Data modyfikacji:

Co wiemy o dziewiątej generacji zegarka Apple Watch?  

Dziewiąta generacja zegarka Apple Watch pojawi się już jesienią tego roku. Czy amerykański producent zdecyduje się na radykalne zmiany, czy czeka nas kolejne odświeżenie znanej już konstrukcji? Sprawdź, jakie informacje udało nam się zebrać na temat tego smartwatcha Apple Watch 9.
apple watch 8

Apple Watch 9 może otrzymać kilka ważnych zmian

Pomijając debiut Apple Watcha Ultra, który był powiewem świeżości w ofercie inteligentnych zegarków amerykańskiego producenta, to trzeba przyznać, że Apple Watch 8 czy Apple Watch 7 były do siebie łudząco podobnymi urządzeniami, które różniły jedynie kosmetyczne zmiany.
Niestety, ale szanse na to, że Apple zdecyduje się na wizualną rewolucje są raczej niewielkie. Na ten moment nie pojawiły się żadne informacje wskazujące, że otrzymamy jeszcze większe ekrany. Apple Watch 9 ma występować w dwóch wersjach z kopertą 41 mm oraz 45 mm. Choć nie można wykluczyć, że producent postanowi ujednolicić ofertę i Apple Watch 9 będzie miał płaski wyświetlacz tak jak ma to miejsce w wersji Ultra.  
Niemal na pewno nowy Apple Watch otrzyma procesor Apple S9, który ma wprowadzić lepszą wydajność, ale również lepsze zarządzanie energią, co miałoby przełożyć się na dłuższy czas pracy.  Bateria to jedna ze słabszych stron zegarków Apple, dlatego taka zmiana na pewno ucieszyłaby wielu użytkowników.
Jedną ze zmian w nowym modelu może być pojawienie się Bluetooth 5.3, jednak nie można uznać tej zmiany za rewolucyjną. Niemal na pewno Apple Watch 9 otrzyma kolejne funkcje sportowe uwzględniające kolejne dyscypliny.  
Mark Gurman z Bloomberga twierdzi, że Apple szykuje największą aktualizację systemu watchOS od czasu jego premiery. W nowej wersji miałyby pojawić się ułatwienia, które pomogłyby przy korzystaniu z aplikacji. Czeka nas prawdopodobnie wielki powrót widżetów, a także odświeżony interfejs. Więcej powinniśmy dowiedzieć się podczas czerwcowej konferencji dla deweloperów kiedy to właśnie zostaną zaprezentowane systemy operacyjne iOS oraz watchOS.
Apple Watch 9 możliwa specyfikacja
 • wymiary: 45 x 38 x 10,7 mm  
 • waga: 42 g  
 • ekran: 1,9 cala  
 • rozdzielczość: 484x396 px  
 • procesor: Apple S9  
 • pamięć RAM: 1 GB  
 • pamięć wewnętrzna: 32 GB  
 • bateria: 308-315 mAh  
 • system operacyjny: watchOS 10  
 • Kiedy odbędzie się premiera zegarka Apple Watch 9?

  Premiera Apple Watcha 9 odbędzie się tego samego dnia co iPhone’a 15. Najnowsze przecieki wskazują, że będzie to najprawdopodobniej data 6 września. Do sprzedaży nowe zegarki miałyby trafić 15 września. Na temat cen niestety, ale nie wiemy aktualnie zbyt wiele. Spodziewamy się, że będą one podobne, co w przypadku serii Apple Watch 8.  

  Czy warto czekać na nowego Apple Watcha 9?

  Na to pytanie trudno odpowiedzieć, ponieważ do premiery pozostało jeszcze kilkanaście tygodni i amerykański producent może nas czymś zaskoczyć. Na dzień dzisiejszy oczekiwanie na pojawienie się nowego modelu raczej nie ma większego sensu. Apple Watch 8 jest aktualnie dostępny za około 2400 złotych, dlatego warto się nim zainteresować. Świetny wyświetlacz, doskonała wydajność, a także szeroki wybór pasków sprawiają, że jest to model obok, którego trudno przejść obojętnie.  

  Szykowana jest także premiera Apple Watch Ultra 2.
  Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.