Data modyfikacji:

Jak wybrać prostownicę, która nie niszczy włosów?

Mówi się, że prostowanie źle wpływa na kondycję kosmyków. A gdyby tak znalazła się prostownica, która nie niszczy włosów? Okazuje się, że na rynku jest wiele takich modeli. Jak one działają i przede wszystkim jaki produkt wybrać? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury! 

prostownica która nie niszczy włosów

Prostownica, która nie niszczy włosów – czyli jaka?

Na rynku znajdziesz kilka rodzajów prostownic, które nie niszczą włosów. Poniżej omawiamy każdą z nich. Pamiętaj jednak, że nadmierne prostowanie zawsze będzie mieć negatywny wpływ na włosy. Co prawda, jakość prostownicy ma tutaj kluczowe znaczenie, ale nawet najlepszy model nie uchroni twoich kosmyków, jeśli będziesz prostować je nawet kilka razy dziennie. Zobacz, jaką prostownicę wybrać?

Prostownica ceramiczna

Taka prostownica ma płytki ceramiczne, które są trwałe i równomiernie się nagrzewają, a dodatkowo wygładzają włosy. Prostownica ceramiczna znacznie zmniejsza ryzyko przypalenia włosów. Ponadto taka powłoka jest śliska, a więc prostowanie jest szybkie, łatwe i wygodne.

Czy wiesz, że prostownica ceramiczna ma też zbawienny wpływ na układanie się włosów? Ceramiczne płytki takiej prostownicy zamykają łuski włosa, dzięki czemu te prezentują się ładniej i lepiej się układają – niektórzy twierdzą, że dzięki takiej prostownicy można uzyskać efekt, jak po wyjściu z profesjonalnego salonu fryzjerskiego.

Kupując prostownicę ceramiczną, zwróć uwagę na to, czy jej płytki są ceramiczne, czy jedynie pokryte ceramiczną powłoką. Oczywiście najlepiej wybrać prostownicę z całkowicie ceramicznymi płytkami.

Prostownica keratynowa 

Chroni włosy przed przesuszeniem, zmniejsza ich łamliwość oraz zapewnia większą trwałość ułożonej fryzury. Jak działa prostownica keratynowa? Pod wpływem gorącej temperatury wydziela odżywiającą włosy keratyninę. Nie od dziś wiadomo, że ta ostatnia to naturalny składnik budujący włos. Keratyna jest włosom niezbędna, aby te były mocne, gładkie i sprężyste. Można zatem powiedzieć, że prostownica keratynowa prostuje i odżywia twoje włosy jednocześnie. To dobra prostownica, która nie niszczy włosów.

Prostownica z jonizacją 

Prostownice z jonizacją stają się coraz popularniejsze. Jak działają? Taka prostownica po nagrzaniu wytwarza jony ujemne. Te z kolei neutralizują jony dodatnie, które pojawiają się podczas każdego prostowania włosów klasyczną prostownicą.

Efekt? Włosy przestają się elektryzować, nie puszą się, są gładkie i lśniące. Ponadto jonizacja chroni włos przed degradacją i poprawia jego nawilżenie.

Czy wiesz, że funkcja jonizacji pozwala na dłużej cieszyć się kolorem farbowanych włosów? To wszystko dlatego, że jonizacja domyka łuski włosa, a więc kolor nie wypłukuje się tak szybko. My polecamy wybierać prostownice ceramiczne z funkcją jonizacji. To idealne połączenie dwóch technologii, mających zbawienny wpływ na twoje kosmyki. 

Prostownica do włosów, która ich nie niszczy – zwróć też uwagę na inne aspekty

Wybór odpowiedniego rodzaju prostownicy to nie wszystko. Przed kupnem warto też zwrócić uwagę na inne aspekty, dzięki którym kupiona prostownica nie zniszczy twoich włosów. Jakie? Poniżej podpowiadamy. 

Prostownica z dużym zakresem regulacji temperatury

Jak powszechnie wiadomo, zbyt wysoka temperatura prostownicy potrafi zniszczyć zdrowe kosmyki. Jak więc tego uniknąć? Wybrać model z dużym zakresem regulacji temperatury.

Włosy cienkie, łamliwe i zniszczone najlepiej prostować temperaturą od 150 do 200 stopni Celsjusza. Wyjątkowo zniszczone, łamliwe kosmyki, które są z reguły dość proste, warto z kolei prostować temperaturą o mocy nie większej niż 100 stopni Celsjusza. Wybierając prostownicę, zwróć więc uwagę, czy wybrany model posiada taki zakres temperatury. 

Prostownica z podczerwienią

Dzięki podczerwieni, zwanej inaczej infrared, ciepło emitowane przez prostownicę jest rozprowadzone po pasmach równomiernie. Ponadto podczerwone promieniowanie pobudza produkcję kerato-protein, które sprawiają, że włosy stają się bardziej lśniące, a ich struktura jest odmłodzona i zregenerowana. Co więcej, podczerwień nawilża i odżywia włosy. Nie wspominając o tym, że dzięki niej kosmyki lepiej przyswajają składniki odżywcze zawarte w używanej przez ciebie odżywce czy szamponie.

Prostownica z ultradźwiękami

Dzięki ultradźwiękom włosy lepiej wchłaniają składniki odżywcze zawarte w stosowanych kosmetykach. Przy użyciu takiej prostownicy można nawet przeprowadzać zabiegi regenerujące – tego typu urządzenie szczególnie polecane jest więc do kuracji wykorzystujących keratynę. Na rynku najczęściej można spotkać prostownice z ultradźwiękami i podczerwienią w jednym urządzeniu. 

Prostownica wykorzystująca parę

Prostuje włosy przy wykorzystaniu pary wodnej. Takie prostownice są najczęściej nieco większe, ponieważ mają specjalne zbiorniczki, do których wlewa się wodę. Para ma wspaniały wpływ na włosy. Przede wszystkim nawilża je, zapobiega nadmiernemu wysuszaniu pasm, wygładza włosy i nadaje im blask. Warto dodać, że prostownica parowa działa nieco delikatniej, więc może nie sprawdzić się do prostowania loków o mocnym skręcie.

Jak widać, można zrobić naprawdę wiele, aby prostowanie włosów nadmiernie ich nie niszczyło i pozwalało zachować kosmyki w dobrej kondycji. Pamiętaj jednak, że każde urządzenie wykorzystujące wysoką temperaturę ma pewien wpływ na kondycję twoich włosów. Jeśli więc będziesz prostować je kilka razy dziennie, w dodatku na mokro, to nawet najlepszy sprzęt nie ochroni cię przed zniszczeniami. 

A wy, jakiej prostownicy używacie na co dzień? Znaliście wcześniej opisane w tym artykule technologie czy to dla was nowość?

Najlepsza prostownica do włosów - ranking

Autorka: Klaudia Borycka