jest pompowane, tylne wykonane zostało z gumy. W pełni naładowana bateria pozwala na ciągłą jazdę przez 60 minut. Model przeznaczony jest dla najmłodszych od 8. roku życia (choć korzystać mogą z niego również 6-latki), o wadze do 54 kg.

Rebel Fun Wheels 

Dobra i tania hulajnoga elektryczna zaprojektowana z myślą o dzieciach. Pojazd wyposażony jest w silnik o mocy 100 W, a także baterię 2 Ah. Maksymalna osiągana prędkość to 12 km/h, hulajnoga poradzi sobie z podjazdami pod kątem 50 stopni. Szacowany czas ładowania wynosi do 180 minut. Na jednym ładowaniu możemy pokonać do 6 km. Urządzenie obsługuje użytkowników o wadze do 50 kilogramów. Obudowa dostępna jest w czterech kolorach (białym, niebieskim, czarnym, różowym).

Jakie trzeba mieć uprawnienia do jazdy na hulajnodze? 

Dzieci w wieku do 10 lat mogą poruszać się na hulajnodze elektrycznej jedynie pod nadzorem osoby dorosłej. Teoretycznie powinny też do ukończenia 18. roku życia móc okazać kartę rowerową. Dorośli nie potrzebują żadnych dodatkowych uprawnień lub dokumentów do korzystania z hulajnóg elektrycznych. Pamiętajmy, że z pojazdu może korzystać jednocześnie tylko jedna osoba. 

Jak odpowiednio dobrać hulajnogę elektryczną do wzrostu?

Większość hulajnóg elektrycznych dla dzieci to modele uniwersalne, przeznaczone dla dzieci od 6. do 10., 12. lub 14. roku życia. Dzięki regulacji wysokości kierownicy pojazdy rosną wraz ze swoimi użytkownikami, pozwalając na komfortową jazdę przez wiele lat, nie musimy więc zwracać szczególnej uwagi na ich dopasowanie do wzrostu dziecka. Dla nastolatków powyżej 12.–14. roku życia poleca się już standardowe modele przeznaczone dla dorosłych użytkowników.
Zdjęcie: Envato Elements