Data modyfikacji:

Parownica do ubrań: ranking TOP 10

Szukasz urządzenia, które w wygodny sposób pomoże ci w uporaniu się z zagnieceniami na spodniach, koszuli czy bluzce? Postaw na parownicę do ubrań! Nasz ranking z pewnością okaże się pomocny podczas zakupów. Sprawdź, jaka parownica do ubrań będzie najlepsza.

parownica do ubrań ranking

Parownica do ubrań: ranking najpopularniejszych

Zastanawiasz się, jaka parownica do ubrań będzie najlepsza? Przygotowaliśmy dla ciebie aż 10 parownic do ubrań, które warto mieć w domu. Ranking obejmuje wyłącznie modele, które znajdziesz w naszym serwisie.

  1. PHILIPS STEAM&GO GC362/80
  2. PHILIPS STEAM&GO GC299/40
  3. PHILIPS STYLETOUCH PURE GC440/47
  4. PHILIPS STEAM&GO GC363/30
  5. TEFAL ACCESS DT7000
  6. PHILIPS EASYTOUCH PLUS GC527/20
  7. SILVERCREST PAROWNICA DO UBRAŃ
  8. TEFAL DT9100E0 ACCESS STEAM CARE
  9. ARIETE 4167
  10. PHILIPS COMFORTTOUCH GC557/30

1. PHILIPS STEAM&GO GC362/80

Nie bez powodu znalazła się na pierwszym miejscu w naszym rankingu najlepszych parownic do ubrań. Dzięki niej możesz szybko, wygodnie i w dowolnym miejscu usunąć z odzieży zagniecenia, ciesząc się naprawdę szybkim czasem nagrzewania. Model jest gotowy do pracy już w ciągu 45 sekund. Producent wyposażył także urządzenie w odłączany zbiornik wody o pojemności 70 ml, podgrzewaną płytę SmartFlow, która zapobiega powstawaniu mokrych plam na ubraniach oraz ciągły strumień pary do 24 g/min.

2. PHILIPS STEAM&GO GC299/40

To urządzenie, dzięki któremu nie musisz wyciągać deski, aby móc wyprasować ubrania. Parownica z kompaktowym, 60-mililitrowym zbiornikiem wody bez problemu radzi sobie z zagnieceniami dzięki ciągłemu strumieniowi pary (20 g/min). Czas nagrzewania wynosi jedynie 45 sekund.

Model Philips jest również bezpieczny dla delikatnych tkanin i skutecznie chroni je przed przypaleniem, jednocześnie umożliwiając prasowanie w pionie, np. na wieszaku. To także dobra parownica do ubrań do odświeżenia mebli w domu – kanapy, foteli i innych tapicerowanych elementów wyposażenia.

3. PHILIPS STYLETOUCH PURE GC440/47

To trzecia najlepsza parownica do ubrań w naszym rankingu. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na funkcjonalność i komfort użytkowania. Urządzenie ma podgrzewaną płytę SmartFlow chroniącą przed powstawaniem mokrych plam, nagrzewa się w ciągu 60 sekund, a do tego zapewnia ciągły wyrzut pary do 30 g/min.

Model wzbogacono także o duży, 200-mililitrowy pojemnik na wodę, technologię PureSteam, która zabezpiecza przed osadzaniem się kamienia oraz funkcję Quick Calc Release.

Przeczytaj także: Ranking najlepszych żelazek: TOP 10

4. PHILIPS STEAM&GO GC363/30

Pozwala na prasowanie ubrań zarówno w pionie, jak i poziomie. Dzięki podgrzewanej płycie SmartFlow nie musisz się martwić o powstawanie mokrych plam na odzieży, podczas gdy szybkie nagrzewanie gwarantuje gotowość do pracy już w ciągu 45 sekund. Parownica ma ciągły wyrzut pary do 24 g/min oraz odłączany zbiornik wody o pojemności 70 ml.

