Data publikacji:

Jaki najmocniejszy powerbank wybrać?

Powerbank to kompaktowe akcesorium, które uratuje cię w sytuacji, gdy rozładuje ci się telefon, tablet, a nawet laptop. Wystarczy mieć go przy sobie, aby naładować urządzenie przenośne, a po zakończeniu wrzucić go z powrotem do torby i plecaka. Chcesz zafundować sobie nowe akcesorium o dużej pojemności? Zastanawiasz się, jaki jest najmocniejszy powerbank i na co zwrócić uwagę w trakcie zakupu? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!
najmocniejszy powerbank

Mały i duży powerbank o dużej pojemności – dlaczego warto?

Jaki powerbank wybrać? Zacznijmy od sprawdzenia, dlaczego warto w ogóle zainwestować w dobry powerbank o dużej pojemności. Jeśli do tej pory nie dałeś mu szansy, to zamawiając jeden z polecanych przez nas modeli, zyskasz akcesorium, które zabierzesz ze sobą wszędzie i dowolnym momencie użyjesz do podładowania telefonu, smartwatcha, tableta, czytnika e-booków, słuchawek bezprzewodowych, aparatu czy kamery sportowej.
Uniwersalne zastosowanie i mobilność w połączeniu z dużą pojemnością sprawią, że już wkrótce nie będziesz w stanie wyobrazić sobie dłuższego wyjścia z domu bez swojego nowego powerbanku.

Najmocniejszy powerbank, czyli jaki?

Co mamy na myśli, mówiąc najmocniejszy powerbank? Chodzi o jego pojemność, która w tego typu modelach powinna wynosić przynajmniej 10 000 mAh. Może być też większa – w końcu razem z jej wzrostem rosną możliwości praktycznego akcesorium.
Właśnie takie powerbanki o dużej pojemności oferują między innymi następujące marki: Baseus, ADATA, Belkin, Hama, Sandberg, Silicon Power, Tracer i nie tylko.

Bateria w powerbanku o dużej pojemności – jak wybrać najlepszą?

W przypadku najmocniejszego powerbanku masz do wyboru dwa rodzaje baterii – litowo-jonową oraz litowo-polimerową. Czym się od siebie różnią?
  • Bateria litowo-jonowa – tańsza opcja, która w przeciwieństwie do swojego litowo-polimerowego odpowiednika ma mniejszą podatność na samorozładowanie. Należy jednak pamiętać, że powerbank z baterią Li-Ion ładuje się dłużej.
  • Bateria litowo-polimerowa – droższe rozwiązanie, które szybkiej się ładuje. Może być jednak bardziej podatne na samorozładowywanie.
  • Natężenie w powerbanku – jakie jest najlepsze w mocnych akcesoriach?

    Gdy określisz już rodzaj baterii, czas dobrać odpowiednie natężenie prądu. Wartość wyrażana w amperach (skrót: A) powinna być dopasowana do urządzeń, które masz zamiar ładować przy użyciu nowego powerbanku. Mocny model sprawdzi się najlepiej w wersji o natężeniu wynoszącym 2 A, dzięki któremu szybko poradzi sobie z naładowaniem telefonu i jednocześnie będzie mógł być używany do tabletów.

    Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając jeden z najmocniejszych powerbanków?

    Aby mieć pewność, że wybrany najmocniejszy powerbank ma nie tylko dużą pojemność, ale jest także praktyczny i niezawodny, koniecznie sprawdź inne parametry. To między innymi cykle ładowania. Określają one to, ile razy możesz naładować akcesorium bez utraty wydajności. Zazwyczaj producenci oferują modele mające wartość na poziomie 500-600 cykli. Taka liczba jest uznawana za wystarczającą.
    Nie bez znaczenia jest również szybkość ładowania nowego powerbanku. Mocny sprzęt, z uwagi na pojemność baterii, ładuje się dłużej. Właśnie dlatego, jeśli zależy ci na tym, aby zaoszczędzić czas, to warto zdecydować się na akcesorium wyposażone w opcję szybkiego ładowania.
    Co więcej, warto zwrócić też uwagę na materiał obudowy. W końcu to właśnie od niego zależy, czy twój nowy duży lub mały powerbank o dużej pojemności będzie odporny na uszkodzenia i nie ulegnie zniszczeniu po pierwszym wyjściu z domu. W tej kwestii nie warto iść na kompromisy i zdecydować się na akcesorium pokryte albo metalem, albo wytrzymałym tworzywem sztucznym.
    W parze z materiałem obudowy (i baterią) idzie waga. Jak z pewnością się domyślasz, jeden z najmocniejszych powerbanków, z uwagi na jego dużą pojemność, może być cięższy od swoich słabszych odpowiedników. Warto jednak porównać ciężar interesujących cię modeli i wybrać ten, który jest nie tylko lekki, ale także mały i poręczny.

