Data publikacji:

iPhone 15. Przecieki na temat nowe smartfona Apple

iPhone 14 jeszcze nie wszedł do oficjalnej sprzedaży, a już pojawiają się pierwsze spekulacje na temat modelu, który ma zadebiutować w 2023 roku. Pierwsze doniesienia są bardzo interesujące i mówią o małej rewolucji, jaka może zajść w smartfonach Apple.
iphone 15

Jakie wzornictwo będzie miał iPhone 15?

iPhone 15 według nieoficjalnych informacji ma być podobny do iPhone’ów 14. Notch gdzie znajduje się Face ID zostanie znacząco zmniejszony i na przednim panelu zobaczymy jedynie delikatne wycięcie na głośnik i aparat. Plotki mówią o tym, że iPhone 15 Pro mógłby mieć Face ID schowane pod ekranem. To z pewnością miałoby ogromny wpływ na ostateczny wygląd urządzenia.
Firma z Cupertino najpewniej zaprezentuje cztery modele iPhone’ów w następującej konfiguracji:
  • iPhone 15 - 6,1 cala
  • iPhone 15 Pro - 6,1 cala
  • iPhone 15 Max - 6,7 cala
  • iPhone 15 Pro Max - 6,7 cala

Ta zmiana może być prawdziwą rewolucją w iPhone’ach 15

O tej zmianie mówi się już od dłuższego czasu. Apple w 2023 ma planować porzucenie złącza Lightning na rzecz portu USB typu C. Europejskie regulacje zmuszają firmę z Cupertino do zastosowania tego rozwiązania, dlatego ten ruch wydaje się bardzo prawdopodobny. Jedna z plotek mówi nawet o tym, że nowe iPhone’y miałyby zostać pozbawione fizycznego portu ładowania na rzecz magnetycznego portu MagSafe. Taki ruch wydaje się jednak mało prawdopodobny, ponieważ magnetyczne złącze nie oferuje tak szybkiego ładowania jak standardowy przewód z dobrym zasilaczem.
Pod obudową może znaleźć się procesor wykonany w 3 nm procesie technologicznym. To miałoby zwiększyć wydajność urządzenia nawet o 15% przy jednoczesnej redukcji zużycia energii o około 30%. Dzięki temu nowe iPhone’y mogłyby pracować na baterii jeszcze dłużej.

iPhone 15. Jaki będzie miał aparat?

Jest jeszcze zbyt wcześnie żeby mówić o pełnej specyfikacji nowych iPhone’ów, jednak według pogłosek iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max mogą mieć peryskopowy teleobiektyw z 10-krotnym przybliżeniem optycznym. Przypomnijmy, że dotychczas teleobiektyw iPhone’a pozwala na 3-krotne przybliżenie bez straty jakości.

Czy pojawi się iPhone 15 Fold?

Składane smartfony podbijają rynek, czego świetnym przykładem jest Xiaomi, Samsung czy Huawei. Apple na polu innowacji zostaje trochę w tyle, dlatego wszyscy liczą, że w 2023 roku zobaczymy składany smartfon z logo nadgryzionego jabłka. Analityk Ming-Chi Kuo wierzy, że taka premiera będzie miała miejsce właście w 2023 roku.

iPhone 15. Kiedy premiera?

Premiera nowych iPhone’ów odbędzie się najprawdopodobniej jesienią 2023 roku. Na ten moment nie znamy żadnych szczegółów. Apple póki co skupia się na jesiennych konferencjach. W 2022 roku zobaczymy konferencję poświęconą nowym iPhone’om, a także iPadom.

Czy warto czekać na iPhone’a 15?

iPhone 15 będzie z pewnością rewolucją  i dla miłośników marki mogą to być przełomowe telefony na miarę iPhone’a X. Jednak na horyzoncie mamy premierę iPhone’a 14, która jest tuż za rogiem. Amerykański producent ma zaskoczyć kilkoma zmianami, dlatego rozsądniejszym wyborem jest skierowanie uwagi na iPhone’a 14 lub iPhone’a 14 Pro. Przez najbliższy rok to te smartfony będą cieszyły się największą popularnością. Jeśli jesteś posiadaczem iPhone’a 13, to nowości mogą nie być dla Ciebie wystarczające i wtedy rzeczywiście warto poczekać na kolejną generację.
Zdjęcie: Materiały producenta
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.