Data publikacji:

Ranking zabawek dla 3-latka. Polecane zabawki dla chłopców i dziewczynek

Trzy lata to wiek, kiedy dziecko intensywnie się rozwija pod względem ruchowym i intelektualnym. To podczas zabawy trzylatek nabiera i rozwija nowe umiejętności. Dlatego tak chętnie obdarowujemy go zabawkami. Chcemy dla niego tylko tego, co najlepsze, dlatego szukamy rzeczy, które są na topie różnych zestawień. Nasz ranking zabawek dla 3-latka powinien być cennym źródłem informacji. Jaka jest fajna zabawka dla 3-latka? Poniższy tekst pomoże odpowiedzieć na to pytanie.

zabawki dla 3 latka

Najlepsze zabawki dla 3-letniej dziewczynki i 3-letniego chłopca

Często zastanawiamy się, jakie zabawki kupić dla 3-latka chłopca, a jakie zabawki dla 3-letniej dziewczynki. Czasami jednak nie musimy dokonywać wyboru ze względu na płeć, gdyż istnieją uniwersalne zabawki dla małego człowieka. Zazwyczaj są to tzw. zabawki edukacyjne i to właśnie one sytuują się na górnych pozycjach naszego rankingu zabawek dla 3-latka.

Janod Puzzle. Najlepsze puzzle dla 3-latka

Początkowe lata człowieka są niezwykle ważne, gdyż to one często wpływają na dalsze życie. Istotne jest, aby odpowiednio stymulować rozwój intelektualny, kształtować wyobraźnię, rozbudzać ciekawość, doskonalić precyzję ruchów, ćwiczyć pamięć i utrwalać nowe umiejętności. Temu bez wątpienia służy produkt francuski – Janod Puzzle obserwacyjne w walizce Farma.

Składają się one z 24 poręcznych elementów, które po ułożeniu tworzą piękny obrazek, przedstawiający farmę z zabudowaniami i jej okolicę. W dolnej części, na pasku znajdują się ilustracje, które należy odszukać na gotowej układance. Jest to dodatkowa atrakcja, która trenuje spostrzegawczość. Mały człowieczek raczej nie ma świadomości, że zabawki nie są niezniszczalne i nie obchodzi się z nimi nazbyt delikatnie, dlatego puzzle wykonane zostały z trwałego kartonu. Projekt puzzli, jak i estetyczna walizeczka stanowiąca opakowanie, wyrabia dodatkowo zmysł estetyczny.

Puzzle tak wykonane idealnie nadają się na prezent, ale nie dlatego są numerem jeden w naszym rankingu zabawek dla 3-latka. Układanie puzzli stymuluje rozwój mózgu dziecka już od najmłodszych lat. To znakomity trening pamięci i koncentracji, który dodatkowo uczy rozpoznawania kształtów oraz logicznego myślenia. Puzzle rozwijają też wiarę we własne możliwości, ćwiczą sprawność manualną dłoni i cierpliwość.

Zabawki edukacyjne dla 3-latka. Mały elementarz 3-latka

Zaraz za nimi w kategorii zabawki edukacyjne zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca plasuje się Mały elementarz 3-latka. Dla najmłodszego przedszkolaczka ta seria zeszytów edukacyjnych jest źródłem inspirującej zabawy-nauki. Każdy z zeszytów zawiera mnóstwo zadań i ćwiczeń dostosowanych do wieku 3 lat. Elementarz przygotowuje do nauki czytania i pisania, zawiera ciekawe zadania i zagadki, a specjalne naklejki dodatkowo sprawią, że dziecko będzie kojarzyć naukę z zabawą.

Pierwszy laptop dla 3-latka

Powyższe propozycje w rankingu zabawek dla 3-latka są tymi z gatunku tradycyjnych, gdyż ostatnio naukowe teorie na temat rozwoju dziecka mówią, aby od takich właśnie zaczynać wczesną naukę, która oczywiście jest również zabawą. Gdy ten etap będzie dziecko miało już wdrożony, można pokusić się o zabawki dla 3-latka w formie, która współgra z obecnym rozwojem cywilizacyjnym, dlatego ranking zabawek edukacyjnych uwzględnia wysoko pierwszy laptop dla 3-latka. Takim może być Smily Play Laptop i tablet 2 w 1.

Obsługa wszelkich urządzeń elektronicznych jest umiejętnością, której można uczyć od najmłodszych lat. Oczywiście ich funkcje muszą być dostosowane do wieku, a zabawa nimi dawkowana stopniowo i w odpowiednich ilościach.