Model Philips dodatkowo radzi sobie znakomicie z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów i zabijaniem bakterii. Możesz używać go do prasowania ubrań z bawełny i delikatnych materiałów, marynarek czy swetrów.

5. TEFAL ACCESS DT7000

To ręczna prasownica do ubrań, która miejsce w rankingu zawdzięcza przede wszystkim wygodzie użytkowania, za którą odpowiadają między innymi: wyjmowany zbiornik na wodę o pojemności 150 ml, dodatek praktycznych akcesoriów (szczotki do tkanin, głowicy do delikatnych tkanin czy zaczepu na drzwi) oraz ergonomiczny design. Model marki Tefal nagrzewa się już w ciągu 45 sekund, a do tego jest dostosowany do wszystkich rodzajów ubrań.

6. PHILIPS EASYTOUCH PLUS GC527/20

To urządzenie, które zdecydowanie warto mieć w swoim domu. Dobra parownica do ubrań o ciągłym wyrzucie pary nawet do 32 g/min ma odłączany zbiornik na wodę o pojemności 1,6 litra oraz aż 5 różnych poziomów pary. A to wszystko przy gwarancji szybkiego nagrzewania – urządzenie jest gotowe do pracy w około 45 sekund.

Parownice możesz wykorzystać i do wygładzenie zagnieceń, i do odświeżenia odzieży. Wraz z urządzeniem otrzymujesz matę oraz dodatkowe akcesoria, np. szczotkę, wieszak z klamrami, specjalny uchwyt i rękawicę.

7. SILVERCREST PAROWNICA DO UBRAŃ

Kolejny w rankingu najlepszych parownic model sprawdzi się doskonale zarówno do usuwania zagnieceń, jak i odświeżania odzieży oraz usuwania z niej nieprzyjemnego zapachu. Urządzenie z systemem zmiennopozycyjnym ma stopę wykonaną ze stali szlachetnej oraz dodatkowy hak na wieszak.

Nie zabrakło także teleskopowego drążka, który zwiększa wygodę podczas prasowania na stojąco oraz funkcji szybkiego nagrzewania (około 60 sekund). Parownica jest sprzedawana w zestawie ze szczotką parową, nasadką, uchwytem do kantów, torbą do przechowywania i rękawicą.

8. TEFAL DT9100E0 ACCESS STEAM CARE

Jedna z najlepszych parownic do ubrań w rankingu dla osób, które szukają kompaktowego urządzenia nadającego się nie tylko do prasowania w domu, ale także w podróży. Model o ergonomicznym kształcie nagrzewa się w ciągu 40 sekund, ma wyrzut pary do 30 g/min, który można wybierać spośród trzech dostępnych funkcji oraz pozwala na pracę i w pionie, i w poziomie. Parownica do ubrań ma również stopę aluminiową pokrytą powłoką ceramiczną.

9. ARIETE 4167

To jedna z najnowszych propozycji marki z serii STIRATRICE VERTICALE. Funkcjonalna parownica do ubrań może być używana zarówno w pionie, jak i w poziomie. Doskonale radzi sobie nie tylko z wygładzaniem zagnieceń – ręczny model bez problemu usunie nieprzyjemne zapachy z odzieży i ją odświeży. W urządzeniu nie zabrakło pojemnika na wodę o pojemności 260 ml, aż 2,5-metrowego kabla oraz wyrzutu pary do 20 g/min.

10. PHILIPS COMFORTTOUCH GC557/30

Nasz ranking zamyka parownica do ubrań wyposażona w automatyczny wyłącznik, dzięki któremu wyłącza się w momencie, gdy zabraknie wody, technologię FlexHead oraz długą deskę StyleBoard. Całość dopełnia aż 5 poziomów pary o ciągłym wyrzucie do 40 g/min.

Model ma również dodatkową funkcję „Powieś i zablokuj” oraz duży zbiornik wody, dzięki któremu wyprasujesz i odświeżysz jeszcze więcej ubrań. Parownica nagrzewa się w ciągu około 45 sekund.