Data publikacji:

Najlepszy odkurzacz do liści. Ranking

Masz duży ogród, którego grabienie zajmuje ci wiele godzin? A może szukasz sprzętu, który ułatwi seniorowi uporządkowanie przydomowego terenu? Znakomitym wyborem jest odkurzacz do liści. Nasz ranking pomoże ci w znalezieniu najlepszego modelu.
najlepszy odkurzacz do liśći

Jakie zalety ma odkurzacz do liści?

Zastanawiasz się, czy warto wybrać jeden z odkurzaczy do liści z naszego rankingu? Odpowiedź jest prosta – zdecydowanie tak. Urządzenie ma wiele zalet, które z pewnością docenią właściciele działek i przydomowych ogrodów. Korzyści z zakupu dobrego odkurzacza do liści to przede wszystkim:
 • wygoda usuwania liści z trawnika – zamiast grabić metr po metrze, wystarczy użyć sprzętu, aby szybko i komfortowo pozbyć się liści z dowolnego podłoża;
 • oszczędność czasu – grabienie jest nie tylko męczące, ale także czasochłonne, dlatego z pomocą odkurzacza do liści możesz skrócić czas porządków na trawniku;
 • dokładność – duża moc odkurzaczy do liści z rankingu sprawia, że dokładnie rozprawiają się nie tylko z liśćmi, ale także innymi niechcianymi pozostałościami na trawniku, i to nawet tymi znajdującymi się w trudno dostępnych miejscach;
 • ekologia – wybierając model z możliwością rozdrabniania, możesz wykorzystać zebrane liście do przygotowania kompostu.
 • Odkurzacz do liści – elektryczny czy spalinowy?

  Jaki odkurzacz do liści wybrać – elektryczny czy spalinowy? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na temat dwóch wymienionych typów.
 • Odkurzacz do liści elektryczny jest dostępny w wersji akumulatorowej (popularniejsze rozwiązanie) i sieciowej, które nie jest zbyt chętnie wybierane przez działkowców. Pierwszy rodzaj, czyli odkurzacz do liści akumulatorowy, działa cicho i jest poręczny, ponieważ nie wymaga nieustannego podłączenia do prądu. Wystarczy pamiętać o regularnym ładowaniu urządzenia. Bezprzewodowa praca ma jednak jeden minus – odkurzacz może rozładować się w najmniej oczekiwanym momencie.
 • Odkurzacz spalinowy do liści to urządzenie do zadań specjalnych, które może pochwalić się dużą mocą i nieograniczonym zasięgiem. To wygoda i poręczność w jednym. Warto jednak pamiętać, że w przypadku odkurzacza spalinowego do pracy należy liczyć się z głośną pracą. Jego silnik nie jest także obojętny dla środowiska.
 • Jakie parametry sprawdzić przed zakupem jednego z odkurzaczy do liści z rankingu?

  Wiesz już, czym różni się odkurzacz spalinowy do liści od tego elektrycznego. Gdy wybierzesz już odpowiedni rodzaj zasilania, czas przejść do sprawdzenia innych parametrów. Jednym z nich jest moc, która powinna być jak największa. Najlepsze modele dostępne na rynku mogą pochwalić się mocą na poziomie nawet 3000 W i są to urządzenia spalinowe. Odkurzacze do liści akumulatorowe, z uwagi na bezprzewodową pracę, są słabsze.
  Kolejnym ważnym parametrem jest pojemność worka. Podobnie jak w przypadku mocy, tak i tu warto zdecydować się na jak największą wartość. Dlaczego? Ponieważ będzie wymagać rzadszego opróżniania, zwłaszcza jeśli planujesz używać odkurzacza do liści na dużym terenie.
  Sprawdź też wagę odkurzacza do liści, która ma bezpośredni wpływ na komfort korzystania ze sprzętu ogrodowego. Im jest ona większa, tym mniej wygodne jest używanie wybranego modelu, a w niektórych przypadkach może doprowadzić też do zakwasów.
  Na zakończenie upewnij się, że interesujący cię odkurzacz do liści z rankingu jest wyposażony w funkcję rozdrabniania. To praktyczny dodatek, który, jak z pewnością się domyślasz, rozdrabnia zebrane liście czy szybki. Dzięki temu nie tylko trzeba rzadziej opróżniać worek, ale także można od razu wykorzystać odpady jako dodatek do kompostu.

  Najlepsze odkurzacze do liści – ranking

  Czas sprawdzić, jaki jest najlepszy odkurzacz do liści. Nasz ranking nie pozostawia żadnych wątpliwości i jest źródłem cennych informacji dla klientów, którzy nadal nie zdecydowali się na konkretny model. Zobacz, jaki odkurzacze do liści warto mieć na oku w trakcie zakupów!

  1. NAC VBE350-AS-DW 3500 W

  Model marki NAC to najpopularniejszy odkurzacz do liści w rankingu. To urządzenie elektryczne, które zostało wyposażone w opcję rozdrabniania i worek o pojemności 40 l. Może pochwalić się mocą na poziomie 3500 W oraz niedużą wagą, która wynosi 3 kg. Do zalet popularnego odkurzacza do liści, którego opinie potwierdzają wysoką jakość i funkcjonalność, możemy zaliczyć też dodatkową funkcję dmuchawy oraz ergonomiczną konstrukcję.

  2. Ryobi OBV18 Brushless 5133003661

  Odkurzacz do liści akumulatorowy o wadze 3,7 kg i pojemności worka wynoszącej 45 l. Sprzęt ogrodowy jest wyposażony w silnik bezszczotkowy, który gwarantuje maksymalną wydajność i dokładność podczas prac na działce. Nie zabrakło też opcji dmuchawy oraz specjalnego trybu turbo, który zaskoczy cię swoją mocą.

  3. Black&Decker GW3031BP-QS

  Sprzęt Black&Deckler to odkurzacz do liści elektryczny, który ma worek o pojemności wynoszącej aż 72 l. Moc na poziomie 3000 W, dodatek funkcji rozdrabniania, metalowy wentylator oraz możliwość wykorzystania w roli dmuchawy sprawiają, że ten odkurzacz do liści z rankingu z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

  4. Faworyt YLD 30A

  Odkurzacz spalinowy do liści z workiem o pojemności 55 l. Urządzenie jest najcięższą propozycją w rankingu – waży aż 7,5 kg. Jest jednak wyposażone w funkcję rozdrabniania i dmuchania, ma 2-suwowy silnik o maksymalnej wydajności oraz zostało zaprojektowane w taki sposób, aby nawet intensywna eksploatacja nie pozostawiała na nim śladu.

  5. Gardena ErgoJet 3000 (9332-20)

  Ostatni polecany odkurzacz do liści w rankingu. Elektryczny sprzęt ogrodowy ma moc 3000 W i worek o pojemności 45 l. Waży 4,8 kg oraz ma wbudowaną funkcję dmuchawy i rozdrabniania. Do innych zalet popularnego modelu możemy zaliczyć ergonomiczną konstrukcję, łatwość opróżniania, regulowaną prędkość oraz metalowy wirnik, który bez problemu radzi sobie z wszystkimi odpadami.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Katarzyna Wendzonka
  Katarzyna Wendzonka

  Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.