Data modyfikacji:

Powerbank solarny. Ranking urządzeń do ładowania energią słoneczną

Powerbank z panelem słonecznym to przydatny gadżet, który dzięki odnawialnym źródłom energii może dostarczyć nam zasilania do telefonu i innych podręcznych sprzętów. W sprzedaży można znaleźć różne powerbanki solarne. Ranking najwyżej ocenianych modeli z pewnością pomoże Ci dokonać słusznego wyboru i dopasować model do swoich indywidualnych oczekiwań tak, aby nie przepłacać. Postaw na najlepszy powerbank solarny.
powerbank solarny ranking

Czym jest powerbank solarny – czy warto wyposażyć się w taki gadżet?

Powerbank to urządzenie o wielkości zbliżonej do rozmiarów dłoni lub smartfona, które można naładować, dzięki czemu stanowi zapasowe źródło energii dla różnych podręcznych sprzętów. Taki gadżet doskonale sprawdza się podczas podróży, a także przebywania poza domem, zwłaszcza gdy poziom naładowania baterii np. w aparacie czy smartfonie jest niski i nie zdążymy go uzupełnić przed wyjściem.
Powerbanki mogą mieć różne pojemności i parametry. Modele o zaawansowanych możliwościach poradzą sobie również z zasilaniem laptopa, co bywa zbawienne podczas pracy w terenie czy np. w pociągu. Standardowe warianty powerbanków zasilane są z sieci lub z innych urządzeń. Istnieje jednak również inna opcja, taka jak powerbank solarny. Opinie na temat tego gadżetu są pozytywne, zwłaszcza w kwestii możliwości ładowania go za pomocą energii słonecznej, a więc bez dostępu do sieci elektrycznej.
Należy jednak pamiętać, że powerbank z solarem zazwyczaj będzie ładował się nieco dłużej i nie będzie to model tak wydajny, jak model tradycyjny. Jednak podczas wielodniowych wypraw, wyjazdów w ekstremalne trasy czy też dla osób zapominalskich będzie to produkt idealny. Jeśli zależy ci na jak najmocniejszym powerbanku, wybierz modele tradycyjne.

W jaki sposób działa powerbank z panelem słonecznym?

Przed podęciem decyzji, jaki powerbank solarny wybrać, warto się dowiedzieć, jak właściwie działa to urządzenie. Powerbank z solarem wyposażony jest w panele słoneczne, których liczba uzależniona jest od konkretnego modelu. Ich zadaniem jest przekształcanie promieniowania ultrafioletowego w prąd. Tak wytworzona energia jest wystarczająca do ładowania tabletów czy smartfonów.
Dla osób lubiących długie wędrówki po górach, spacery czy pracujących w terenie powerbank z panelem słonecznym może być niezwykle przydatnym urządzeniem. Należy jednak pamiętać, że rozmiar takiego sprzętu jest większy niż standardowego powerbanku. Warto więc przeanalizować zestawienie najwyżej ocenianych propozycji pod względem kluczowych parametrów i wybrać możliwie najlepszy powerbank solarny. Ranking umieszczony poniżej pozwala to zadanie znacznie ułatwić.

Najlepsze powerbanki solarne – ranking

W naszym rankingu pod uwagę brane były nie tylko parametry, pojemność czy czas ładowania, ale również stosunek jakości do oceny oraz opinie, jakie wśród użytkowników ma dany powerbank solarny. Ranking na tej podstawie obejmuje więc najchętniej wybierane modele.

PowerNeed ES20000B 20 000 mAh

Na pierwszym miejscu znajduje się powerbank solarny PowerNeed ES20000B 20 000 mAh, 9 W. Jest to urządzenie wyposażone w pięć praktycznie rozwijanych paneli słonecznych przeznaczonych do ładowania solarnego. Całość zawarta jest w funkcjonalnym i rozpinanym etui.
Ponadto model ten wyposażony został w uchwyt, dzięki któremu rozwinięty powerbank można przyczepić np. do plecaka i swobodnie ładować podczas wędrówki. Model od PowerNeed posiada baterię litowo-polimerową, która ładuje się do pełna w ciągu 16 godzin, co wystarcza na dwukrotne pełne naładowanie telefonu.
Powerbank z solarem PowerNeed ES20000B 20 000 mAh, 9 W wyposażony został w przydatny wskaźnik ładowania baterii, obudowę odporną na wodę i kurz, a także przydatną diodę LED, którą można wykorzystać jako latarkę. Odpowiadając na pytanie, jaki powerbank solarny wybrać, model ten jest idealną propozycją w dobrej cenie w okolicach 230 zł.

PowerNeed S20000B

Drugie miejsce zajmuje inny model tej samej marki i jest to powerbank z panelem słonecznym PowerNeed S20000B 20 000 mAh. Urządzenie wyposażone zostało w technologię szybkiego ładowania Quick Charge 3.0, dzięki czemu powerbank można naładować nawet cztery razy szybciej niż przy stosowaniu tradycyjnych ładowarek. W tym przypadku również sprzęt wyposażony jest w obudowę odporną na wodę i kurz, wskaźnik naładowania oraz przydatną diodę LED służącą jako latarka.
Ponadto powerbank solarny PowerNeed S20000B 20 000 mAh wyposażono w funkcję ładowania bezprzewodowego, co bywa wyjątkowo przydatne w przypadku braku odpowiedniego przewodu do ładowania. Wśród złączy znajduje się USC-C, micro-USB i dwa złącza USB-A.

Xtorm XR105 Solar Super Charger

Na trzecim miejscu rankingu powerbanków solarnych z powodzeniem można umieścić model Xtorm XR105 Solar Super Charger 10 000 mAh. Panele słoneczne tej propozycji zostały ukryte w obudowie urządzenia, które jest w kolorze soczystej pomarańczy. W celu naładowania sprzętu trzeba otworzyć oraz rozłożyć urządzenie. Ponadto obudowa wyposażona jest w uchwyt i karabińczyk, co ułatwia zawieszenie i tym samym ładowanie powerbanka.
Xtorm XR105 Solar Super Charger 10 000 mAh wyposażony jest w technologię szybkiego ładowania Power Delivery oraz dwa porty USB i port USB-C PD 20 W. Model ten można również ładować w sposób tradycyjny, korzystając z ładowarki sieciowej. Urządzenie opatrzone jest certyfikatem IPX4 oraz ma wbudowany chip APM. Zapobiega on przegrzaniu i przeładowaniu tak samego powerbanka, jak i podpiętych urządzeń.

Xtorm FS405 Solar Charger

Czwarte miejsce to opcja, która stanowi doskonałą relację parametrów i wydajności w stosunku do ceny. W tej kwestii odpowiedzią na pytanie, jaki powerbank solarny wybrać, jest model Xtorm FS405 Solar Charger 10 000 mAh. Urządzenie wyposażone jest w wydajny panel słoneczny SunPower 1,2 W, przydatny wskaźnik naładowania oraz wbudowaną latarkę LED.
Urządzenie opatrzone zostało certyfikatem IPX4, co potwierdza jego odporność na zachlapania. Powerbank z solarem od Xtorm wyposażono też w technologie szybkiego ładowania Quick Charge oraz Power Delivery.
Powerbank z panelem słonecznym Xtorm FS405 Solar Charger 10 000 mAh może być ładowany również z gniazdka sieciowego, a porty wejściowe posiadają ochronną zaślepkę, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed kurzem i zabrudzeniami. Z pewnością docenią to osoby często zabierające powerbank na wycieczki rowerowe lub wypady za miasto.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!