Data modyfikacji:

Piórnik szkolne – młodzieżowe, dla dziewczynek i chłopców

W podstawowym wyposażeniu wyprawki szkolnej, zaraz obok plecaka i podręczników, znajduje się piórnik szkolny. To nie tylko ładny pokrowiec na długopisy czy ołówki, ale również przedmiot, w którym dziecko uczy się utrzymywać ład i porządek. Przy wyborze etui warto zwrócić uwagę nie tylko na atrakcyjną i modną grafikę, ale także na funkcjonalność i jakość wykonania.
Dzięki temu nasze dziecko będzie mogło długo korzystać z takiego etui bez obawy o popsuty suwak czy rozerwany materiał. Zwracajmy szczególną uwagę na prawidłowe działanie zamka błyskawicznego, gdyż jest to element używany nawet kilkanaście razy dziennie i może szybko ulec uszkodzeniom mechanicznym.

Fajne piórniki młodzieżowe dla każdego nastolatka

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pokrowców. Poza wyborem fajnej i ciekawej grafiki powinniśmy zwrócić uwagę na typ przyszłego etui. Najlepiej jeśli zakupu dokonamy razem z dzieckiem, bo wtedy obie strony będą zadowolone z nabytku.

Piórnik dwukomorowy

We wnętrzu został wyposażony w gumki, które pozwalają utrzymać w jednym miejscu długopisy, ołówki czy linijkę. Sprawdzi się idealnie dla najmłodszych dzieci, ponieważ uczy odkładania rzeczy na swoje miejsce, a także chroni je przed zniszczeniami, które powstałyby, gdyby kredki i ołówki obijały o siebie nawzajem.

Taki pokrowiec jest lekki, więc nie będzie niepotrzebnie obciążał plecaka. Między materiałem został wszyty lekki, lecz sztywny element z plastiku, który dodatkowo chroni artykuły szkolne przed uszkodzeniami.

Pośród pokrowców jednokomorowych znajdują się także saszetki i tuby. Możemy jeszcze znaleźć piórnik z bocznymi klapkami, gdzie jest jeszcze więcej miejsca na kredki czy flamastry, lub takie bez wewnętrznych mocowań.

Piórnik wielokomorowy - trzykomorowy

Ten rodzaj etui sprawdzi się dla starszych dzieci, które poza kredkami czy ołówkami muszą posiadać w szkole ekierkę, linijkę czy cyrkiel. Dziecko nie powinno wkładać dużej ilości przedmiotów do małego etui z jedną komorą, ponieważ może dojść do połamania różnych artykułów szkolnych.

Gdy wszystko będzie włożone do odpowiedniej przegródki, dopasowanej rozmiarem do danej rzeczy, ochronimy je przed uszkodzeniem. Z reguły jedna komora jest przeznaczona na artykuły geometryczne, a druga na długopisy i kredki.

Dziecko może wybrać etui na akcesoria z wyposażeniem lub bez, w zależności od tego, czy w domu ma już potrzebne rzeczy do rysowania i pisania. Kupując etui z wyposażeniem mamy pewność, że każdy element będzie idealnie pasował na swoje miejsce, bez obawy o to, że jakaś kredka czy flamaster będzie z niej wypadać i niepotrzebnie się niszczyć.

Piórnik saszetka, piórnik tuba

Nastolatki oraz starsze dzieci nie potrzebują nosić do szkoły tak dużej ilości akcesoriów do pisania czy rysowania i w zupełności wystarczają im piórniki młodzieżowe bez wyposażenia i przegródek z gumkami na każdą kredkę.

Oprócz tego nie mają już w zwyczaju odkładania rzeczy na swoje miejsce i chcą mieć jak najmniej dodatkowych obciążeń w plecaku, z uwagi na dużą ilość książek i zeszytów. Takie tuby są również dobrym pomysłem na prezent dla studenta czy nauczyciela. Możemy znaleźć bardzo eleganckie pokrowce wykonane ze skóry czy podobnych materiałów.

Piórnik z wyposażeniem pełen kolorów i wzorów

Piórniki szkolne, lub też dla dzieci są dostępne w bardzo szerokiej gamie kolorów czy wzorów. Znajdziemy odpowiednio dobrane wzory zarówno dla chłopców jak i dla dziewcząt. Mogą mieć aplikację ze zwierzątkami, bohaterami bajek lub filmów, piłkarzami lub innymi rzeczami, które w danym sezonie są najmodniejsze wśród uczniów.

Warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego jest wykonany pokrowiec na artykuły szkolne. Najczęściej będzie to poliester, które powinien być wytrzymały. W ten sposób dobrze zatemperowane kredki nie będą się przebijać na zewnętrzną stronę etui.


Piórniki młodzieżowe przeznaczone dla starszych uczniów są opatrzone już trochę doroślejszą grafiką. Modne połączenia kolorystyczne, gwiazdy internetu czy popularne ostatnio śmieszne rysunki są najchętniej wybierane przez nastolatków.
W ostatnim czasie królują saszetki:
  • w kwiaty,
  • azteckie,
  • moro,
  • boho,
  • z nadrukiem fullprint.
Jeśli naszego nastolatkowi zależy na szybkim otwieraniu saszetki możemy wybrać taki z dwoma suwakami. 

Wybierając pokrowce szkolne dla dzieci, sugerujmy się nie tylko ładnym wyglądem czy ceną. Bardzo ważna jest funkcjonalność oraz lekkość samego etui, aby niepotrzebnie nie obciążać kręgosłupa naszego dziecka.

Autor: Redakcja Magazynu Ceneo