Data modyfikacji:

Jaki będzie Samsung Galaxy S24? 

Mimo że do premiery Samsunga Galaxy S24 pozostało jeszcze kilka miesięcy, to w sieci pojawiają się pierwsze doniesienia na temat możliwej specyfikacji. Sprawdź, czym może zaskoczyć nas popularny flagowiec. 
samsung galaxy a54 specyfikacja

Jakie wzornictwo będzie miał nowy Samsung Galaxy S24? 

Wszystko wskazuje na to, że na wzór konkurencyjnych iPhone’ów, telefony z serii Galaxy S24 będą miały płaskie wzornictwo. Największe zmiany mają dosięgnąć ramki, która ma być łudząco podobna do tej, którą znamy z telefonów Apple’a. Te informacje nie dotyczą wersji Ultra, która ma zachować w dużej mierze dotychczasowe wzornictwo.
Samsung Galaxy S24 i Samsung Galaxy S24+ mają korzystać z nowych wyświetlaczy LTPO AMOLED o przekątnej 6,1 oraz 6,6 cala. W tych wersjach powinniśmy zobaczyć odchudzone ramki. 

Pierwsze przecieki o Samsungu Galaxy S24 Ultra 

Według przecieków, które opublikował serwis GSM Arena, nowy Samsung Galaxy S24 Ultra ma mieć tytanową ramkę zamiast aluminiowej. Taki ruch nie powinien nikogo specjalnie dziwić, ponieważ nowy iPhone 15 Pro Max został właśnie wykonany z tytanu. Południowokoreański producent z pewnością nie będzie chciał odstawać od swojego konkurenta. Spodziewana waga urządzenia ma wynosić około 233 gramów. 
Użytkownik Ice Universe, który jest znany z przekazywania nieoficjalnych informacji na temat smartfonów, twierdzi, że nowy panel w Galaxy S24 Ultra będzie dysponował jasnością 2200 nitów. Dla porównania Samsung Galaxy S23 Ultra oferuje jasność 1750 nitów.
Ciekawa jest informacja na temat ramek, które mają mieć grubość około 3,42 mm. Wówczas nowy telefon oferowałby rozczarowujący bo 88% stosunek ekranu do obudowy. Do premiery pozostało jeszcze kilka miesięcy, dlatego te pogłoski trzeba traktować z lekkim dystansem. Zagadką natomiast pozostaje możliwa wielkość wyświetlacza. Spodziewamy się, że smartfon zachowa rozmiar 6,8 cala, choć nie można wykluczyć, że Samsung pokusi się o powiększenie panelu. 
Pod obudową wszystkich trzech smartfonów mają znaleźć się procesory Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3. Model Ultra w bazowej wersji ma mieć 8 GB pamięci RAM, ale w droższych konfiguracjach zapewne zobaczymy 12 GB lub 16 GB pamięci RAM. W Galaxy S24 Ultra ma pozostać bateria o pojemności 5000 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania o mocy 45W. Na tym polu producent nie planuje większych zmian. 
Bardzo ciekawie brzmią doniesienia na temat aparatów fotograficznych. Najnowszy przeciek od Ice Universe mówi o tym, że najprawdopodobniej otrzymamy 10-megapikselowy teleobiektyw z 3-krotnym przybliżeniem optycznym. Zupełnie nowa matryca 50-megapikselowa ma zostać zestawiona z teleobiektywem, który ma mieć 5-krotne przybliżenie optyczne.
Tym samym w smartfonie ma zabraknąć 10-krotnego zoomu. To duże zaskoczenie, ponieważ takie przybliżenie znajdziemy w Samsungu Galaxy S23 Ultra. Ale to nie koniec informacji, ponieważ wersja Ultra w aparacie głównym ma dysponować matrycą ISOCELL HP2SX o rozdzielczości 200 Mpix i wielkości 1/1.3 cala. Smartfon miałby wykorzystać natywne łączenie czterech pikseli w jeden, co pozwoliłoby zwiększyć jakość i odwzorowanie szczegółów na fotografiach. 

Kiedy premiera Samsungów Galaxy S24?  

Na ten moment nie znamy dokładnej daty premiery nowych telefonów, ale na pewno nastąpi to nie wcześniej niż w 2024 roku. Spodziewamy się, że oficjalna premiera odbędzie się na przełomie stycznia i lutego. Więcej informacji na pewno otrzymamy w kolejnych miesiącach. 
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.