Data publikacji:

Jak działa prostownica keratynowa? Jaką wybrać?

Prostownica do włosów to jedno z najpopularniejszych urządzeń do stylizacji fryzury w domowych warunkach. Wystarczy kilka ruchów, by ujarzmić puszące się włosy lub zmienić loki w gładką taflę. Czy słyszałaś o prostownicy keratynowej? Ten sprzęt, poza ułożeniem twoich włosów, wpłynie pozytywnie na ich kondycję.

Czym jest prostownica keratynowa?

Nie ma łatwiejszego sposobu na wygładzenie włosów w kilka minut niż sięgnięcie po prostownicę do włosów. To sprzęt, który można znaleźć w łazience niejednej kobiety. Stosują go nie tylko posiadaczki loków. Prostownica pomaga ujarzmić włosy puszące się lub poprawić wygląd tych, które po prostu nie prezentują się zbyt zdrowo.

Warto wiedzieć, że na rynku można znaleźć kilka rodzajów prostownic. Jaką prostownicę wybrać? Jednym z popularniejszych w ostatnim czasie jest prostownica keratynowa. Jak działa i czy warto ją stosować?

Prostownica keratynowa na pierwszy rzut oka wygląda zupełnie tak samo jak jej klasyczny odpowiednik. Sekret tkwi w płytkach, które zostały pokryte specjalną powłoką zawierającą keratynę – naturalny budulec włosa.

Aby zrozumieć działanie keratynowej prostownicy, należy bliżej przyjrzeć się funkcjom keratyny. Jako naturalny składnik budujący włos, keratyna odpowiada za jego wzmocnienie, gładkość i sprężystość. Ponadto dzięki keratynie włosy są mniej podatne na szkodliwe czynniki zewnętrzne, takie jak np. wysoka temperatura.

Zastosowanie płytek keratynowych w prostownicy pozwala nie tylko wyprostować włosy, ale dodać im blasku oraz miękkości. Ponadto keratyna wydzielana przez prostownicę zabezpiecza włosy przed działaniem ciepła. Dzięki temu, nawet przy codziennym stosowaniu, prostownica keratynowa nie wysusza kosmyków tak bardzo,jak zwykła.

Jaką prostownicę keratynową wybrać?

Wybór prostownic keratynowych jest bardzo szeroki. Praktycznie każdy producent drobnego AGD posiada w swojej ofercie taki produkt. Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań idealnej prostownicy?

Prostownica keratynowa z pielęgnującymi płytkami

Najpopularniejszym typem prostownicy keratynowej jest ta, która posiada płytki ceramiczne pokryte keratyną. Wysoka temperatura pozwala uzyskać efekty niemal tak dobre jak w salonie fryzjerskim, bez negatywnego wpływu na strukturę włosa. Takie rezultaty uzyskasz, sięgając po świetnie ocenianą prostownicę keratynową Philips Pro Care Keratin.

Prostownica keratynowa z czytnikiem nawilżenia włosów

Innym rodzajem prostownicy keratynowej jest urządzenie, które sprawdza nawilżenie włosów i samo dobiera optymalną temperaturę prostowania. Prostownica nigdy nie ustawi poziomu temperatury, który zaszkodziłby twoim włosom. W pakiecie z tą inteligentną funkcją otrzymujesz pielęgnujące, prostujące płytki pokryte powłoką keratynową. Takie opcje znajdziesz m.in. w rewelacyjnej prostownicy keratynowej Remington Keratin Protect.

Szczotka prostująca z powłoką keratynową

Jeśli chcesz połączyć prostowanie włosów z ich równoczesnym rozczesywaniem, wypróbuj szczotkę prostującą, taką jak ta z serii Keratin Protect marki Remington. Stosując ją w bezpieczny sposób, wyprostujesz włosy, nie odbierając im objętości. Zaletą urządzenia jest również funkcja jonizacji, która dodatkowo chroni kosmyki przed temperaturą.

Prostownica z dozownikiem keratyny

Ostatnim rodzajem prostownicy keratynowej jest model ze zbiornikiem na keratynę, który należy regularnie uzupełniać. Ten typ prostownicy jest stosunkowo rzadko stosowany w warunkach domowych; o wiele częściej można spotkać go w salonach fryzjerskich.

Prostownica, taka jak Joico Styler, posiada zbiornik, do którego należy wlać preparat do włosów z keratyną. Pod wpływem ciepła zamienia się on w parę wodną, która wnika w głąb włosów, dokładnie je pielęgnując.

Używaj prostownicy z rozsądkiem

Należy pamiętać, że sama obecność keratyny w prostownicy nie sprawia, że urządzenie to jest całkowicie nieszkodliwe dla włosów. Wciąż emituje ono spore dawki ciepła, które nie jest dla kosmyków korzystne. Prostownicy keratynowej należy używać roztropnie – zbyt częste prostowanie włosów z użyciem wysokiej temperatury wpłynie na nie negatywnie, nawet mimo obecności pielęgnujących składników!

Jak bezpiecznie prostować włosy?

Prostownica keratynowa to świetne rozwiązanie dla kobiet, których prostowanie włosów jest codziennym rytuałem. Tego typu urządzenie będzie o wiele delikatniejsze od zwykłej prostownicy. Pamiętaj jednak, że stylizacja włosów na gorąco wymaga odpowiedniego przygotowania.

  • Nigdy nie prostuj włosów mokrych lub wilgotnych – są wówczas bardzo wrażliwe na uszkodzenia!
  • Przed prostowaniem użyj kosmetyku, który chroni włosy przed wysoką temperaturą. Dobrymi opiniami cieszą się spraye i sera ochronne z dodatkiem keratyny.
  • Prostuj włosy, wydzielając niewielkie pasma. To sposób na szybsze wyprostowanie włosów.
  • Stylizując włosy, ustaw prostownicę na niższą temperaturę.
  • Zadbaj o pielęgnację włosów – stosuj delikatne kosmetyki myjące, a także nawilżające odżywki i maski. Wypielęgnowane włosy będą bardziej odporne na działanie ciepła.

Prostownica keratynowa – stylizacja i pielęgnacja w jednym

Prostownica z keratyną to urządzenie idealne dla kobiet, które często stylizują włosy na gorąco. Pamiętaj jednak, że każda prostownica stosowana w nadmiarze może pogorszyć kondycję kosmyków. Stosuj ją z głową, by cieszyć się zdrowymi i pięknie ułożonymi włosami.

Autorka: Joanna Stanuch