Ranking najlepszych depilatorów

Gładkie, pozbawione owłosienia ciało to w dzisiejszych czasach standard, o który dbają już nie tylko kobiety, lecz także coraz więcej mężczyzn. W nierównej walce z wciąż wyrastającymi włoskami pod pachami, na nogach, a często także w okolicach intymnych pomaga wiele kosmetyków oraz nowoczesnych urządzeń. Spośród nich za najskuteczniejszy i dające najtrwalsze efekty uznawany jest depilator. Wciąż najpopularniejsze są depilatory mające głowice złożone z pęset lub dysków, których zadaniem jest szybkie wyrwanie włosków wraz z cebulkami. Jednak za nowocześniejsze i bardziej skuteczne uznawane są urządzenia wykorzystujące do depilacji pulsacyjne światło, które osłabia cebulki, hamując wzrost włosów. A jakie są obecnie najlepsze depilatory na rynku? Oto najnowszy ranking!

1. Depilator Philips Lumea SC2008/11 IPL (cena: około 1500 zł)

Jest to bezprzewodowy zestaw, który do depilacji wykorzystuje technologię IPL, czyli intensywnego światła impulsowego. Impulsy docierają do cebulek włosów, czego rezultatem jest ich naturalne wypadanie oraz zahamowanie dalszego wzrostu. Jak zapewnia producent, urządzenie jest odpowiednie zarówno dla osób o jasnym, jak i ciemnym kolorze włosów. Nie sprawdzi się ono jedynie w przypadku posiadaczy ciemnej karnacji. W zestawie można znaleźć specjalne nasadki służące do usuwania włosków z większych partii ciała, a także z twarzy i okolic bikini. Depilator ma pięć ustawień światła, które dostosowane są do różnych części ciała i różnej wrażliwości skóry. Efekt gładkiej skóry można uzyskać już po czterech zabiegach depilacji, które powinno się powtarzać co dwa tygodnie. Potem można nie myśleć o depilacji przez wiele miesięcy i dlatego za najlepsze depilatory uznaje się te z technologią IPL. Według użytkowniczek depilatora Philips Lumea przeprowadzane przy jego użyciu zabiegi są bezbolesne.

2. Depilator Remington IPL6250 (cena: około 700 zł)

Urządzenie to także jest depilatorem, który usuwa włoski za pomocą impulsów świetlnych. Przeznaczony jest do depilacji wszystkich części ciała oprócz twarzy i zapewnia efekty już po trzech zastosowaniach. Podobnie jak inne najlepsze depilatory tego typu sprzęt został przebadany dermatologicznie, jest więc całkowicie bezpieczny dla skóry. Tak jak opisany wcześniej depilator Philips, produkt Remington ma pięciostopniową regulację mocy światła oraz zintegrowany czujnik skóry. Atutem urządzenia jest niezużywalna żarówka, a także korzystna cena.

3. Depilator Braun SE 7561 (cena: około 330 zł)

Ten depilator do usuwania owłosienia wykorzystuje system 40 pęset, które po prostu wyrywają włoski wraz z ich cebulkami. Jest to urządzenie bezprzewodowe, którego można używać także pod prysznicem (depilacja jest możliwa na sucho i mokro). Dzięki specjalnej technologii możliwe jest skuteczne usuwanie bardzo krótkich włosków (nawet o długości 0,5 mm). Ruchoma głowica depilatora Braun idealnie dopasowuje się do wszelkich zagłębień ciała. Urządzenie ma także inne udogodnienia, takie jak: minimalizujący ból system masujący, lampkę podświetlającą depilowaną skórę, czy dwie prędkości — do depilacji intensywnej i delikatnej. Można nim usuwać włoski z całego ciała z wyjątkiem twarzy.

4. Depilator Philips Satinelle HP6420/00 (cena: około 80 zł)

Jest to prosty i typowo damski depilator dyskowy, który przeznaczony jest do depilacji nóg, pach i okolic bikini metodą na sucho. Wyposażony jest w 21 dysków oraz 20 pęset, które szybko radzą sobie nawet z najkrótszymi włoskami (od 0,5 mm) także dzięki dwóm prędkościom pracy urządzenia do wyboru. Głowicę można czyścić dołączoną szczoteczką oraz po prostu pod bieżącą wodą. Jest to najlepszy depilator dla osób, które chcą mieć skuteczny sprzęt za niewielkie pieniądze.

