Data modyfikacji:

Najlepsze programy do czyszczenia komputera

Program do czyszczenia komputera to idealne narzędzie do zachowanie odpowiedniej ilości miejsca na dysku, a także pozbycia się niechcianych plików, które niepotrzebnie zajmują miejsce. Sprawdź, jaki będzie najlepszy program do czyszczenia komputera.

Dlaczego warto korzystać z programów do czyszczenia komputera?

Obecnie w komputerach montowane są dyski HDD lub SSD (sprawdź nasz ranking dysków SSD), które oferują sporą pojemność. W ten sposób użytkownik może z łatwością przechowywać zdjęcia, filmy, a także rozmaite programy.

O zapełnienie dysku nie jest trudno i po pewnym czasie okazuje się, że na komputerze zaczyna brakować wolnego miejsca. W takich sytuacjach najczęściej dochodzi do znacznego spowolnienia pracy komputera.

Może zdarzyć się, że z powodu braku pamięci niektóre programy nie będą mogły się uruchomić. Na dysku, oprócz standardowych plików, zalegają tzw. śmieci, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. To małe pliki, które są pozostałością po starych aplikacjach. Z pomocą przychodzą programy do czyszczenia komputera, które umożliwiają szybkie i skuteczne pozbycie się niechcianych plików.

Najlepszy program do czyszczenia komputera

Zastanawiasz się, jaki będzie dobry program do czyszczenia komputera? Sprawdź kilka naszych propozycji.

Clean My Mac X

Clean My Mac X to dobry program do czyszczenia komputera przeznaczony dla posiadaczy systemu macOS. Prosty i intuicyjny interfejs pozwala w mgnieniu oka wyczyścić komputer ze zbędnych plików. Dużym plusem jest czytelne podzielenie plików na poszczególne sekcje. W ten sposób można łatwo zlokalizować muzykę, zdjęcia, a także szereg niepotrzebnych danych.

Do przyspieszenia działania Maca służy funkcja optymalizacji. Jedyne, co trzeba zrobić, to nacisnąć przycisk, a już po chwili program do czyszczenia komputera rozpocznie przyspieszanie urządzenia. Dzięki temu będzie zwolniona pamięć RAM, zawieszone zadania, a także logowania zostaną przywrócone. To znacznie zwiększa produktywność i pozwala w kilka chwil odzyskać wiele wolnych gigabajtów.

DaisyDisk

Jeszcze jeden program dedykowany dla komputerów Mac. To, co przyciąga, to przede wszystkim ładny i bardzo czytelny interfejs. Z jego pomocą można zeskanować dowolny dysk.

Po kilku sekundach na ekranie monitora pojawi się czytelny wykres, który przedstawi poszczególne pliki zajmujące miejsce. Użytkownik, klikając w poszczególne elementy, może dotrzeć do najdalszych zakamarków pamięci.

Sam proces oczyszczania również jest bardzo prosty. Wystarczy przeciągnąć pliki w wyznaczone miejsce i kliknąć przycisk. Po zakończonej pracy program do czyszczenia komputera podpowie, ile miejsca udało się zaoszczędzić! DaisyDisk kosztuje 47,99 zł, jednak gwarantujemy, że warto zapłacić za niego każdą złotówkę!

Wise Disk Cleaner Free

Bardzo dobry darmowy program do czyszczenia komputera dla użytkowników systemu Windows. Aplikacja błyskawicznie analizuje dysk i wykrywa pliki tymczasowe, a także te niepotrzebne.

Producent zapewnia, że po dokładnym oczyszczeniu dysku komputer znacząco przyspieszy. Dodatkowo Wise Disk Cleaner jest w stanie usunąć historię przeglądarki, pliki cache oraz cookie. To one często są powodem nieprawidłowego bądź zbyt wolnego działania przeglądarki.

Aby zapewnić urządzeniu optymalną wydajność, warto korzystać z funkcji fragmentacji dysku. Każdą czynność można dodatkowo zaplanować. Komputer o wyznaczonej porze rozpocznie oczyszczanie! Nic dziwnego, że znajduje się w zestawieniu najlepszych programów do czyszczenia komputera.

CC Cleaner

Jak wyczyścić komputer szybko i przyjemnie z niepotrzebnych plików? Odpowiedzią może być CC Cleaner, który może znacząco przyspieszyć działanie komputera. Program znajduje nieużywane pliki oraz ustawienia mające bezpośredni wpływ na spowalnianie komputera. Zebrane pliki za zgodą użytkownika są natychmiast usuwane.

Program do czyszczenia komputera w wersji podstawowej jest darmowy. W wersji płatnej oferuje m.in. automatyczne aktualizacje, monitorowanie plików w czasie rzeczywistym czy możliwość zaplanowania czyszczenia komputera. To zdecydowanie jeden z najlepszych programów do czyszczenia komputera.

Clean Master

Kolejny darmowy program do czyszczenia komputera charakteryzuje się przede wszystkim prostym designem i interfejsem. Aplikacja skanuje zainstalowane na komputerze programy, rejestry, pliki cookie, muzykę oraz wiele wiele innych. Po zakończeniu skanowania wystarczy za pomocą jednego przycisku, skasować niepotrzebne rzeczy.

Jeśli nie zależy ci na zaawansowanych funkcjach i chcesz szybko pozbyć się niepotrzebnych śmieci na dysku, to ten program jest do tego stworzony.

Clean My Drive 2

Dla posiadaczy komputerów firmy Apple proponujemy jeden z lepszych programów do czyszczenia komputera. Przede wszystkim współpracuje on z zewnętrznymi dyskami, dlatego bez większego kłopotu możesz wyczyścić dysk zewnętrzny czy pendrive.

Czyszczenie komputera odbywa się w sposób błyskawiczny, a sam program jest schowany w górnym pasku, więc w dowolnej chwili można z niego skorzystać.

Revo Uninstaller

Znakomita aplikacja służąca do robienia porządków na komputerze. W darmowej wersji programu znajduje się 8 narzędzi, które pozwolą dokładnie przeskanować komputer.

W wersji płatnej możliwości są jeszcze większe. Można tam skorzystać z zaawansowanego skanowania, a także bardzo szybkiemu czyszczeniu komputera. Ten program w niczym nie odstaje od wcześniejszych propozycji.