Data publikacji:

Jaki cichy czajnik elektryczny wybrać?

Na rynku AGD jest mnóstwo różnego rodzaju czajników elektrycznych. Niestety, nie każdy z nich spełnia oczekiwania klienta, i co więcej, nie zawsze jakość idzie w parze z ceną. Jak więc wybrać cichy i trwały czajnik elektryczny?
cichy czajnik

Ciche i eleganckie czajniki na wagę złota

Pora wybrać czajnik elektryczny. Ranking internetowy produktów uwzględnia moc, pojemność czy materiał wykonania. Co jednak jeśli zależy nam przede wszystkim na znalezieniu czajnika elektrycznego, który jest cichy?

W każdym większym sklepie AGD półki uginają się pod ciężarem czajników elektrycznych. Różnią się od siebie gabarytami, linią, tworzywem oraz kolorem, i co dla wielu ma ogromne znaczenie, ceną. Patrząc na aspekt wizualny i ekonomiczny, można szybko dokonać wyboru, ale już wczytując się w specyfikację produktu, wcale nie jest tak łatwo.

Bardziej dociekliwi i przezorni zauważają wtedy, że wybrany przez nich czajnik nie jest tym, którego szukają. Dlatego też zanim podejmiesz próbę kupna czajnika, przeczytaj dokładnie opis techniczny produktu. Sprawdź też opinie i prześledź rankingi, które pomogą ci wybrać odpowiedni cichy czajnik elektryczny. Oryginalne, designerskie czajniki pracują często zbyt głośno.

Wtedy każde gotowanie wody staje się dużym wyzwaniem po ciężkim dniu pracy. Również zrobienie sobie szybkie herbaty w godzinach nocnych jest ryzykowne ze względu na współlokatorów. Jeśli chcesz tego uniknąć, musisz kupić bardzo cichy czajnik elektryczny, który zagotuje dla ciebie wodę prawie bezszelestnie.

Poziom generowanego hałasu i co jeszcze jest ważne przy wyborze cichego czajnika elektrycznego?

Nie tylko głośność czajnika, ale też wiele innych cech urządzenia wpływa na późniejsze użytkowanie. Cichy czajnik powinien być również dopasowany do twoich potrzeb pod względem pojemności. Jeśli gotujesz wodę niezbyt często i mieszkasz w pojedynkę lub z drugą osobą, nie musisz kupować czajnika na kilka filiżanek herbaty. Półlitrowe lub niespełna litrowe czajniki sprawdza się u ciebie w zupełności.

Kolejna istotna cecha to możliwość ustawienia wybranej przez siebie temperatury gotowania wody. Jak zapewne dobrze wiesz, nie każda herbata musi być parzona we wrzątku. Wystarczy wskazać na zieloną, którą parzy się w temperaturze od 20 do 95°C, żółtą w 85°C, białą 85-95°C,a czarną w 85-95°C. Jeśli szukasz czajnika z regulacją temperatury, ranking polecanych modeli będzie dla ciebie dobrą inspiracją.
Oprócz tego warto zwrócić uwagę na moc czajnika. Jeśli zależy ci na szybkim gotowaniu wody, wtedy musisz kupić urządzenie o większej mocy. Generalnie wskaźnik ten oscyluje w granicach 1000-2500 W. Te o najmniejszej mocy o wiele dłużej pracują, ale zazwyczaj przekłada się to również na mniejszy hałas w czasie gotowania. Natomiast modele z oznaczeniem 2000-2500 W, gotują wodę w ekspresowym tempie. Czerpią też więcej energii elektrycznej, co jest oczywiste. Dlatego też, jeśli zależy ci na ekonomicznym sprzęcie, kup ten o mniejszej mocy.

Funkcje dodatkowe cichego czajnika – co może okazać się przydatne?

Jeśli nie lubisz tradycyjnych sprzętów elektrycznych, które podłączone są do źródła prądu przewodem, kup cichy czajnik bezprzewodowy. Taki sprzęt zajmie mniej miejsca i nie będzie zajmował gniazdka elektrycznego, które przyda się do innych zadań.

Warto też zdecydować się na czajnik z opcją podtrzymywania ciepła lub podgrzewania wody. Praktyczny okaże się również cichy czajnik ze wskaźnikiem zawartości wody. Dzięki tej opcji nie włączysz nigdy pustego czajnika i nie będziesz za każdym razem zaglądać do wnętrza urządzenia.

Zastanów się więc dobrze, jak czajnik elektryczny cichy wybrać, aby spełnił wszystkie twoje oczekiwania. Czasami warto zrezygnować z jednej funkcji na rzecz mniejszego hałasu, jaki generuje urządzenie. Wtedy gotowanie wody będzie zawsze czystą przyjemnością.

Jaki czajnik elektryczny cichy wybrać? Polecane modele

Sam Cook PSC 100/W

Ten cichy czajnik dzięki technologii Quick&Silence gotuje wodę ciszej i szybciej niż inne modele.

Electrolux EEWA7700R

Cichy czajnik elektryczny z regulacją temperatury gotowania wody to duże udogodnienie. Nie będziesz czekać aż woda ostygnie i mierzyć temperatury wrzątku, bo czajnik zrobi to za ciebie.

Tefal Glass

Cichy czajnik o mocy 2200 W ma obrotową podstawę, duży otwór ułatwiający napełnianie oraz filtr odkamieniający.

Autorka: Anna Nowakowska