Data modyfikacji:

Jaki blender do koktajli warzywnych?

Warzywa w zdrowej, zrównoważonej diecie powinny odgrywać ważną rolę. Nie każdy przepada za ich smakiem, konsystencją czy formą, dlatego koktajle warzywne zyskują na popularności. Dobrze przyrządzone są smaczną witaminową bombą, dostarczającą do organizmu także solidną porcję minerałów i błonnika. Jaki blender do koktajli warzywnych będzie dobry? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze, aby sprzęt nie zawiódł i był w stanie przygotować nawet wyjątkowo gładkie smoothie? Poznaj nasze propozycje!
blender kielichowy

Które parametry blenderów do warzywnych koktajli są ważne?

Kiedy rozważasz, jaki blender do koktajli kupić, uwzględnij jego najważniejsze parametry. Obok konstrukcji blendera – kielichowego, personalnego lub ręcznego, głównym wyróżnikiem jest moc. Przygotowywanie napojów z wybranych surowych warzyw wymaga dość dużej mocy, minimum 600 W, która powinna być połączona z dopracowanym systemem ostrzy.

Niektóre mniejsze konstrukcje mogą nawet przy niższych mocach być efektywne, to najczęściej blendery personalne. Jaki blender do koktajli warzywnych będzie dobry? Warto rozważyć model blendera personalnego, który posiada ułatwiające przygotowanie pojemniki, podłączane bezpośrednio do urządzenia. W zależności od tego, czy koktajle będą przygotowywane jedynie dla jednej osoby, czy też dla kilku, dobierz także pojemność kielicha lub pojemnika.

W trakcie przyrządzania napojów pomocne mogą okazać się także regulowane obroty lub miksowanie pulsacyjne, dostępne w wybranych modelach urządzeń. Elektroniczne sterowanie, w tym timer, to także rozwiązania zależne od typu blendera oraz jego modelu.

Klasyczne blendery kielichowe do koktajli

Standardowym rozwiązaniem, jaki blender do koktajli warzywnych się sprawdza, są urządzenia kielichowe. Składają się z bazy, w której umieszczony jest silnik oraz przyciski czy regulacja, a także nasadzanego na wierzch dzbanka ze szkła lub tworzywa. Dzbanek wyposażony jest w pokrywę, w niektórych modelach pozwalającą na uzupełnianie składników bez otwierania całości. Wewnątrz dzbanka znajdują się ostrza, w zależności od konstrukcji wyjmowane lub nie.

Blendery kielichowe przeznaczone są do przygotowywania różnorodnych koktajli. Warto zwrócić uwagę na ich konstrukcję, łatwość utrzymania w czystości. Można postawić na proste modele sterowane mechanicznie albo te z zaawansowanymi funkcjami elektronicznymi. Wielu producentów proponuje blendery do koktajli należące do serii produktów drobnego AGD do domu, które pozwalają na utrzymanie kuchni w jednym stylu.

Blender personalny dla wymagających

Modny od kilku lat trend to blender do koktajli personalny czy też sportowy. Przeznaczony jest do przygotowywania 1-2 porcji napoju jednocześnie. Ma kompaktową formę i najczęściej kilka pojemników do miksowania, w bogatych zestawach uzupełnionych o pokrywki, a nawet sportowe bidony. Może pełnić często rolę kruszarki do lodu czy młynka do kawy. Jako blender do koktajli warzywnych w wielu wypadkach sprawdza się lepiej niż blendery ręczne. To dzięki zamkniętej konstrukcji dedykowanej do tego rodzaju zastosowań.

Uniwersalne blendery ręczne i roboty kuchenne

Jeżeli zastanawiasz się, jaki blender do koktajli warzywnych kupić, możesz rozważyć także blendery ręczne. To dość uniwersalne rozwiązanie, sprawdzające się także przy innych okazjach w kuchni. Można nim zblendować warzywa w pojemniku lub bezpośrednio w wytrzymałej szklance do napoju. Warto pamiętać o dodaniu odpowiedniej ilości wody czy soku, aby napój zyskał właściwą konsystencję. W bogatych zestawach blendery ręczne będą wyposażone w specjalne pojemniki z ostrzami, które pełnią rolę kielicha na koktajl.

Alternatywą o jeszcze szerszych możliwościach są roboty kuchenne, które producenci często wyposażają w dzbanki do koktajli jako akcesoryjne rozwiązanie. Zaawansowane roboty planetarne czy typowe starsze modele wielofunkcyjne sprawdzą się w tej roli dość dobrze, choć często brak im precyzyjnego sterowania typowego dla dedykowanych osobnych blenderów kielichowych.

Jaki blender do koktajli warzywnych? Sprawdzone modele

Na rynku można znaleźć niejeden doskonały blender do koktajli, zarówno z kategorii półkowych nowości, jak i modeli znanych od lat. Nasze propozycje na sprawdzony blender do koktajli warzywnych doceniany przez użytkowników to:

Russell Hobbs Nutri Boost 23180-56

Blender kielichowy personalny o mocy 700 W, pojemność 0,7 l, ostrza ze stali nierdzewnej, możliwość mycia wybranych części w zmywarce, bogaty zestaw kompatybilnych pojemników i pokrywek o wygodnych pojemnościach;

Philips HR3652/00

Blender kielichowy o prędkości 35 000 obr./min, moc 1400 W, 2-litrowy szklany dzbanek, zdejmowane ostrza z ProBlend 6 3D, elektroniczne sterowanie z dedykowanymi programami i trybem ręcznym, dedykowana aplikacja;

Philips Zoodler HR2657/90

Blender ręczny o mocy 800 W, wielkość pojemnika 1 l, wielofunkcyjny, również z przystawką rozdrabniacza i bidonem, specjalnym spiralnym ostrzem do warzyw zoodle, bogaty zestaw;

Braun MQ9147X

Blender ręczny o mocy 1200 W, wielkość pojemnika 1,25 litra, technologie usprawniające pracę, rozdrabniacz, kielich, blender kielichowy, kruszy nawet lód;

Bosch MUMS2EW30

Wielofunkcyjny robot kuchenny o mocy 700 W, posiada również przystawkę w postaci blendera kielichowego, idealny pomocnik w kuchni.
Rozważając, jaki blender do koktajli warzywnych warto kupić, można mieć na uwadze jedynie to zastosowanie albo też bardziej wszechstronne użycie. Większość modeli dedykowanych koktajlom sprawdzi się również przy okazji innych prac kuchennych. Warto postawić na model blendera dobrze wpisującego się przede wszystkim w twoje potrzeby, ale także mającego dobrą moc, trwałe ostrza i pozwalającego na wygodne utrzymanie w czystości.
Autor: Aleks Fachman
Autor: Aleks Fachman