Data publikacji:

Jaki depilator laserowy? Braun czy Philips?

Depilacja laserowa to coraz popularniejszy sposób na pozbycie się nadmiernego owłosienia. Wykonywanie zabiegów w profesjonalnym studiu urody jest jednak dość czasochłonne, a także kosztowne. Z tego powodu wiele osób decyduje się na zakup domowego depilatora laserowego. Na rynku znajdziemy mnóstwo depilatorów, jednak wśród najbardziej polecanych królują modele marek Braun i Philips. Który depilator laserowy jest lepszy – Braun czy Philips? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
depilator-laserowy-braun-czy-philips

Depilatory laserowe Philips

Depilatory laserowe od Philipsa często królują w internetowych rankingach tego typu urządzeń. Czy rzeczywiście tak bardzo odstają od konkurencji? Okazuje się, że ich ogólna specyfikacja jest dość podobna, jednak różnią się od siebie kilkoma detalami. W ofercie Philipsa na szczególną uwagę zasługuje depilator laserowy Lumea 9000 IPL.

Philips Lumea 9000 IPL BRI958/00

Depilator Lumea 9000 IPL to doskonałe urządzenie dla wszystkich, którzy chcą skutecznie pozbyć się nadmiernego owłosienia. Przede wszystkim posiada on czujnik SmartSkin, który dobiera odpowiednie ustawienia światła w zależności od odcienia skóry. Ma to kluczowe znaczenie w efektywności depilacji laserowej. 
Dużym atutem tego urządzenia jest jego bezprzewodowa praca. Depilatora można używać w każdym miejscu bez konieczności podłączania go do prądu. 
Niekwestionowaną zaletą depilatora Philips Lumea 9000 IPL jest żywotność lampy, która dochodzi do 450 000 impulsów. To znacznie więcej niż oferują depilatory firmy Braun. Urządzenie posiada również wbudowany filtr UV, a także 4 nasadki do depilacji różnych partii ciała – bikini, pach czy nóg. 
Cena depilatora Philips Lumea 9000 IPL to jego jedyna przywara – za urządzenie musimy zapłacić około 1800 zł. Jeśli jednak porównamy ceny profesjonalnej depilacji laserowej w gabinetach kosmetycznych z kosztem depilatora Philips, okaże się, że wartość urządzenia nie jest zbyt wygórowana. 

Depilatory laserowe Braun

Depilatory laserowe Braun nie odstają jakością od produktów, które oferuje Philips. One również bardzo często pojawiają się we wszelkiego rodzaju internetowych rankingach. Oczywiście różnią się detalami, ale też ceną, dlatego wybór właściwego urządzenia zależy przede wszystkim od naszych preferencji. W ofercie firmy Braun na szczególną uwagę zasługuje kompaktowy depilator IPL Braun Silk-expert Pro.

Braun Silk-expert Pro 5 5237

Urządzenie firmy Braun nieco różni się od wcześniej przedstawionego depilatora Philipsa. Po pierwsze, żywotność lampy Brauna jest nieco niższa i wynosi 400 000 impulsów. Nie oznacza to jednak, że przy pomocy tego depilatora nie jesteśmy w stanie usunąć nadmiernego owłosienia – wręcz przeciwnie. 
Braun Silk-expert Pro również posiada czujnik odcienia skóry, a także wbudowany filtr UV. Dodatkowo został wyposażony w 3 nakładki, co pomaga w depilacji różnych partii ciała – od twarzy, przez pachy i bikini, aż po nogi.
Jedyną niedogodnością w przypadku depilatora firmy Braun jest jego zasilanie – urządzenie działa jedynie po podłączeniu go do prądu i nie zostało wyposażone w akumulator. Na plus przemawia natomiast jego cena – depilator można kupić już od 1300 zł.

Depilator Braun czy Philips?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, który depilator jest lepszy – Braun czy Philips. Wszystko zależy od tego, czego potrzebujemy, a także jakim dysponujemy budżetem. Jeśli możemy pozwolić sobie na większy wydatek, lepszym rozwiązaniem może być zakup depilatora Philips. W przypadku gdy zależy nam na tańszym i równie dobrym depilatorze, Braun spełni nasze oczekiwania.
Zdjęcie: Envato Elements
Olga Sadowska
Olga Sadowska

Magister Dziennikarstwa i Medioznawsta na UW. Na co dzień zajmuję się szeroko pojętym marketingiem ze szczególnym uwzględnieniem SEO. W wolnych chwilach pochłaniam ogromną liczbę książek o różnorakiej tematyce. Miłośniczka kotów, jazdy na rowerze, karaoke i wakacji nad polskimi jeziorami.