Data publikacji:

Jaki trymer do nosa wybrać?

Wielu mężczyzn wraz z upływem lat zauważa coraz większą ilość wystających włosków z nosa. Zamiast je wyrywać i sprawiać sobie ból, możesz zainwestować w niedrogie i praktyczne urządzenie – trymer. Wystarczy dosłownie chwila, aby bezboleśnie skrócić włoski, i to nie tylko w nosie, ale także i w uszach. Jeżeli chcesz zafundować sobie właśnie taki produkt, to przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, jaki trymer do nosa będzie najlepszym wyborem.

trymer do nosa

Dlaczego warto wybrać trymer do nosa i uszu?

Już na samym początku warto podkreślić, że trymer do nosa i uszu to takie samo urządzenie. Nie ma konieczności kupowania dwóch osobnych sprzętów – jeden model pozwoli ci na usuwanie niechcianego owłosienia z tych dwóch partii ciała.

Dlaczego warto zainwestować w trymer do nosa? To przede wszystkim doskonały sposób na bezbolesne usuwanie przeszkadzających ci i wystających włosków. W przeciwieństwie do modeli przeznaczonych do ciała ma on podłużną konstrukcję i cienką nasadkę, która dociera nawet w trudno dostępne miejsca.

Podczas przycinania włosków trymerem do uszu i nosa nie musisz się martwić o podrażnienia czy zacięcia. Sam proces jest szybki i bezproblemowy, dzięki czemu z urządzenia mogą bez obaw korzystać również starsi mężczyźni.

Wady i zalety trymera do nosa

Zacznijmy od wad trymera do nosa i uszu. Tak naprawdę nie ma ich zbyt wiele. Do minusów można zaliczyć dodatkowy wydatek i ewentualną konieczność dokupienia dodatkowego wyposażenia, na przykład specjalnej szczoteczki czyszczącej, jeśli nie znajduje się w zestawie z urządzeniem. Za wadę można uznać również konieczność regularnego ładowania czy wymiany baterii, jednak nie jest ona decydująca podczas zakupu.

Co innego w przypadku zalet trymera do nosa, bo tych jest o wiele więcej. Najważniejszą z nich jest łatwość i szybkość usuwania niechcianego owłosienia, i to bez odrobiny bólu czy podrażnień. Bezpieczeństwo korzystania z urządzenia sprawia, że nie da się zrobić sobie krzywdy.

Nie bez znaczenia jest także możliwość dotarcia w miejsca, z których nie byłbyś w stanie usunąć włosków pęsetą. Wystarczy jeden ruch, aby je szybko skrócić, ciesząc się precyzją przycinania.

Dodatkowo producenci oferują szereg praktycznych urządzeń. Możesz zdecydować się na trymer z nakładkami do nosa, uszu, ciała i stylizacji brody albo postawić na model dedykowany wyłącznie skracaniu włosków w nosie. Wszystko zależy od twoich potrzeb i budżetu, którym dysponujesz.

Jaki trymer do nosa kupić? Na te parametry warto zwrócić uwagę

Szukając dobrego trymera do nosa, koniecznie zwróć uwagę na kilka ważnych parametrów. Jednym z nich jest sposób zasilania, od którego zależy komfort korzystania z nowego urządzenia. Na rynku znajdziesz modele akumulatorowe, bateryjne lub akumulatorowo-sieciowe. Czym się od siebie różnią?

  • Akumulatorowy trymer do nosa – poręczny model, który możesz swobodnie używać, nie martwiąc się o ograniczenie kablem. Wystarczy, że od czasu do czasu go naładujesz i gotowe.
  • Bateryjny trymer do nosa – jak sama nazwa wskazuje, jest zasilany bateriami. To znakomity wybór dla osób, które często podróżują lub rzadko korzystają z trymera.
  • Akumulatorowo-sieciowy trymer do nosa – może być używany zarówno po wcześniejszym naładowaniu, jak i po podłączeniu do gniazdka.
Pamiętaj, że trymery przeznaczone wyłącznie do nosa i uszu mają zazwyczaj zasilanie bateryjne. Z kolei modele akumulatorowe i akumulatorowo-sieciowe obejmują zestaw końcówek przeznaczonych do przycinania włosków na innych partiach ciała.

Jakie inne parametry są ważne? W przypadku trymera do nosa sprawdź, czy istnieje możliwość mycia pod wodą. Jeśli tak, to świetnie, bo dzięki temu utrzymanie urządzenia w czystości stanie się o wiele łatwiejsze.

Dodatkowo możesz sprawdzić, czy interesujący cię trymer do nosa jest wyposażony w:

  • ostrza wykonane ze stali nierdzewnej (dobrze, aby ostrza były także samoostrzące),
  • zaokrągloną, wąską główkę,
  • regulację długości przycinania,
  • antypoślizgową i ergonomiczną konstrukcję,
  • dodatkowe akcesoria i baterie, jeśli zdecydujesz się na model zasilany właśnie w ten sposób.

Jaki trymer do nosa wybrać? Zobacz polecane modele

Wiesz już, na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu trymera do nosa. A które modele cieszą się największą popularnością wśród mężczyzn? Poniżej znajdziesz kilka propozycji, których zakup warto rozważyć.

Philips Series 5000 NT5650/16 to bateryjny trymer do nosa, uszu i brwi, z którego pomocą możesz również modelować włoski. Urządzenie jest wyposażone w zaawansowaną technologię PrecisionTrim, która gwarantuje precyzję podczas korzystania, oraz system Protective Guard. To właśnie on sprawia, że nie musisz się martwić o bolesne ciągnięcie i wyrywanie włosków.

Trymer do nosa Philips może być myty w wodzie. Do jego działania wystarczy bateria AA. W zestawie otrzymujesz urządzenie razem z tzrema nasadkami grzebieniowymi i etui.

Remington Nano Series NE3850 to kolejny bateryjny trymer do nosa. Polecany model gwarantuje higieniczne skracanie włosków dzięki systemowi Active BladeClean, który nieustannie chroni przed nagromadzaniem się baterii. Urządzenie ma również antybakteryjną obudowę i pozwala dotrzeć nawet w trudno dostępne miejsca, skracając włoski bez zacięć i zadrapań.

Trymer do nosa Remington ma dwustronne ostrza i jest całkowicie wodoodporny.

Philips Series 3000 NT3650/16 łączy w sobie precyzję i funkcjonalność z przystępną ceną. Bateryjny trymer do nosa i uszu skutecznie przycina włoski, chroniąc cię przed wyrywaniem i ciągnięciem. Producent zastosował w nim technologię PrecisionTrim i system Protective Guard oraz zadbał o to, aby można było bez problemu myć trymer pod wodą.

Trymer do nosa Philips może być także używany do uszu i brwi. W zestawie otrzymujesz dwie nasadki i etui.

Autorka: Katarzyna Wendzonka