Data publikacji:

Tablet z telefonem komórkowym- zwykły gadżet, czy niezbędne urządzenie?

Współcześni użytkownicy telefonów komórkowych dzielą się na zwolenników niewielkich rozmiarów aparatów i tych, którzy mieli ogromne problemy z postępującą miniaturyzacją. Mieli, bo od niedawna producenci stawiają na większe ekrany. Jeśli wyświetlacz o przekątnej 4 cale to dla was za mało, być może powinniście zastanowić się nad zakupem urządzenia, jakim jest tablet z telefonem. 

Telefon z tabletem- duet doskonały

Od kilku lat na rynku gadżetów telekomunikacyjnych, możemy znaleźć tablety z funkcjami telefonu komórkowego. Prócz swych pierwotnych funkcji, tablet z telefonem służy do wykonywania i odbierania połączeń głosowych oraz wiadomości tekstowych. 

Tego typu urządzenie funkcjonuje w oparciu o kartę SIM, która służy zarówno do obsługi Internetu, jak i do telefonicznych kontaktów. Charakteryzuje je rozmiar mieszczący się pomiędzy standardowymi wymiarami tabletu i smartfona. „Phablet”, bo tak możemy nazwać telefon z tabletem posiada zazwyczaj ekran o rozdzielczości od 7 do 10 cali.

Producentom nie zawsze udaje się osiągnąć zręczność urządzenia i pomimo wielu starań, nie mieszczą się one w kieszeni spodni, czy nawet męskiej dłoni. Wiele osób jest jednak w stanie wybaczyć niedoskonały rozmiar, doceniając kompaktowość i wielofunkcyjnych telefonów tabletów.

Komu przyda się telefon- tablet?

Grono osób pokusi się o zakup takiego urządzenia. Tablet z telefonem, który nie tylko połączy nas z Internetem, ale także da możliwość wykonywania połączeń jest doskonałym gadżetem dla przedsiębiorców. Przyda się osobom, które pracują w terenie, dla których posiadanie mniejszej i lżejszej formy laptopa jest opcją na zapewnienie sobie wygody i komfortu w pracy.

Dobrym powodem dla zakupu tego urządzenia jest też jego cena i budżet, który musimy na niego przeznaczyć. Cena telefonu z tabletem zakupionych osobno to dużo większa kwota, niż połączone urządzenie, którego ceny zaczynają się już od mniej więcej 500 złotych. To urządzenie daje nam możliwość zaoszczędzenia sporej kwoty- zamiast kupować smartfon i tablet, możemy posiadać jedno i drugie w mniejszej cenie, nawet w opcji dual sim.

Telefon- tablet to świetne rozwiązanie dla osób, które potrzebują sporej powierzchni roboczej na ekranie. Praca z dokumentem i jednoczesna rozmowa z klientem stanie się normą, która pozwoli na bardziej wydajną i szybszą pracę. Ciągłe przekładania i zmienianie urządzeń, przestanie zabierać czas i miejsce na biurku. 

Tablet z funkcją dzwonienia- ilę za niego zapłacę?

Telefon z tabletem tworzą idealną parę. Ten wyjątkowo sprawny duet nie wyrządzi krzywdy twojemu portfelowi, ponieważ urządzenia tego typu, mają bardzo atrakcyjne ceny. Rozpoczynają się one już od 300 złotych.
Telefon – tablet ze średniej półki, który będzie miał przyzwoite parametry, uda się kupić za niewiele ponad 600 złotych. Cena zależy od parametrów i jakości wykonania, a także ilości pamięci. Najdroższe modele wykraczają ceną ponad 1000 złotych, ale inwestując tak dużą kwotę w „Phapblet”, możemy być przekonani o wysokiej jakości użytkowania i nie obawiać się o problemy systemowe urządzenia.

Tablet z telefonem – najlepsze propozycje

Lenovo S8-50L 4G

To propozycja dla osób gotowych na większy wydatek. W tym modelu Lenovo zaproponowało ekran o przekątnej 8 cali w rozdzielczości Full HD. Wyświetlacz sprawdzi się doskonale w każdych warunkach. 

Wydajny 4-rdzeniowy procesor wspomagają 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Pozostałe dane muszą zmieścić się w 16 GB pamięci danych użytkownika. Istnieje możliwość zwiększenia jej za pomocą kart pamięci. 

W tym modelu funcjonuje łączność Bleutooth, 4G oraz Wi-Fi. Ten tablet z telefonem ma także dobry aparat fotograficzny o matrycy 8 Mpix. Jego cena to nieco ponad 700 złotych, ale jest ona dyktowana dobrą jakością produktu. 

Asus Fonepad

To nieco tańsza propozycja nie jednego urządzenia, a całej ich serii. Znajdziemy w niej kilka bliźniaczych produktów.

Jeden z nich- model ME371MG odznacza się imponującymi parametrami i przystępną ceną. 1 GB pamięci operacyjnej RAM i 32 GB pamięci danych użytkownika to imponujący wynik. Do tego możemy korzystać z wielu modułów łączności- Wi-Fi, DLNA, GPS, NFC i inne. 

Ceny tabletów z serii Fonepad wahają się między 450, a 650 złotych.

Modecom Free TAB 7003

To propozycja z niższej półki cenowej. Urządzenie łączy podstawowe funkcje tabletu i telefonu komórkowego. Telefon z tabletem łączy się w jednym kompaktowym Free TABie z 7- calowym ekranem i 2- rdzeniowym procesorem. Pamięć operacyjna RAM jest niewielka- 512 MB, za to wspomagają ją 4 GB pamięci użytkownika. Jeśli dla was to nadal za mało, możecie skorzystać z wejścia na karty microSD.

Tablety Modecom  mają również moduły Bluetooth, GPS oraz 3G. Ich zaletą jest możliwość obsługi dwóch kart SIM i niewielka cena, która oscyluje w okolicach 300 złotych.

Telefon- tablet, może stać się niezastąpiony

Jeśli do naszego urządzenia dokupimy dodatkowe gadżety to z powodzeniem będziemy mogli z niego korzystać w każdej sytuacji. 

Słuchawka Bluetooth pozwoli nam uniknąć przykładania do ucha sporego urządzenia. To doskonały dodatek dla tych najbardziej mobilnych użytkowników. Mała klawiatura przyda się, jeśli mamy zamiar pracować na swoim telefonie tablecie. Warto zaopatrzyć się także w pojemny powerbank, dzięki któremu tablet będzie funkcjonował długie godziny.
Tekst: Nadia Pietrzak

Przeczytaj również