5. Depilator BRAUN Silk-épil 9 SkinSpa (cena: około 550 zł)

Działanie tego depilatora oparte jest na pęsetach wyrywających włoski. Jego zaletą jest szeroka głowica, która pozwala za jednym pociągnięciem usunąć owłosienie z większej powierzchni skóry, niż jest to możliwe w przypadku innych tego rodzaju urządzeń. Dla lepszego efektu zabiegu producent wyposażył zestaw w specjalną szczoteczkę peelingującą, która wykorzystując mikrodrgania, dokładniej usuwa martwy naskórek i lepiej przygotowuje skórę do depilacji. W pudełku z depilatorem Braun Silk-épil 9 SkinSpa można także znaleźć szczoteczkę do czyszczenia twarzy! Ponadto depilator działa na sucho i mokro, jest bezprzewodowy, ma regulację prędkości, oświetlenie, nakładkę zwiększającą przyleganie głowicy do skóry oraz system łagodzący ból. To jeden z najlepszych depilatorów na rynku!

6. Depilator BaByliss G930E (cena: około 700 zł)

Urządzenie działa w oparciu o technologię IPL i można go używać do każdej części owłosionego ciała (także do twarzy). Ma 25 cykli depilacji oraz 5 stopni regulacji światła. Producent zapewnia, że depilator umożliwia całkowite pozbycie się niechcianych włosków i to w sposób w pełni bezpieczny. Pomocny przy zabiegach jest z pewnością dość szeroki ekran aplikujący (3 cm 2), specjalny filtr do depilacji twarzy oraz okulary ochronne. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest jego cena, która jak na ten rodzaj depilatorów jest bardzo korzystna.

7. Depilator Philips SatinPerfect HP6581/00 (cena: około 350 zł)

Ten depilator wyposażono w hipoalergiczne i delikatne dyski z jonami srebra oraz szeroką głowicę umożliwiającą usuwanie jednorazowo dużej liczby włosków, nawet tych bardzo cienkich. Sprzętu można używać na sucho lub pod prysznicem. Zabieg nie powoduje wielu podrażnień i jest bardzo skuteczny dzięki specjalnej nasadce unoszącej włoski. Golenie pach oraz okolic intymnych depilatorem Philips ułatwia natomiast jego ruchoma głowica dopasowująca się do zagłębień ciała. Ciekawym dodatkiem jest nasadka grzebieniowa, która służy do skracania dłuższych włosków przed depilacją (np. przy depilacji intymnej). W zestawie można także znaleźć pęsetę z lampką i lusterkiem do depilacji brwi.

8. Depilator Braun Silk-expert IPL (cena: około 1700 zł)

Najnowsza propozycja firmy Braun oferuje bardzo wysoką skuteczność depilacji dzięki wykorzystaniu technologii IPL. Według danych znajdujących się na stronie firmy niemal 90% użytkowniczek depilatora zauważyło widoczne ograniczenie owłosienia nawet po roku od zabiegu. Ten nowoczesny sprzęt ma specjalny sensor SensoAdapt, który podczas zabiegu odczytuje koloryt skóry i dopasowuje do niego intensywność wysyłanego światła. W porównaniu z innymi urządzeniami tego typu depilator Braun umożliwia przeprowadzenie zabiegu w dużo krótszym czasie, bo nawet w ciągu 8 minut. Warta uwagi jest także długa żywotność lampy, która przewidziana jest na 120 000 błysków, czyli na 6‒14 lat użytkowania (w zależności od tego, jakie części ciała się depiluje). Dla wielbicielek nowoczesnych technologii producent przygotował nawet specjalną aplikację na smartfony, dzięki której można prowadzić kalendarz depilacji i kontrolować postępy w trwałym pozbywaniu się owłosienia.

Powyższe zestawienie obejmuje najlepsze depilatory, a dokładnie te, które doczekały się wysokiej oceny  użytkowniczek. Lista urządzeń jest niepełna, ponieważ na rynku można znaleźć wiele innych, równie skutecznych depilatorów, które dają sobie radę nawet z najbardziej opornym na depilację owłosieniem. Warto zauważyć, że powodzeniem cieszą się zarówno nowoczesne depilatory laserowe, jak i te bardziej tradycyjne urządzenia oparte na dyskach lub pęsetach.

Podobne artykuły