Data modyfikacji:

Xiaomi Mi Band 8 oficjalnie. Kiedy premiera w Polsce?

Opaska Xiaomi Mi Band 8 została oficjalnie zaprezentowana i wszystko wskazuje na to, że chiński producent przygotował małą rewolucję. Już na pierwszy rzut oka widać poważne zmiany we wzornictwie, ale na tym nie koniec! Sprawdź, jakimi funkcjami będzie dysponowała opaska fitness! 
xiaomi smart band 7 pro

Xiaomi Mi Band 8 z zupełnie nowym wyglądem! 

Xiaomi Mi Band 8 pod względem wizualnym zmienił się nie do poznania. W pierwszej kolejności otrzymaliśmy 1,62-calowy wyświetlacz, który ma zagęszczenie pikseli wynoszące 326 ppi. Nowością jest zastosowanie wyższej częstotliwości odświeżania 60 Hz. Dzięki temu odtwarzane animacje są zdecydowanie płynniejsze. Xiaomi przygotowało wiele interesujących tarcz, a wsród nich znajdziemy kilka pozwalających na skorzystanie z prostych gier. To idealne rozwiązanie podczas stania w długiej kolejce, czy 
Wbudowany czujnik oświetlenia umożliwia automatyczną regulację jasności, co w codziennym użytkowaniu jest bardzo przydatne. Ekran został zabezpieczony szkłem hartowanym 2.5D, natomiast ramka została wykonana z metalu. 
Kolejną ważną nowością jest przeprojektowany system szybkiej wymiany pasków. Producent ujawnił, że w sprzedaży pojawi się spora liczba pasków wykonanych ze skóry, metalu lub elastycznego materiału TPU. Nowy wygląd jest bardziej elegancki, co jasno wskazuje na to, że Xiaomi Mi Band 8 będzie dedykowany nie tylko dla osób aktywnych. 
Ciekawie zapowiada się specjalny uchwyt, który pozwoli zrobić z Mi Banda 8 wisiorek. Urządzenie założone na szyi nadal będzie liczyć kroki, a także umożliwiać dokonywanie płatności za pośrednictwem NFC. W trybie naszyjnika zostanie wyświetlona specjalna tarcza. 
Na tym jednak nie koniec! W sprzedaży będzie dostępne specjalne etui, które umożliwi zamontowanie pastylki na butach. To rozwiązanie stworzone  myślą o biegaczach. W ten sposób dostarczane dane będą bardziej wiarygodne, a Xiaomi przygotowało 13 profesjonalnych trybów uwzględniających takie dane jak częstotliwość, czy długość kroku. 

Nowy Mi Band 8 ma świetną specyfikację 

Xiaomi Mi Band 8 wyróżnia się nie tylko świetnym wyglądem, ale również bardzo dobrą specyfikacją. Bateria przy standardowym użytkowaniu jest w stanie wytrzymać około 16 dni na jednym cyklu ładowania. Przy włączonej funkcji Always On Display czas ten wyniesie około 6 dni, co również jest niezłym wynikiem. Xiaomi zastosowało technologię szybkiego ładowania, co pozwala na dostarczenie energii od 0 do 100% w około godzinę. 
Oczywiście na pokładzie opaski sportowej nie zabrakło czujników odpowiedzialnych za monitorowanie pracy serca, poziomu tlenu we krwi, snu oraz ciśnienia. Ponadto mamy do dyspozycji aż 150 trybów sportowych wśród których znajdziemy inteligentny tryb biegania, czy projekcję danych sportowych. 

Xiaomi Mi Band 8 - cena i dostępność 

Xiaomi Mi Band 8 na ten moment będzie dostępny jedynie na terenie Chin. Cena podstawowej wersji wynosi 249 juanów, co po przeliczeniu daje kwotę 152 złotych. Wersja z NFC została wyceniona na 299 juanów, czyli mniej więcej 182 złote. Na ten moment nie wiemy, kiedy Xiaomi Mi Band 8 pojawi się w Polsce, ale nie mamy wątpliwości, że ta premiera jest kwestią najbliższych tygodni. 
Xiaomi Mi Band 8 specyfikacja:
 • ekran: 1,62 cala AMOLED 
 • rozdzielczość: 192x400 px 
 • jasność: do 600 nitów 
 • czujniki: optyczny tętna i tlenu we krwi, czujnik ruchu 
 • komunikacja: Bluetooth 5.1 
 • bateria: 190 mAh 
 • waga: 27 gramów 
 • Bartłomiej Mazurek
  Bartłomiej Mazurek

  Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.