Data modyfikacji:

Huawei Mate 60 Pro oficjalnie. Smartfon, który zaskakuje! 

Huawei Mate 60 Pro to najnowszy smartfon chińskiego producenta, który wyróżnia się na tle konkurentów trzema wycięciami w ekranie, a także bardzo dobrym zestawem aparatów fotograficznych. W sprzedaży ma pojawić się również standardowa wersja Huawei Mate 60. Oba telefony zapowiadają się naprawdę dobrze! 
huawei mate 60 pro

Huawei Mate 60 Pro to niezwykle interesujący smartfon 

Huawei wraca na właściwe tory i prezentuje kolejny solidny smartfon, który zapowiada się naprawdę ciekawie. Urządzenie otrzymało wyświetlacz o wielkości 6,82 cala, który jest zakrzywiony z każdej strony. Panel OLED dysponuje wysoką rozdzielczością 1260x2720 px oraz ma adaptacyjne odświeżanie w zakresie 1-120 Hz. Inżynierowie chińskiego giganta zastosowali szkło Kunlun drugiej generacji, które ma charakteryzować się jeszcze lepszą odpornością na uszkodzenia. Cała konstrukcja została zabezpieczona przed wodą zgodnie z certyfikatem IP68.  
Uwagę zwracają aż trzy wycięcia w ekranie na aparat do selfie, a także sensory do skanowania twarzy działające na podobnej zasadzie co Face ID w iPhone’ach. 

Huawei Mate 60 Pro z zagadkową specyfikacją 

Dość zaskakujący jest fakt, że Huawei nie zdradził jaka jednostka napędza urządzenie. Trudno więc przewidzieć, jaką wydajnością będzie dysponować nowy model. Seria Met zwykle oferowała podobną lub lepszą szybkość działania co seria P, dlatego spodziewamy się, że płynność działania będzie zbliżona do modelu Huawei P60 Pro.
Wiemy, że na pokładzie nowego telefonu znajduje się 12 GB pamięci RAM, a także 256 GB pamięci wewnętrznej. W droższych konfiguracjach mamy do wyboru opcję 512 GB lub 1 TB. Pamięć można zwiększyć przy wykorzystaniu kart NM do 256 GB. Smartfon działa w oparciu o system operacyjny HarmonyOS 4.0, który nadal nie ma dostępu do aplikacji Google’a.
Dobrą wiadomością jest pojawienie się baterii o pojemności 5000 mAh. W połączeniu z technologią szybkiego ładowania o mocy 88 W mamy pewność, że potrzebna energia będzie dostarczona w kilkadziesiąt minut.  

Świetny zestaw aparatów fotograficznych! 

Huawei Mate 60 Pro nie zawodzi pod względem aparatów fotograficznych. Główna kamera korzysta z 50-megapikselowej matrycy, która ma optyczną stabilizację obrazu, a także obiektyw ze zmienną przysłoną w zakresie f/1.4 - f/4.0. Dodatkowo mamy do dyspozycji 12-megapikselowy aparat szerokokątny ze światłem f/2.2. Całość dopełnia teleobiektyw z matrycą 48 Mpix, obiektywem f/3.0 i 3,5-krotnym przybliżeniem optycznym. Z przodu natomiast zastosowano 13-megapikselową kamerę ze światłem f/2.2. 

Huawei Mate 60 Pro - ceny i dostępność 

Huawei Mate 60 Pro na ten moment debiutuje na terenie Chin w kolorach zielonym, fioletowym oraz czarnym. Na razie poznaliśmy cenę telefonu w konfiguracji z 12 GB pamięcią RAM i 512 GB pamięcią wewnętrzną został wyceniony na kwotę 6999 juanów, co po przeliczeniu daje kwotę 4016 złotych.
Czy na premierę tego modelu możemy liczyć również w Polsce? Tego nie można wykluczyć, ponieważ Huawei Mate 50 Pro pojawił się w europejskiej dystrybucji, dlatego mamy nadzieję, że w przypadku nowego modelu będzie podobnie. 
Huawei Mate 60 Pro ceny i dostępność: 
 • ekran: 6,82 cala 
 • rozdzielczość: 1212x2616 px  
 • procesor: Kirin 9000S (nieoficjalnie) 
 • pamięć RAM: 12 GB 
 • pamięć wewnętrzna: 256 GB/512 GB/1 TB 
 • aparaty: 50 Mpix + 48 Mpix + 12 Mpix 
 • aparat przedni: 13 Mpix
 • bateria: 5000 mAh 
 • system operacyjny: Harmony OS  
 • Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.