Data modyfikacji:

Black Friday 2019: kiedy? Jak się przygotować?

Black Friday jest prawdziwym świętem dla miłośników zakupów i łowców promocji. Ten jeden dzień to znakomita okazja, by kupić upragniony sprzęt, odzież, kosmetyki i inne gadżety w okazyjnych cenach. Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem, który pomoże ci się przygotować do Black Friday 2019. Kiedy się odbędzie? Jak zaplanować sprytne zakupy?
black friday 2019

Co to jest Black Friday? Skąd się wziął?

Black Friday, czyli Czarny Piątek, dotarł do Europy zza oceanu. Ostatni piątek listopada w USA traktowany jest tradycyjnie jako rozpoczęcie zakupów przedświątecznych. To właśnie tego dnia opłaca się je robić szczególnie – niemal wszystkie sklepy oferują wówczas atrakcyjne promocje i rabaty zarówno stacjonarnie, jak i w sieci.
Według statystyk opublikowanych na portalu fundivo.com, w tym jednym dniu w sklepach pojawia się średnio 200 milionów Amerykanów. Każdy z nich wydaje wówczas około 400 dolarów.

Kiedy jest Black Friday?

Kiedy Black Friday odbędzie się w Polsce? W tym roku Czarny Piątek przypada na dzień 29 listopada. Warto jednak pamiętać, że wiele promocji przygotowywanych jest nawet kilka dni wcześniej. Najlepiej jest obserwować wymarzone produkty na 2-3 dni przed nadejściem Czarnego Piątku.

Lista sklepów – Black Friday 2019

Jakie sklepy w Black Friday zaskoczą najlepszymi ofertami? To, które z nich będą proponowały najbardziej atrakcyjne promocje w Czarny Piątek, będzie wiadome dopiero na kilka dni przed jego rozpoczęciem.

Pewne jest jednak, że atrakcyjne ceny będą dotyczyły większości zakupowych kategorii – tego dnia warto zastanowić się nad kupnem nowego sprzętu AGD i RTV, odzieży, kosmetyków, akcesoriów dziecięcych czy sportowych. W Czarny Piątek rabaty mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu procent.

Jak przygotować się do Black Friday?

Zakupy warto zaplanować zawczasu, aby mieć pewność, że uda ci się kupić wszystkie upragnione przedmioty. Zastanów się, czy jest coś, co od dawna chciałeś kupić, jednak po prostu szkoda było ci na to pieniędzy?

Istnieje spora szansa, że podczas Black Friday ceny wymarzonych rzeczy spadną. Pomocna okaże się wcześniej przygotowana lista zakupów.

CZYTAJ TAKŻE: Black Friday Ceneo

Czarny Piątek – zgodnie z tradycją – to także świetny czas na zrobienie zakupów gwiazdkowych. Zamiast kupować prezenty na chwilę przed Bożym Narodzeniem, warto zrobić to wcześniej – i w o wiele lepszych cenach.

Zakupy w Black Friday 2019 – stacjonarnie czy w sieci?

Zakupowe szaleństwo rokrocznie obejmuje zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Gdzie najlepiej szukać atrakcyjnych promocji? Jeszcze przed nadejściem Black Friday znajdź swoje upragnione przedmioty na Ceneo.pl. Możesz dodać je do swojego koszyka i spokojnie czekać na moment, aż ich ceny spadną.
Zakupy internetowe w Black Friday pozwolą ci uniknąć dzikich tłumów w sklepach – zrobisz je w wygodnym fotelu w zaledwie kilka chwil.

Do Black Friday 2019 warto przygotować się odrobinę wcześniej – zaplanuj, co chcesz kupić, a potem bacznie obserwuj ceny swoich wymarzonych przedmiotów. Przewidujemy, że będą spadały na łeb, na szyję. Nie przegap okazji!

Kupony zniżkowe na Ceneo.pl


W tym roku Ceneo.pl przygotowało CENTRUM ZNIŻEK - miejsce w sieci gromadzące kupony rabatowe obowiązujące na Ceneo.pl. Znajdziecie tam nie tylko promocje z okazji Black Friday, ale i innych zbliżających się akcji, jak Dzień Darmowej Wysyłki. Warto skorzystać z najlepszych promocji w sieci!

AliExpress na Black Friday - kupony zniżkowe!

Na AliExpress można znaleźć prawie wszystko: od elektroniki poprzez ubrania aż do przydatnych, drobnych kuchennych gadżetów. Z okazji Black Friday na Ceneo.pl znajdziesz specjalne kody zniżkowe na zakupy w tym sklepie.


Na jakie rabaty możecie liczyć?


  • -4$ przy zakupach za minimum 5$ dla nowych użytkowników
  • -7$ przy zakupach za minimum 50$ dla wszystkich użytkowników
  • -11$ przy zakupach za minimum 111$ dla wszystkich użytkowników

Liczba kuponów jest ograniczona, więc nie warto zwlekać. A co warto kupić?

Zobacz:
Autorka: Joanna Stanuch