Data modyfikacji:

Prezent na komunię do 100 zł – najlepsze pomysły

Pierwsza Komunia to ważny dzień dla każdego dziecka. Na przyjęciu zbiera się cała rodzina, a dodatkowej radości dostarczają otrzymane od gości prezenty. Wcale jednak nie musisz przeznaczać na ten cel majątku, aby ucieszyć dziecko. Sprawdź nasze propozycje jaki prezent na komunię do 100 zł kupić.

Ile pieniędzy przeznaczyć na komunijny prezent?

Pytanie „ile na komunię” potrafi spędzać sen z powiek wielu osobom zaproszonym na to ważne przyjęcie. Nie każdy może sobie pozwolić na kupno drogiego prezentu. Warto pamiętać, że wydawanie sporych sum na ten cel nie jest żadnym obowiązkiem. Często wręcz tani prezent na komunię potrafi ucieszyć znacznie bardziej niż kosztowny podarunek. Obdarowywana osoba to w końcu dziecko, które nie potrzebuje wcale sporych sum pieniędzy czy drogich przedmiotów. To nie one są najważniejsze w tym wydarzeniu, a bardziej niż rzeczy materialne liczą się pamięć i gest.

Oczywiście, jeśli chcesz przeznaczyć większą kwotę na prezent, jest kilka ponadczasowych podarunków, które ucieszą każdego. Przykład? Zobacz, jaki kupić rower na komunię. Jeśli jednak trzymasz się mniej kosztownego upominku, poniżej przedstawiamy nasze propozycje prezentów na komunię do 100 zł.  

Krzyżyk lub medalik

Srebrny lub pozłacany medalik to idealny tani prezent na komunię dla dziecka. Ładną, delikatną zawieszkę można kupić już za kilkadziesiąt złotych. Nie musisz wcale dokupować do niej łańcuszka, jeśli nie pozwala ci na to budżet. Chyba każda mama znajdzie w swojej szufladzie taki, który mogłaby sprezentować dziecku. Możesz wybrać krzyżyk lub medalik z podobizną, a także zdecydować się na kształt owalny, okrągły, a nawet urocze serduszko. Dziecko na pewno ucieszy się z cennego prezentu, który jednocześnie podkreśla powagę sytuacji oraz pięknie wygląda na szyi.

Ilustrowana Biblia dla dzieci, wyd. Jedność

Pięknie wydana, ilustrowana biblia to ponadczasowy prezent, niezwykle pasujący do tej wyjątkowej okazji. Propozycja wydawnictwa Jedność zawiera klasyczne opowieści z ładnymi obrazkami, które zostały zredagowane z myślą o współczesnym czytelniku. Książka zawiera również słowniczek trudnych pojęć, tak aby dziecko w pełni mogło zrozumieć biblijne historie, a także zbiór opowieści do czytania całą rodziną. To idealny prezent na komunię do 100 zł. Kosztuje zaledwie ok. 25 zł, a więc na jego kupno mogą pozwolić sobie goście o każdym budżecie. Możesz dokupić do niego bombonierkę lub ładną kartkę okolicznościową. Dziecko z pewnością ucieszy się z takiego zestawu.

Album Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej

Pięknie wydany album okolicznościowy to prezent, który z okazji Pierwszej Komunii Świętej powinno dostać każde dziecko. Elegancka, jasna oprawa oddaje w pełni powagę wydarzenia, zaś mądre cytaty skłonią dziecko do refleksji. W takim albumie zostaną później umieszczone fotografie z przyjęcia, tak aby zostało w pamięci członków rodziny na długi czas.

Pamiątkową książkę można kupić już za kilka złotych, zaś w cenie kilkudziesięciu znajdziesz propozycje w twardej oprawie, z fragmentami Pisma Świętego, a nawet mini pamiętnik lub miejsce na wpisanie życzeń. Jeśli wciąż po głowie chodzi ci pytanie: „ile na komunię”, jednak nie możesz przeznaczyć na prezent dużej sumy, zdecyduj się na taki album i dokup dziecku kwiaty lub czekoladki. 

Gra 5 Sekund

5 Sekund jest kultową grą familijną, w której dziecko może ćwiczyć refleks oraz wiedzę o świecie. Stanowi połączenie nauki i dobrej zabawy, dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako tani prezent na komunię. Zawarte w niej pytania są podzielone na dwa poziomy trudności. Nie ma więc ryzyka, że dziecko szybko wyrośnie z gry. Na początek zacznie rozgrywkę od łatwiejszych zagadnień, za parę lat natomiast płynnie przejdzie do tych trudniejszych. Ponadto, gra świetnie integruje całą rodzinę. Może pogracie w nią zaraz po zakończeniu komunijnego przyjęcia?

Książka „Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata”

Książka „Mapy” doskonale sprawdzi się w roli prezentu na komunię do 100 zł. To bez wątpienia najpiękniejszy atlas świata dla dzieci, jaki możesz znaleźć. Zawiera 51 wielkich, misternie wyrysowanych map, na których w prosty sposób zostały zilustrowane informacje o mieszkańcach czy też kulturze poszczególnych krajów. Z pewnością przyciągnie uwagę każdego ucznia, sprawiając, że zdobywanie wiedzy stanie się przyjemnością. Gwarantujemy, że spodoba się również rodzicom.

Zestaw klocków LEGO

Jeśli dziecko, na którego komunię masz zaproszenie, jest fanem lub fanką klocków lego, możesz kupić mu zestaw do kolekcji. Za kilkadziesiąt złotych kupisz bardzo porządny prezent, w którym obdarowywana osoba z pewnością się zakocha. Najlepiej zorientuj się przed zakupem, jakie klocki lubi dziecko, gdyż ich oferta jest bardzo bogata i można się pogubić. Jest LEGO Friends przeznaczone dla dziewczynek, Creator lub City dla miłośników budownictwa, seria Lego Mindstorms dla wielbicieli robotów, a także wiele różnych zestawów tematycznych, np. Harry Potter lub Spider Man. Ulubione klocki to z pewnością dobra propozycja taniego prezentu na komunię.

Hulajnoga

Czy wiesz, że kolorową hulajnogę kupisz już za kilkadziesiąt złotych? To kolejny ciekawy pomysł na tani prezent na komunię dla dziecka, które przepada za jazdą na tym sprzęcie. Podpytaj rodziców, jaki jest ulubiony kolor ich pociechy, aby wybrać hulajnogę jak najbardziej wpasowującą się gusta obdarowywanego. Zorientuj się w Internecie, jakie modele są odpowiednie dla dziewięciolatka i zdecyduj się na ten, który nie nadwyręży zbytnio twojego budżetu. Możesz także zgadać się z innym komunijnym gościem, aby dokupić dziecku także kask i ochraniacze.

Kolorowy zegarek

W dzisiejszych czasach mało kto nosi już zegarki, spora część dziewięciolatków posiada już bowiem smartfony. Jednak współczesne czasomierze mogą z powodzeniem pełnić rolę ładnego gadżetu, którego pozazdrości niejeden rówieśnik. Za kilkadziesiąt złotych znajdziesz mnóstwo modeli kolorowych zegarków z ulubionej bajki, książki czy komiksu dziecka. Jeśli zaś nie wiesz, jakich bohaterów lubi, wybierz model z tęczową tarczą lub wzorami i wytłoczeniami. Taki prezent na komunię do 100 zł nie nadweręży naszego budżetu, a z pewnością wywoła uśmiech na twarzy dziecka.
Autor: Olga Wacholc