Data publikacji:

Boombox dla dzieci. Jaki wybrać?

Nawet w dobie internetu boomboxy nadal są pożądanym przez dzieci i nastolatków sprzętem. Nie ma w tym nic dziwnego — muzyka łączy wszystkie pokolenia. Jeśli chcesz kupić boombox dla dziecka, podpowiadamy, na co warto zwrócić uwagę, by zakup był satysfakcjonujący zarówno dla pociechy, jak i dla rodzica.
Dzieciaki uwielbiają gadżety elektroniczne. I nic dziwnego. Tablet dla dziecka może być źródłem rozrywki, ale i wiedzy, a boombox umili każdy piknik, ale też przyda się w pokoju twojego potomka.

Jak powinien wyglądać boombox dla dziecka?

Może myślisz, że dziecku nie będzie zależało na konkretnym wyglądzie boomboxa. Jeśli tak uważasz, to jesteś w błędzie, o czym szybko się przekonasz, oglądając dostępne na rynku odtwarzacze. Boombox dla dzieci ma być nie tylko praktyczny, ale też cieszyć oko pociechy. Dlatego nie powinny cię dziwić kolorowe modele nawiązujące do popularnych i uwielbianych bajek. Prym wiedzie Kraina Lodu, ale znajdziesz także boomboxy z motywem bajek Disneya czy Psiego Patrolu.

Głośniki

Głośniki w typowo dziecięcych boomboxach nie mają dużej mocy. Wbrew pozorom to dobrze, ponieważ głośne słuchanie muzyki może być szkodliwe dla słuchu dziecka. Jednak jeśli już teraz myślisz o tym, by boombox posłużył również za parę lat, kiedy pociecha będzie starsza, warto rozważyć kupno odtwarzacza z głośnikami o zdecydowanie większej mocy. Możesz również poszukać boomboxa, który ma funkcję podpięcia głośników zewnętrznych. Wówczas w razie potrzeby, np. imprezy rodzinnej, bez problemu odtworzysz muzykę nieco głośniej.

Wyświetlacz LCD

Zupełna podstawa w boomboxie to wyświetlacz LCD, zwłaszcza jeśli to pierwszy tego typu sprzęt dziecka. Dzięki wyświetlaczowi, najlepiej podświetlanemu, bez problemu i szybko nauczy się korzystać z odtwarzacza i będzie go sterować bez twojej pomocy.

Boombox z odtwarzaczem CD

Choć większość nowoczesnych boomboxów ma już opcję bluetooth, która pozwala na podłączenie chociażby smartfona i odtwarzanie swoich ulubionych playlist prosto z telefonu, to jednak nie zapomnij o tym, żeby wybrać sprzęt z radiem i odtwarzaczem CD. Nawet jeśli na co dzień dziecko nie będzie z niego korzystać, to może za kilka lat zacznie kolekcjonować płyty albo polubi konkretną audycję radiową. Odtwarzacz CD i radio nadal są podstawowym wyposażeniem.

A może chcesz swojej córce lub synowi pokazać muzykę z dawnych lat? Niegdyś każdy boombox był wyposażony w odtwarzacz kaset. Teraz też można takie znaleźć, jednak być może nie uda ci się trafić na sprzęt łączący tę funkcję z dziecięcym designem.

Zasilanie

Praktycznie każdy boombox na rynku ma zasilanie akumulatorowe. Warto jednak poszukać boomboxa z dodatkową opcją zasilania bateriami. Wówczas dziecko będzie mogło wziąć ze sobą sprzęt na imprezę plenerową czy po prostu posłuchać muzyki w ogrodzie.

Dodatkowe funkcje

Boombox dla dzieci wcale nie potrzebuje wielu dodatkowych funkcji, by być świetnym, wywołującym uśmiech prezentem. Każda opcja zwiększa cenę urządzenia, więc zastanów się, czy odtwarzacz ma być inwestycją również na kolejne lata.

Z pewnością zainwestuj w boombox ze wspomnianą już opcją bluetooth. Niemal każde dziecko obsługuje telefony i tablety, a także zna popularne serwisy internetowe z muzyką i aplikacje do tworzenia własnych playlist. Bluetooth umożliwi pociesze słuchanie ulubionych utworów w lepszej jakości.

Boombox z mikrofonem

Boombox dla dziewczynki i chłopca, którzy kochają śpiewać? Nic prostszego! Z łatwością znajdziesz odtwarzacz z mikrofonem oraz funkcją sing-a-long do śpiewania razem z utworem i samemu. To świetna propozycja dla każdego małego pasjonata muzyki i przyszłego wokalisty. Niektóre urządzenia mają nawet opcję świetlnych efektów specjalnych, które tworzą atmosferę disco.

Boombox to fantastyczny prezent dla każdego dziecka — może zachęcić do rozwijania swojej pasji, poznawania nowych gatunków muzycznych czy też częstszego ruchu w postaci tańca. Kupując odtwarzacz, kieruj się przede wszystkim obecnymi potrzebami i upodobaniami dziecka, ale pomyśl również o tym, że takie urządzenie może służyć przez wiele lat.