Data modyfikacji:

Myjka parowa do okien – ranking najlepszych modeli

Osób, którym mycie okien sprawia przyjemność, można ze świecą szukać. To czynność, która wymaga sporo czasu i energii – zwłaszcza, jeśli posiadasz spore mieszkanie lub dom. Na szczęście, dzięki ciekawym gadżetom do utrzymania czystości, sprzątanie staje się szybsze i przyjemniejsze. Przykładem jest myjka parowa do okien – mamy dla was listę modeli, które uwolnią was od wielogodzinnych porządków!
myjka parowa do okien

Jak działa myjka parowa do okien?

Jak sama nazwa wskazuje, myjka parowa wykorzystuje moc pary wodnej. Znajduje się w niej pojemnik, który należy napełnić wodą – ta zostaje podgrzana, czego skutkiem jest wydobywanie się pary z myjki.

Czyszcząc okna myjką parową, oczyszczasz je z brudu (dzięki nakładce, zwykle wykonanej z mikrofibry). Brudna woda magazynowana jest u dołu urządzenia, a następnie oczyszczana przez filtr, co pozwala użyć jej ponownie. Większość myjek parowych do okien cechuje się podobnym działaniem. Ręczne myjki do okien są zasilane na baterie, co pozwala używać ich w dowolnych miejscach.

ZOBACZ TEŻ: Najlepsze mopy parowe, czyli uciekamy od klasycznych rozwiązań

Mycie za pomocą pary wodnej – zalety

Stosowanie pary wodnej w sprzątaniu domu ma bardzo wiele zalet. Do największych należy zaliczyć szybkie usuwanie nawet zaschniętego brudu, ale również zwalczanie bakterii i roztoczy. Jej używanie okaże się bardzo korzystne zwłaszcza w mieszkaniach alergików.

Co istotne, mycie powierzchni z wykorzystaniem pary wodnej, czyni sprzątanie szybszym i dokładniejszym. Praktycznie możesz zapomnieć o zaciekach i smugach, które pojawiają się podczas mycia okien klasycznymi sposobami.

Większość myjek parowych do okien nie wymaga stosowania dodatkowych detergentów. Sama gorąca para wodna, jest w stanie usunąć trudne zabrudzenia bez smug i zacieków. Stosowanie myjki na parę to zatem doskonałe rozwiązanie dla osób, którym bliskie jest dobro środowisko naturalnego. Dzięki myjce, można również zaoszczędzić na płynach do szyb i innych środkach do czyszczenia. Gorąca para wodna w zupełności wystarczy!

Myjka parowa to wygoda!

Zastanów się – z czym kojarzy ci się mycie okien? Z pewnością masz przed oczami wiadro z wodą i płynem, ścierkę, gumowe rękawice. Przydałyby się jeszcze papierowe ręczniki oraz płyn do szyb… sporo tego, prawda? Ilość przedmiotów używanych do mycia okien ograniczysz, jeśli wybierzesz myjkę parową. Wygodne urządzenie poradzi sobie z większymi zabrudzeniami, a ty nie musisz nawet moczyć rąk. To dobre rozwiązanie dla posiadaczy małych mieszkań ale i osób, które po prostu nie przepadają za sprzątaniem.

Zastosowanie myjki parowej do okien

Myjką parową, umyjesz każdy rodzaj okien – w tym również te dachowe. Urządzenie to umożliwi ci nie tylko dokładne wyczyszczenie szyb, ale także luster, kafelek, granitu, marmuru, a nawet powierzchni lakierowanych. To uniwersalne urządzenie, które ułatwi ci utrzymanie czystości w całym domu. Myjka parowa przyda się również do czyszczenia samochodu. Z jej pomocą umyjesz nie tylko szyby, ale także karoserię i elementy plastikowe.

Rodzaje myjek parowych do okien

Na rynku znajdziesz myjki parowe do okien będące samodzielnymi urządzeniami oraz te, do których dołączone są inne akcesoria, jak na przykład spryskiwacz, czy myjka z mikrofibrą.

Płyn do myjki parowej

Dzięki gorącej parze wodnej, myjki pozwalają na wyczyszczenie okien bez użycia detergentów, co jest rozwiązaniem ekologicznym i tańszym. W niektórych modelach można jednak zastosować specjalny środek – w formie koncentratu – który ułatwia usuwanie brudu. Pamiętaj, że do myjek parowych nie wolno wlewać standardowych detergentów, jak płyn do naczyń czy szyb. Stosowanie nieodpowiednich środków, może uszkodzić myjkę lub wpłynąć na powstawanie smug i zacieków.

Myjka parowa do okien – ranking najlepszych modeli

Jeśli atuty myjki parowej cię przekonały, czas wybrać model, który zagości w twoim domu. Sprawdź nasz ranking najlepszych myjek i wybierz tę, która uprzyjemni twoje porządki.

Kärcher WV 1 Plus - sprawdzony produkt od zaufanego producenta

Firma Kärcher to lider wśród producentów parowych myjek do okien. WV 1 Plus to podstawowy model, wyjątkowo poręczny i prosty w obsłudze. Model wyposażony został w pojemnik na brudną wodę, środek do czyszczenia, spryskiwacz, pad z mikrofibry. WV 1 Plus zasilana jest na baterię litowo-jonową – o stanie naładowania, świadczy dioda LED.

Electrolux WS71-4VV - mała i sprytna

Niewielka, lekka myjka Electrolux WS71-4VV pozwoli ci wyczyścić różne powierzchnie w twoim mieszkaniu. Wysokiej jakości gumowe suszarki zapobiegają smugom, a inteligentny system przeciw kapaniu zapobiegnie zalaniu parapetu czy podłogi.

Kärcher WV 5 Premium Home Line - cicha i poręczna

WV 5 Premium Home Line to myjka o pomniejszonej baterii i niższym poziomie hałasu. Gumowany uchwyt zapewnia jeszcze bardziej komfortowe użytkowanie myjki. W zestawie znajdują się wymienne ssawki, które dopasujesz do rozmiaru czyszczonej powierzchni.

Kärcher WVP 10 - profesjonalne czyszczenie

WVP 10 to profesjonalna myjka zasilana akumulatorowo. Bez problemu czyści powierzchnie w poziomie, pionie i pozycji odwróconej. Separator oraz pojemnik na wodę śmiało możesz czyścić w zmywarce.

Vileda Windomatic Power Set II - bez smug

Atutami tej myjki są ruchoma głowica i duża moc ssąca, która zapobiega smugom i kapaniu wody na podłogę. Pojemna bateria, pozwala na umycie do 120 metrów kwadratowych powierzchni.

Myjka parowa do okien to praktyczny gadżet, który ułatwi ci wykonywanie obowiązków domowych. Z jej pomocą umyjesz nie tylko okna, ale także kafelki, lakierowane powierzchnie czy lustra. Na który z zaproponowanych przez nas modeli się zdecydujesz?
Autorka: Joanna Stanuch