Data publikacji:

Jaki czajnik z regulacją temperatury? Ranking Magazynu Ceneo

Czajnik z regulacją temperatury jest bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu, ponieważ pozwala na podgrzanie wody do wybranej przez siebie temperatury. Sprawdzamy wady i zalety takiego rozwiązania, a także prezentujemy ranking najlepszych modeli.
czajnik z regulacją temperatury ranking

Jak działa czajnik z regulacją temperatury?  

Jak wybrać dobry czajnik elektryczny? Czy warto postawić na modele z regulacją temparetury? W tradycyjnych czajnikach, w których nie mamy funkcji regulowanej temperatury, woda nagrzewa się zwykle do około 100 stopni. Teoretycznie możemy wyłączyć czajnik wcześniej, ale to nie będzie zbyt pomocne, ponieważ nie dowiemy się ile stopni ma woda w danym momencie.
Warto wiedzieć, że przygotowanie różnych herbat raz wymaga 80 stopni, a innym razem 95 stopni. Tak samo jest w przypadku kawy, gdzie zbyt wysoka temperatura może zaburzyć oczekiwany smak.  
Czajnik elektryczny z funkcją regulacji temperatury składa się z grzałki oraz panelu sterowania. Najczęściej jest to zestaw przycisków z kilkoma temperaturami do wyboru. Zakres jest zależny od producenta, ale w większości przypadków mamy do wyboru programy 60, 70, 80, czy 95 stopni.
Zdarzają się urządzenia, które mają jedynie ikony plusem i minusem. Wówczas możemy bardzo precyzyjnie określić, jaką temperaturę chcemy uzyskać. W czajnikach z wyższej półki znajduje się podświetlenie, które zmienia kolor w zależności od tego jaką temperaturę osiąga w danym momencie.  
Sama budowa czajnika nie różni się od standardowych modeli. Oprócz obudowy z grzałką i panelem sterowania mamy w zestawie podstawkę z możliwością zwinięcia przewodu. W górnej części czajnika przy dzióbku powinna znaleźć się specjalna siatka, która ma za zadanie zatrzymywać gromadzący się wewnętrz kamień.  
Czujniki bardzo często są oferowane z funkcją utrzymania temperatury wody. To bardzo przydatne jeśli chcemy przygotować mieć ciepłą wodę bez konieczności czekania na jej podgrzanie. W niektórych modelach jest opcja sterowania za pomocą smartfona. Na ekranie możesz ustawić temperaturę, a także czas przez jaki ma być ona utrzymywana. To fajny gadżet, który w codziennym użytkowaniu znajdzie swoje zastosowanie.
Przy wyborze najlepszego czajnika elektrycznego z regulacją temperatury z rankingu zwróć także uwagę na parametry istotne przy zakupie tradycyjnych modeli, takie jak pojemność, materiał wykonania czy moc. Jeśli szukasz cichego czajnika elektrycznego, ważna będzie także głośność pracy.

Czajnik z regulacją temperatury - wady i zalety  

Największą zaletą czajnika z regulacją temperatury jest komfort użytkowania.  Bez problemu możesz w dowolnym momencie zmieniać zakres temperatur i przygotowywać napoje według własnych upodobań. Ta funkcja przydaje się również podczas podgrzewania wody na mleko dla dziecka. Nie musisz już studzić podgrzanej wody, aby temperatura była idealna. Czajniki z podświetleniem LED wyglądają bardzo efektownie i to też możemy uznać za zaletę.  
Jakie wady mają czajniki z funkcją regulacji temperatury? Panel sterowania jest bezpośrednio połączony z grzałką, dlatego w momencie awarii istnieje duże prawdopodobieństwo, że normalne korzystanie z czajnika nie będzie możliwe. Tego typu modele są droższe od standardowych, czasami nawet dwukrotnie. Patrząc na wady i zalety czajników elektrycznych z funkcją regulacji temperatury możemy stwierdzić, że zakup takiego urządzenia ma sens głównie ze względu na wygodę użytkowania.

Ile kosztuje czajnik z regulacją temperatury?  

Ceny czajników z funkcją regulacji temperatury są bardzo różne. Najtańsze modele znajdziemy już za około 100 złotych, natomiast te najdroższe potrafią kosztować nawet 300-400 złotych. Wpływ na cenę może mieć wygląd, a także dostępne funkcje. Wybór jest na tyle duży, że każdy powinien bez większego problemu znaleźć coś dla siebie.  

Polecane czajniki z regulacją temperatury  

Xiaomi Mi Smart Kettle Pro

To bez wątpienia jeden z ciekawszych czajników z funkcją regulacji temperatury. Moc 1800W pozwala na zagotowanie wody w mgnieniu oka. Urządzenie ma funkcję regulowania temperatury z poziomu specjalnego panelu sterowania lub dedykowanej aplikacji na smartfonie.
Użytkownik ma również możliwość włączenia opcji utrzymania temperatury przez określony czas. Czajnik został wykonany z solidnych materiałów. Stosunek jakości do ceny zachowano tutaj idealnie!  
Specyfikacja:
 • moc: 1800W  
 • pojemność: 1,5 l  
 • typ grzałki: płytowa  
 • regulacja temperatury wody

Bosch TWK8611P

Bardzo solidnie wykonany czajnik spełni oczekiwania wymagających użytkowników. Panel sterowania w tym modelu jest umieszczony na podstawie, gdzie mamy do dyspozycji regulację temperatury w zakresie od 70 do 100 stopni. Dodatkowo pojawił się przycisk utrzymania temperatury. Czajnik ma płaski element grzewczy, co skraca czas gotowania wody. To dobry model w całkiem przystępnej cenie.  
Specyfikacja:
 • moc: 2400 W  
 • pojemność: 1,5 l  
 • typ grzałki: zakryta  
 • regulacja temperatury wody

Electrolux EEQA7700

Marki Electrolux nie trzeba nikomu specjalnie przedstawiać. Prezentowany czajnik jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych. Całe centrum zarządzania temperaturą znajduje się na rączce. Znajdziemy tam również niewielki wyświetlacz pokazujący aktualną temperaturę. Zabezpieczenie przed przegrzaniem i korpus ze stali nierdzewnej to dodatkowe atuty tego modelu.   
Specyfikacja:  
 • moc: 2400W  
 • pojemność: 1,7 l  
 • typ grzałki: płytowa  
 • regulacja temperatury wody

Russell Hobbs Buckingham

Ten czajnik wyróżnia się na tle konkurencji niebanalnymi rozwiązaniami. Wyświetlacz został umieszczony na korpusie, gdzie pokazywana jest temperatura oraz opcje jej regulacji do wyboru. Przy każdej wartości znajduje się rekomendowany napój, co ułatwia przygotowywanie kawy, czy herbaty. Czajnik wyposażono w filtr antyosadowy, a także funkcję podtrzymywania temperatury.  
Specyfikacja:
 • moc: 1700 W  
 • pojemność: 1.7 l  
 • typ grzałki: ukryta  
 • regulacja temperatury wody
Zdjęcie: Envato Elements
Bartłomiej Mazurek
Bartłomiej Mazurek

Dziennikarz i fotograf. Miłośnik nowych technologii, a w szczególności sprzętu z logo nadgryzionego jabłka. W wolnych chwilach zajmuje się prowadzeniem mediów społecznościowych i graniem na konsoli.