Fluorescencyjna tablica

Jakie jeszcze produkty znalazły się w rankingu zabawek dla 3-latka? Nauka to również rozwój sprawności ręki i precyzji, a to zapewni nowoczesna, inteligentna zabawka Carotina Tablica LED fluorescencyjna. Świecąca, fluorescencyjna tablica pozwala uruchomić wyobraźnię każdego dziecka już od najmłodszych lat. Zawiera 8 różnych trybów podświetlenia, dzięki którym rysunki są widoczne w ciemności.

To idealna zabawka dla 3-latki dziewczynki i 3-latka chłopca, gdyż oferuje również zabawę w kalkowanie. Załączone do produktu karty kładziemy na papierowej podstawce, pod przezroczystym ekranem tablicy. Dziecko rysunki wykonuje przy pomocy trzech fluorescencyjnych pisaków, które znajdują się w zestawie. Może to robić nieskończenie wiele razy, zmazując rysunki suchą ściereczką. Tablica jest zabawką na wiele godzin i dla każdego 3-latka.

Hulajnogi, rowery i jeździki dla 3-latka

Prawidłowy rozwój dziecka to również ten uwzględniający ruch. Dlatego nasz ranking najlepszych zabawek dla 3-latka uwzględnia zabawki ruchowe. Możesz postawić na rower dla 3-latka, hulajnogę lub jeździk. Polecamy m.in. Scootandride Highwaykick 1 2 w 1 Jeździk i hulajnoga Blueberry. Hulajnoga i jeździk w jednym to dla aktywnych dzieci atrakcyjna zabawka ruchowa dla 3-latka, która niejako rośnie z nimi, gdyż wysokość siedziska w jeździku i kierownicy w hulajnodze można regulować.

Zabawka dla dziewczynki 3 lata. Lalka Baby Born

Istnieją jednak rzeczy, które dedykowane są specjalnie dziewczynkom. W sklepie, który najbardziej lubią odwiedzać dzieci, znajdziemy zabawki dla dziewczynek 3 lata, które nie są nazwane edukacyjnymi, ale spełniają funkcję niezwykle ważną w rozwoju małej dziewczynki. Często naśladuje ona swoją mamę i chce być również mamą dla kogoś, a do tego świetnie nadaje się Lalka Baby Born Soft Touch.

Lalka ma mięciutki brzuszek i 11 realistycznych funkcji, które zapewniają wyśmienitą zabawę. Wygląda i zachowuje się jak prawdziwe małe dziecko, a dziewczynki mogą ją przytulać i z nią spać. Całości dopełniają urocze ubranka w pastelowych kolorach i z sympatycznymi motywami. Lalka może jeść łyżeczką ze swojego talerzyka i pić wodę z butelki, a kiedy jest smutna płacze prawdziwymi łzami. To tylko przykładowe funkcje i zalety, jakie ma ta zabawka dla dziewczynki 3 lata. Do tego Baby Born rośnie razem z dziewczynką. Ze względu na ogromny potencjał kreatywnego spędzania czasu, w grupie pod nazwą „zabawki dla 3-latka dziewczynki” to numer jeden.

Zabawki samochody dla 3-latka chłopca

Powyższa pozycja to świetny wybór wśród zabawek dla dziewczynek 3 lata, a jakie zabawki dla chłopców? 3 lata to wiek, kiedy mali mężczyźni najbardziej lubią bawić się samochodami. Najlepiej tymi dużymi, z mnóstwem możliwości kreatywnej zabawy. Do tego najlepiej nadaje się Hot Wheels Monster Trucks Monster Transporter.

3-latek w tym wieku zaczyna dostrzegać detale i doceniać dobrze wykonane elementy, a Hot Wheels posiadają gigantyczne opony, metalowe i błyszczące nadwozia oraz ruchome elementy! Dzięki Monster Trucks Transporter Laweta można przewozić nawet 12 pojazdów Hot Wheels Monster Trucks i posyłać je w trasę za pomocą jednego przycisku, a dzięki dźwigni wypuszczać z tylnej rampy jednocześnie sześć pojazdów w skali 1:64! Czyż nie brzmi to fantastycznie? Dlatego przedstawiamy je w rankingu zabawek dla 3-latka. Ze swoimi dużymi kołami ledwo się tam mieści, ale naprawdę trudno o lepszą zabawkę dla chłopca. Zaczynając bawić się takimi samochodami, kiedy chłopczyk ma 3 lata, zamiłowanie do motoryzacji zastanie z nim na długo.

Można stworzyć wiele różnych rankingów zabawek dla 3-latka, uwzględniając kategorie – dla chłopców, dla dziewczynek, uniwersalne, edukacyjne, ruchowe czy te po prostu dla czystej zabawy. Rynek jest pełen propozycji i jest z czego wybierać. Pamiętać jednak należy o bezpieczeństwie, estetyce i funkcjonalności zabawek. Wymienione powyżej spełniają te kryteria w 100%.

Zdjęcie: twenty20photos/Envato Elements
Autor: Maria Kros