Data publikacji:

Biblioteczka fana reprezentacji. Książki o polskich piłkarzach

Zbliżające się mistrzostwa świata w piłce nożnej to świetna okazja do przeczytania książek o polskich piłkarzach. Na naszej stronie znajdziesz wiele pozycji niezbędnych w biblioteczce każdego kibica, zaczynając od książek o gwiazdach polskiej kadry i przechodząc do publikacji analizujących najlepsze ustawienia, działania sztabu oraz trenera. Chcesz wiedzieć więcej o naszej reprezentacji? Zapraszamy do  zestawienia najlepszych książek o polskich piłkarzach.

Książki o reprezentacji

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć tytułów o polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Jedną z polecanych i jednocześnie najwyżej przez was ocenianych jest tytuł „Tajemnice kadry” Sebastiana Staszewskiego.

Tajemnice kadry

4,42 6 głosów
od 25,46 zł‚
Zobacz
Tajemnice kadry
Opinia od m...a2018-06-20 Ciekawy opis, wyglad, wykonanie 😊
Czy wiesz, że Robert Lewandowski naśladuje w szatni taniec Michaela Jacksona? A czy wiedziałeś, że jeden z piłkarzy reprezentacji zapalił papierosa z samym Andrzejem Dudą? Takich ciekawostek w książce znajdziesz o wiele więcej! Autor spędził kilkadziesiąt godzin na rozmowach z pracownikami sztabu i PZPN, aby świat mógł przeczytać książkę, jakiej jeszcze nie było. Jeśli wydaje Ci się, że jako wielki fan kopanej bardzo dobrze znasz reprezentację, to z pewnością będziesz zszokowany, jak zachowują się nasi piłkarze, gdy nikt nie patrzy.

Inną - nie mniej ciekawą lekturą - jest tytuł „Od Euro do mundialu” Romana Kołtonia.

Od Euro Do mundialu - Roman Kołtoń

4,00 5 głosów
od 19,00 zł‚ 23,00 zł -20%
Zobacz
Od Euro Do mundialu - Roman Kołtoń
Opinia od O...a2017-06-21 Kupiłam tą książkę dla chłopca 7 letniego, który fascynuje się polską reprezentacją. Był bardzo zadowolony. Książka ma sporo zdjęć i jest fajnie napisana.
Jako fan sportu z pewnością kojarzysz to nazwisko. Reporter Polsatu Sport postanowił zajrzeć za kulisy przygotowań do Euro 2016 i mundialu w 2018 roku. Relacja jest tym bardziej ciekawa, że jej autor towarzyszy kadrze już od niemal 25 lat i doskonale ją zna. W książce znajdziesz odpowiedzi na wiele nurtujących pytań: dowiesz się, jak reaguje Adam Nawałka, kiedy jego drużyna przesadza na imprezie, ile Real Madryt chciał zapłacić Lewandowskiemu za transfer oraz dlaczego sprzedaż Kapustki jest aż tak ważna dla małych klubów.

Ciekawą propozycją na liście książek o polskiej kadrze jest także tytuł „Orły Nawałki” Piotra Szymanowskiego:

Orły Nawałki - P. Szymanowski

4,33 3 głosy
od 19,32 zł‚
Zobacz
Orły Nawałki - P. Szymanowski
Opinia od Maurycy2018-06-08 Super, super, super! Na prezent dla dziecka. Sam nie czytałem.

Jeśli jesteś zainteresowany postacią trenera reprezentacji Adama Nawałki i chcesz wiedzieć, jak przebiegała jego kariera jako zawodnika oraz co sprawiło, że zbudował tak dobrą kadrę, to jest to niezbędny tytuł w Twojej biblioteczce. W ostatniej części autor przedstawił sylwetki wybranych piłkarzy, którzy wyróżnili się podczas Mistrzostw Europy w 2016 roku. Jak się okazuje nie każdy z nich miał sielskie i udane dzieciństwo, a środowisko, w jakim się wychowali wcale nie było gwarantem sukcesu.

Lektury obowiązkowe przed mundialem w Rosji

Niezbędniki kibica zostały przygotowane po to, abyś mógł dowiedzieć się wszystkiego o mistrzostwach świata 2018. W każdym z nich znajdziesz prezentację zakwalifikowanych drużyn, sylwetki najlepszych piłkarzy, w tym Roberta Lewandowskiego oraz tabele, w których możesz uzupełniać wyniki i śledzić zmagania na bieżąco. Co więcej, na naszej stronie znajdziesz niezbędniki kibica już od 10 zł! Zamów jeden z nich jeszcze przed Mundialem i dowiedz się informacji, z którymi każdy fan piłki nożnej powinien być na bieżąco.

Książki o piłkarzach polskiej reprezentacji

Na naszej wirtualnej półce z książkami najwięcej tytułów jest poświęconych kapitanowi polskiej kadry, czyli Robertowi Lewandowskiemu. Nie każdy wie jednak, jak Lewy przeszedł do historii światowej piłki nożnej. Wszystko zaczęło się w półfinale Champions League sezonu 2012/13. Robert w jednym z meczu strzelił Realowi Madryt aż 4 gole i wygrał mecz dla Borussii Dortmund. Od tamtego momentu o piłkarzu mówią wszyscy. Jego sława trwa po dziś dzień, a Polacy pokładają w nim nadzieje podczas tegorocznego mundialu. W proponowanych przez nas książkach przeczytasz wypowiedzi innych piłkarzy o Robercie, dowiesz się, jak trenuje i co robi, że zdobywa aż tyle bramek. Autorzy publikacji prześledzili także najlepsze bramki Lewego i jego życie, które przecież nie kończy się na boisku. Chcesz wiedzieć więcej? Sięgnij przed mundialem po poniższe tytuły:
W biblioteczce prawdziwego kibica powinny znaleźć się także lektury o innych piłkarzach polskiej reprezentacji. Na naszej stronie znajdziesz m.in. książki o Wojciechu Szczęsnym, Łukaszu Fabiańskim, Arkadiuszu Miliku, Jakubie Błaszczykowskim, Kamilu Gliku czy Łukaszu Piszczku. Dowiesz się z nich więcej o życiu zawodników, ich stylu gry, przepisie na sukces oraz najlepszych momentach na boisku.

Cofnijmy się w czasie, czyli historia polskiej piłki nożnej

Jeśli chcesz wiedzieć, kiedy piłka nożna zaczęła być popularna w Polsce oraz poznać sylwetki najbardziej zasłużonych dla naszej reprezentacji zawodników, to sięgnij do korzeni i poznaj historię najpopularniejszego sportu w naszym kraju. Poniższe tytuły są obowiązkowe przed mundialem w Rosji dla każdego prawdziwego fana piłki nożnej.
Tekst: Klaudia Borycka / kraina-stylu.pl

Przeczytaj także: