Data modyfikacji:

Biblioteczka fana reprezentacji. Książki o polskich piłkarzach

Zbliżające się mistrzostwa Europy w piłce nożnej to świetna okazja do przeczytania książek o polskich piłkarzach. Na naszej stronie znajdziesz wiele pozycji niezbędnych w biblioteczce każdego kibica, zaczynając od książek o gwiazdach polskiej kadry i przechodząc do publikacji analizujących najlepsze ustawienia, działania sztabu oraz trenera. Chcesz wiedzieć więcej o naszej reprezentacji? Zapraszamy do zestawienia najlepszych książek o polskich piłkarzach.

Książki o reprezentacji

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć tytułów o polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Zobacz, po które tytuły warto sięgnąć.

Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji

Jedną z polecanych jest tytuł „Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji”. Książka przedstawia kulisy polskiej piłki nożnej widziane przez reporterów, którzy od lat znajdują się w samym centrum wydarzeń. Poznacie m.in. tajemnice transferu Roberta Lewandowskiego.

Tajemnice kadry

Nasza kolejna propozycja to „Tajemnice kadry” Sebastiana Staszewskiego. Czy wiesz, że Robert Lewandowski naśladuje w szatni taniec Michaela Jacksona? A czy wiedziałeś, że jeden z piłkarzy reprezentacji zapalił papierosa z samym Andrzejem Dudą?

Takich ciekawostek w książce znajdziesz o wiele więcej! Autor spędził kilkadziesiąt godzin na rozmowach z pracownikami sztabu i PZPN, aby świat mógł przeczytać książkę, jakiej jeszcze nie było. Jeśli wydaje ci się, że jako wielki fan piłki nożnej bardzo dobrze znasz reprezentację, to z pewnością będziesz zszokowany, jak zachowują się nasi piłkarze, gdy nikt nie patrzy.

Od Euro do mundialu

Inną – nie mniej ciekawą lekturą – jest tytuł „Od Euro do mundialu” Romana Kołtonia. Jako fan sportu z pewnością kojarzysz to nazwisko. Reporter Polsatu Sport postanowił zajrzeć za kulisy przygotowań do Euro 2016 i mundialu w 2018 roku.

Relacja jest tym bardziej ciekawa, że jej autor towarzyszy kadrze już od niemal 25 lat i doskonale ją zna. W książce znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących pytań: dowiesz się, ile Real Madryt chciał zapłacić Lewandowskiemu za transfer.

Książki o piłkarzach polskiej reprezentacji

W księgarniach internetowych znajdziesz mnóstwo książek o polskich piłkarzach. Wybraliśmy dla ciebie propozycje warte uwagi.

Książki o Robercie Lewandowski

Na naszej wirtualnej półce z książkami najwięcej tytułów jest poświęconych kapitanowi polskiej kadry, czyli Robertowi Lewandowskiemu. Nie każdy wie jednak, jak Lewy przeszedł do historii światowej piłki nożnej. Wszystko zaczęło się w półfinale Champions League sezonu 2012/2013. Robert w jednym meczu strzelił Realowi Madryt aż 4 gole i wygrał mecz dla Borussii Dortmund.

Od tamtego momentu o piłkarzu mówią wszyscy. Jego sława trwa po dziś dzień, a Polacy pokładają w nim nadzieje podczas tegorocznego Euro 2020.

W proponowanych przez nas książkach przeczytasz wypowiedzi innych piłkarzy o Robercie, dowiesz się, jak trenuje i co robi, że zdobywa aż tyle bramek. Autorzy publikacji prześledzili także najlepsze bramki Lewego i jego życie, które przecież nie kończy się na boisku. Chcesz wiedzieć więcej? Sięgnij przed Euro 2020 po poniższe tytuły.

Książki o polskich piłkarzach

W biblioteczce prawdziwego kibica powinny znaleźć się także lektury o innych piłkarzach polskiej reprezentacji. Na naszej stronie znajdziesz m.in. książki o Wojciechu Szczęsnym, Łukaszu Fabiańskim, Arkadiuszu Miliku, Jakubie Błaszczykowskim, Kamilu Gliku czy Łukaszu Piszczku. Dowiesz się z nich więcej o życiu zawodników, ich stylu gry, przepisie na sukces oraz najlepszych momentach na boisku.

Książki o byłych reprezentantach Polski

Niesamowitą gratką dla prawdziwych fanów polskiej piłki nożnej będą książki o byłych zawodnikach naszej reprezentacji. Zachęcamy do sięgnięcia po tytuły przedstawiające kariery pilkarskie takich legend jak Kazimierz Deyna, Sebastian Mila czy Zbigniew Boniek.

Historia polskiej piłki nożnej

Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy piłka nożna zaczęła być popularna w Polsce oraz poznać sylwetki najbardziej zasłużonych dla naszej reprezentacji zawodników, to sięgnij do korzeni i poznaj historię najpopularniejszego sportu w naszym kraju. Poniższe tytuły są obowiązkowe przed Euro 2020 dla każdego prawdziwego fana piłki nożnej.

Autorka: Klaudia Borycka