Data modyfikacji:

Jaka wkrętarka do 500 zł?

Gdybyśmy mieli wskazać jedno narzędzie, które każdy powinien mieć w domu, wybór byłby prosty. Z pewnością postawilibyśmy na wkrętarkę. To właśnie wkrętarka przyda się podczas zamontowania regału, wieszania ramek ze zdjęciami, przy naprawach domowych i podczas prac ogrodowych. Jaka wkrętarka do 500 zł sprawdzi się do domowego użytku? Przedstawiamy cechy idealnej wkrętarki.
jaka wkrętarka do 500 zł

Wkrętarka do 500 zł – do czego się przyda?

Wkrętarka to uniwersalne narzędzie do domu i ogrodu. Nie sposób zliczyć możliwości jej zastosowania. Do najpopularniejszych zajęć z użyciem wkrętarki zalicza się wiercenie otworów w ścianie do przełożenia kabli, a także montowanie wkrętów do ramek na zdjęcia czy obrazów. Wkrętarka umożliwi wykonanie również zadań większego kalibru: dzięki niej wykonasz taras z drewna, zrobisz piaskownicę dla dziecka lub skrzynię do przechowywania. Multifunkcjonalność tego urządzenia sprawia, że naprawdę każdy powinien mieć wkrętarkę w swoim domu czy mieszkaniu.

Cechy idealnej wkrętarki do 500 zł

Idealna wkrętarka do 500 zł powinna posiadać podstawowe cechy takie jak: tryb obrotów prawo-lewo, dwa biegi regulujące szybkość pracy, a także możliwość przełączenia na tryb wkrętarki lub wiertarki. Jeżeli do Twojej pracy niezbędna jest opcja z udarem, nastaw się na nieco droższy model urządzenia. Sprzęgło do regulacji siły dokręcania jest również jedną z podstawowych funkcji, którą powinna posiadać każda wkrętarka dobrej jakości.
Oprócz wymienionych wyżej cech, ważna jest ergonomia urządzenia oraz jego waga. Lżejszym urządzeniem łatwiej się operuje, a uchwyt powinien być wygodny. Nieodzowną funkcją jest również podświetlenie robocze. Uchwyt magnetyczny na bity znacznie poprawia komfort użytkowania wkrętarki.
W niektórych modelach występuje silnik bezszczotkowy. Jest to niewątpliwa zaleta. W silniku szczotkowym bowiem szczotki trą o komutator i następuje ich stopniowe zużycie. W przypadku silnika bezszczotkowego ten problem nie występuje, co wydłuża czas bezawaryjnego użycia sprzętu.

Wkrętarka do 500 zł a wymiana bitów i wierteł

Kolejną kwestią podczas wyboru wkrętarki jest posiadany rodzaj głowicy. Zdecydowanie wygodniej używa się wkrętarki, która posiada głowicę samozaciskową, czyli uchwyt na narzędzie (wiertło albo bit), który sam się zaciska. Warto pamiętać, że głowica może posiadać ograniczoną wielkość wiertła, czyli w danym modelu maksymalna średnica wiertła to przykładowo 11 mm, a w innym modelu można założyć wiertło o średnicy 13 mm.
System łatwej i szybkiej wymiany bitów i wierteł to jedna z cech, którą należy wziąć pod uwagę, wybierając dobrą wiertarkę do 500 zł.

Najlepsza wkrętarka do 500 zł: system ładowania

Najlepsza wkrętarka do 500 zł to ta, która posiada baterie litowo-jonowe. Oprócz tego przydaje się wskaźnik naładowania baterii, dzięki czemu nie zaskoczy Cię niski stan baterii podczas pracy. Osobna ładowarka i dwie baterie pozwalają na nieprzerwaną pracę.
Jeśli chodzi o system ładowania, to przewagę zyskują w tej kwestii znane marki. Podczas zakupu sprzętu renomowanej produkcji posiadasz możliwość dokupienia akumulatora czy ładowarki, a także możesz przekładać baterie do innych urządzeń. Zyskujesz również możliwość wyboru pojemności akumulatorów. Znani producenci oferują również serwisy swoich urządzeń.

Wybieramy najlepszą wkrętarkę do 500 zł

Wkrętarka Caterpillar

Ten model wkrętarki posiada silnik bezszczotkowy. W zestawie znajduje się akumulator i ładowarka. Wkrętarka Caterpillar wyróżnia się gumowaną rękojeścią, co zdecydowanie poprawia komfort i bezpieczeństwo pracy. Klips do paska uwalnia ręce podczas innych prac. Dzięki niemu wiertarka jest zawsze pod ręką. Producent wyposażył zestaw w poręczną walizkę transportową.

Wkrętarka Stanley

Ten lekki sprzęt zapewni wygodę użytkowania. Posiada możliwość zastosowania wiertła do 13 mm. Urządzenie to również posiada bezszczotkowy silnik, co przekłada się na dłuższą żywotność wkrętarki. W tym konkretnym zestawie brak akumulatora oraz ładowarki, należy więc doliczyć koszt nabycia tych elementów, jeśli ich nie posiadasz.

Wkrętarka Makita

Wkrętarka Makita jest poręczna i lekka, w sam raz do domowego użytku. Posiada dwa biegi, silnik bezszczotkowy oraz regulację prędkości obrotowej poprzez przycisk, co pomaga podczas wkręcania śrub. W zestawie znajduje się ładowarka oraz dwa akumulatory, co niewątpliwie jest na duży plus.

Wkrętarka do 500 zł – podsumowanie

Pośród bogatej oferty wkrętarek do 500 zł należy zwrócić uwagę na kluczowe kwestie, które nie tylko poprawią komfort pracy, ale i zagwarantują dłuższą żywotność urządzenia. Podczas poszukiwań „wkrętarki idealnej” należy pamiętać m.in. o rodzaju silnika, a także przemyśleć sposób ładowania. Zważając na to, że jest to wybór na lata, warto postawić na jakość i wybrać najlepszy sprzęt z tej półki cenowej. Jeśli sprzęt posiada funkcje wymienione w artykule – możesz być spokojny, na pewno taka wkrętarka będzie dobrym wyborem.
Zdjęcie: Envato Elements