Data publikacji:

Jaki nawilżacz powietrza na Black Friday 2024?

Nawilżacze powietrza są szczególnie doceniane w sezonie grzewczym, gdy na skutek działających kaloryferów występuje odczuwalny efekt suchego powietrza. Zjawisko to jest uciążliwe dla osób cierpiących na alergie, bezsenność, bóle głowy, bóle zatok, kaszel i schorzenia układu oddechowego, a także na problemy natury dermatologicznej (zbyt sucha skóra). Na szczęście można je całkowicie wyeliminować z własnego mieszkania za pomocą odpowiednich urządzeń. Sprawdź, które nawilżacze powietrza będą dla ciebie przydatne i jak możesz je kupić po okazyjnej cenie!
nawilżacz powietrza

Nie jest żadną tajemnicą, że problem suchego powietrza najczęściej występuje w blokach z wielkiej płyty. Osoby, które latami mieszkają w takich blokach, mogą być przyzwyczajone do takiego powietrza, ale jeśli do mieszkania wejdzie osoba, która na przykład mieszka w kamienicy, to od razu wyczuje, że z tym powietrzem w blokach jest coś nie tak. Czyli na dzień dobry wyłapie, że powietrze jest zbyt suche, a pierwszą reakcją na zastany stan rzeczy będzie chęć otworzenia okna.

Oczywiście bloki z wielkiej płyty podane są jako przykład, gdyż problem z suchym powietrzem może wystąpić w niemal każdej nieruchomości, ale być może w zdecydowanie mniejszej skali. Takie powietrze niesie ze sobą szereg dolegliwości zdrowotnych typu podatność na infekcje, problemy z oddychaniem, wzrost lub nawrót alergii, a nawet chrapanie. Rozwiązaniem tego powszechnego problemu jest nawilżacz powietrza kupiony podczas Black Friday 2024.

Kiedy wypada Czarny Piątek w 2024 roku?

Kiedy jest Black Friday 2024? W tym roku wypada 24 listopada. Promocje trwają jednak cały tydzień. Trzymaj więc rękę na pulsie.

Który nawilżacz powietrza da najwięcej korzyści?

Philips HU2718/10

Ten nawilżacz ewaporacyjny to stojący ideał – automatycznie utrzymuje rekomendowany poziom nawilżenia, wykorzystuje naturalny proces parowania – wytwarza niewidzialną parę, dzięki której bakterie praktycznie nie mają szans na przyczepianie się do cząsteczek wody. Urządzenie nie pozostawia białych i mokrych plam. Po wykorzystaniu zasobów wody wyłączy się w sposób automatyczny. Pracuje w sposób cichy, dzięki czemu nie przeszkadza podczas snu lub odpoczynku. Ma spory zasięg działania (32 m2). Pojemność zbiornika wynosi 3 litry. Posiada technologię NanoCloud (naturalne nawilżanie).

Stylies Orion

Ideał do nawilżania większych powierzchni. Pojemność zbiornika wynosi aż 6 litrów. Jest to nawilżacz ewaporacyjny, który dodatkowo posiada funkcję aromaterapii (pozwala ona na uzyskanie ulubionego zapachu w mieszkaniu lub na usuwanie przykrych zapachów). Posiada higrostat, dzięki czemu może sprawdzać i kontrolować poziom nawilżenia w danym mieszkaniu. Może pochwalić się nocnym trybem pracy i energooszczędnością, co ma istotne znaczenie w sezonie grzewczym. 

Stadler Form Oskar Little Biały

W ofercie jest kilka kolorów tego nawilżacza ewaporacyjnego, co bardzo ułatwia dopasowanie do wystroju wnętrz. Posiada bardzo fajny design – nowoczesny, prosty w formie, nie dominuje nad dekoracjami. Doskonale sprawdza się na małych powierzchniach (maksymalnie do 30 m2). Można stosować aromatoterapię. Urządzenie jest ekonomiczne i ciche (z trybem nocnym).

Yoer Aqualio HU01BK

Nawilżacz o nowoczesnym wyglądzie, który zastępuje aż cztery urządzenia (czyli jest to nawilżacz z jonizatorem, aromatyzerem oraz z lampką nocną). Nadaje się do mniejszych pomieszczeń (do 25 m2). Ma wbudowany higrostat, co pozwala na samodzielne ustawianie poziomu wilgotności – nawilżacz zajmie się resztą (będzie kontrolował wybrany poziom nawilżenia). Pojemność zbiornika to aż 4,5 litra (wystarczy na 32 godziny pracy tego urządzenia). Zawiera w sobie termometr, który wskazuje temperaturę w pomieszczeniu. Zawiera ceramiczny filtr antybakteryjny.

Raven EN003

Idealny wybór dla miłośników nietypowego designu. Wygląd tego nawilżacza przewyższa jego zalety użytkowe (jest to standardowy nawilżacz powietrza jakich wiele, który w czasie sezonu letniego może również funkcjonować jako schładzacz pomieszczenia). Posiada filtr ceramiczny, który zapobiega pojawianiu się białego nalotu.

GÖTZE & JENSEN AH201KG

Kojarzy się przede wszystkim z niemiecką solidnością i bezawaryjnością. Ciekawostką jest, że jest to marka własna jednej z popularnych sieci handlowych specjalizującej się w branży AGD. Ten nawilżacz zezwala na ustawienie odpowiedniego poziomu wilgotności, wybór trybu i czasu pracy. Posiada filtr mineralny. Pojemność zbiornika wynosi 5 litrów, co pozwala na 17 godzin pracy.

Co zamiast profesjonalnego nawilżacza powietrza?

Jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na zakup nawilżacza, może stosować stare metody:
  • wieszanie ceramicznych pojemników z wodą na kaloryferach, 
  • stawianie pojemników z wodą w wybranych miejscach, 
  •  dodawanie do wyżej wymienionych rozwiązań olejków eterycznych o odpowiednich właściwościach (zgodnych z bieżącymi potrzebami domowników).
Autor: Dorota Wiśniewska