    Praktyczne dodatki w największych powerbankach

    Przed złożeniem zamówienia sprawdź też praktyczne dodatki, które wpłyną na komfort i intuicyjność korzystania z powerbanku. Najmocniejsze modele są wyposażone między innymi we wskaźnik poziomu naładowania, dzięki któremu wiesz, jaki jest aktualny poziom baterii w akcesorium i możesz zdecydować, czy chcesz zabrać je od razu ze sobą, czy może wolisz je wcześniej podładować.
    Dobrym wyborem jest też akcesorium w dodatkowym gniazdem ładowania, dzięki któremu możesz używać najmocniejszego powerbanku nie z jednym, a z dwoma urządzeniami jednocześnie.

    Wybierz najmocniejszy powerbank spośród polecanych akcesoriów 

    Szukasz konkretnych powerbanków o dużej pojemności? To świetnie się składa, bo poniżej znajdziesz zestawienie polecanych modeli. To sprzęty, które są nie tylko mocne, ale także cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników Ceneo. Zapraszamy do sprawdzenia naszych propozycji!
    BASEUS Adaman 20000 mAh 65 W PD QC 4.0
    Najpopularniejsza propozycja wśród najmocniejszych powerbanków. Akcesorium ma baterię litowo-polimerową, której pojemność wynosi aż 20 000 mAh. Dodatkowo wspiera protokoły szybkiego ładowania, może być używane w połączeniu z telefonami, tabletami i laptopami (również tymi z systemem iOS) oraz zostało wyposażone w specjalne zabezpieczenia przed przegrzaniem i przeładowaniem. Całość dopełniają trzy gniazda ładowania i czytelny wyświetlacz LCD.

    Xiaomi Mi 3 10000 mAh

    Tani powerbank, który jest jednocześnie mocny. Podobnie jak poprzednik ma baterię litowo-polimerową, jednak w tym wypadku jej pojemność wynosi 10 000 mAh. Akcesorium jest wyposażone w port USB-C i Micro-USB, dwuportowe wejście i wyjście oraz spełnia warunki CAA. Czas naładowania go do pełna wynosi zaledwie 4 godziny. Co więcej, powerbank ma wskaźnik LED określający aktualny poziom baterii, a jego obudowa powstała z wytrzymałego stopu aluminium.

    Forever 20000 mAh TB-100L

    Kolejna budżetowa propozycja w naszym zestawieniu najmocniejszych powerbanków. Model o pojemności 10 000 mAh ma baterię litowo-polimerową, kompaktowy rozmiar i dwa wyjścia USB, dzięki którym możesz ładować dwa urządzenia jednocześnie. A to wszystko w połączeniu z metalową obudową i nowoczesnym designem.

    Baseus 20000 mAh 30 W szary + kabel USB Typ C

    Powerbank sprzedawany w duecie z kablem USB-C. Dlaczego warto wybrać właśnie ten produkt? Akcesorium o mocy 30 W i pojemności 20000 mAh jest wyposażone w liczne standardy szybkiego ładowania i czytelny ekran LED. Dodatkowo producent zadbał o obecność dwóch oddzielnych portów USB i scalony układ, który gwarantuje bezpieczeństwo ładowanych urządzeń.

    Varta 20000 mAh 57983101111

    Ostatnia propozycja w naszym zestawieniu najmocniejszych powerbanków o dużej pojemności, która w tym przypadku wynosi 20 000 mAh. Akcesorium z baterią litowo-polimerową ma trzy różne porty – dwa USB, a jeden USB-C. Dzięki temu pozwala na jednocześnie ładowanie trzech sprzętów. Powerbank ma również metalową, odporną na uszkodzenia obudowę i różne technologie szybkiego ładowania, a jego maksymalna moc wynosi 18 W.
    Zdjęcie: Envato Elements
    Katarzyna Wendzonka
    Katarzyna Wendzonka

    Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.